Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Орезилих дръвченови  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано14.03.06 15:36



Използвам мотото на Митко, не за да се подигравам. Предлагам ви един фоторазказ продължение на миналогодишния за "санитарната" сеч по улиците на Неврокоп.



Снимките са пресни от днес!

Гадно ми стана, че това продължава вече повече от месец и ми се прииска да споделя. Кажете по вашите градове има ли такова чудо!!?!?!?!?!?!?

Изгърмя ми профила!


Тема Иманови [re: Speedy_]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано14.03.06 17:46



Ами в Пловдив дърветата по булевард "Руски" около ТОХ-а, между бул. "Шести септември" и т.нар. мост на Герджика в момента изглеждат по същия начин като на втората снимка. Това е станало сега, между есента и пролетта (между двата сезона не съм карала колело и май не съм и ходила нататък). не знам дали има връзка с попроточилия се ремонт на моста.
Че не ми стана приятно, като го видях - не ми стана. Грозно изглеждат дърветата, но не мога да дам оценка. Нямам нужните познания, за да кажа какви могат да бъдат причините, "показанията" и "противопоказанията" за такава сеч.

Административен принцип:
Колкото по-високо е органът,толкова по-качествен е актът


Тема Re: Орезилих дръвченови [re: Speedy_]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано14.03.06 18:43



Колкото за подрязаните клони - не се бой - за 2-3 години пак ще правят сянка, само това лято ще ви е малко понапечено. На нашата улица в София редовно правеха такива неща, през последните 5 години ни позабравиха, та става хубава сянка (не сега, де).
Яд ме е за бруталността при нови строежи. Наблюдавам строителната мания около Созопол - всяка строителна площадка се заравнява - секат се не само дърветата, които попадат в строителния изкоп, а и далеч от него. Най-фрапантния случай - новият плаж на Созопол, известен като Харманите, от години е известен с хубавите си тополи (каваци). Даже допреди няколко години се играеше на пейнтбол. И сега построиха грозния хотел "Мартинес", като ометоха всичко между улицата и плажа. Вместо да оставят пред хотела тополовите дървета, те ги бастисаха и сега напразно се мъчат да поддържат някакъв хилав райграс вместо дърветата. Радостното е, че майката природа си отмъсти и при няколко пороя оголеният път и алеята пропаднаха.
Още друг фрапантен случай от района около Созопол. Говорят, че това е струвало главата (политическата) на министър Дикме, но даже и така да е - малко му е и дано Бог или Аллах го накаже сурово (едва ли религия, възникнала в пустинята, толерира сечеенто на гора). Става дума за пътя към Златната рибка. Допреди 2 години това беше хубав хълм с борова гора, като тук-там като свещи стърчаха кипариси. Та въпросното дикме (едва ли заслужава главна буква) е изписало гората от горския фонд, за да се построи вилно селище. Но и това не е всичко. Нормалните хора биха използвали гората, да за построят виличките в нея (като се имат предвид летните жеги, както по-хубаво от къща край морето в борова гора?). Но не би -

...Должно быть, не люди, напившись дурмана и зелья,
Чтоб не был услышан никем громкий топот и храп,
Пришли умертвить, обеззвучить живое ущелье -
И эхо связали, и в рот ему всунули кляп...


изсякоха цялата гора и сега къщичките се строят на гола поляна. Гледах плана на вилното селище (Санта Марина се нарича) и знаете ли на какво ми заприлича - на Бухенвалд - сгъчкани едва върху друга къщички на минимални разстояния! Чудя се, колко ли непретенциозни трябва да да хората, които ще пожелаят да почиват там?!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Орезилих дръвченови [re: Блaryн]  
АвторИвaн Xpиcтoв (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 20:23



Ех, нищо... Като ги изрежат до долу, поне коладжиите ще си паркират безпроблемно возилата по тротоарите.



Тема Re: Орезилих дръвченови [re: Ивaн Xpиcтoв]  
Авторcтac (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 21:04



сетих се за златни пясъци.уж защитена зона-комплекса скоро ще стигне до аладжа манастир.в панелките поне отпред пред блока има празно пространство.на златни кв2 е 1000 евро така че няма празно,можеш да плюеш в балкона на съседа.каква гора,кви пет лева,кво празно пространство за дървета,таз земя пари струва ейййй.



Тема Re: Орезилих дръвченови [re: cтac]  
Авторcholla (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 21:29



da ima takiva ZOULUMI i v moqt grad SZ(Sqra Zagora). Mnogo mi e bolno kato gledam tezi glupavi deistviq na o6te po-glupavite ob6tinski savetnici i kmeta. Nai lo6oto e 4e te sa na tezi si postove postaveni ot horata v dadeniqt grad. V SZ polojenieto e sa6to pla4evno kmeta se e otpusnal otkam li4ni oblagi i v centralnata 4ast na grada ve4e nqma nezastroeno mejdublokovo prostranstvo, kooperaciite niknat kato gabi. Am taka e kakto se kaza ve4e GLUPAVA NACIQ=SKAPANA DARJAVA!!!
ako nqkoi ima ideq kak moje da se spre tazi svin6tina neka spodeli...



Тема Re: Орезилих дръвченови [re: Блaryн]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано15.03.06 10:35



бе те след 2-3 г някои избиват като таралежи, но загниват и умират после. то затова на някои от снимките се вицдат само пънове. то там са стигнали от тая резитба.

Изгърмя ми профила!



Тема Re: Орезилих дръвченови [re: Speedy_]  
Автор Mиpa M (несериозна)
Публикувано15.03.06 10:57



Спиди, ти смяташ, че дърветата са загнили заради подрязването на клоните и затова се е наложило да ги отрежат целите. Не знам. Така ли е наистина?

Административен принцип:
Колкото по-високо е органът,толкова по-качествен е актът


Тема Re: Орезилих дръвченови [re: Mиpa M]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано15.03.06 11:03



Да, точно така! Раните са огромни и сърцевините веднага се атакуват от влизащата вода и вътре става следната картинка. Виж тая снимка.



Повечето дървета са със слаби сърцевини. Само "липите" и някои "псевдоакации" донякъде издържат. Явно дървесината е по-устойчива.

Изгърмя ми профила!


Тема Re: Орезилих дръвченови [re: Mиpa M]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано15.03.06 11:10



Този кестен пък примерно мартанисваше 3-4 години след подкастрянето.



Това му беше последното издихани миналата година пролетта и лятото предаде Богу дух.

При кестените забелязвам, че след рязането кората почва да се цепи, после се отлюпват блокче по блокче и дървото просто съхне. Още през септември листата изсветляват и изжълтяват все едно е есенно време. Нещо става, де да знам! ма си мрат едно по едно.

Изгърмя ми профила!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.