Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Туризъм с децанови  
Автор3 (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 19:47



Здравейте!

Имам две малки деца - почти на 4 и 2 г. и искам от края на този месец да започна редовно да ги водя в планината. Живея в София, Витоша е идеален вариант за мен, но ми се иска от време на време да ходим и другаде. Търся си компания, евентуално с деца на същата възраст и с повечко опит (аз почти нямам). Ще се радвам да пишете! Също така приемам и идеи къде може да се ходи с такива малчугани! Благодаря предварително.



Тема Re: Туризъм с децанови [re: 3]  
Автор balbi (непознат )
Публикувано06.04.06 21:59



Men na 2 godinki sa me otnesli na vryh Botev!
Предполагам няма да имаш проблеми с децата - те ще се радват:) Аз съм на 29 по4ти и нищо ми няма от планината:)



Тема Re: Туризъм с децанови [re: balbi]  
Автор3 (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 09:03



Ами мен главно ме е страх от времето - да не ги простудя, ако завали дъжд или задуха вятър. Но може би този страх ще отмине след първите няколко пъти.



Тема Re: Туризъм с децанови [re: 3]  
Авторpupi (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 10:02



Imam hlape na 3 g. i go razbivam ot pohodi.I az sym ot Sofia,no izbiagvam Vitosha...zapoviadaite s nas!



Тема Re: Туризъм с децанови [re: 3]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано07.04.06 11:17



Противно на останалите мнения ще кажа, че трябва да внимаваш в походите. Детският организъм е различен и не трябва да го разглеждаш както на голям човек. Като бивш професионален спортист по волейбол ти казвам, че докато едно дете не стане 7-8 клас не бива да се натоварва много физически.
Аз съм в залата от 7 годишен и мен са ме "разбивали" от тренировки, но това не значи, че е правилно. Затова сега при по-големи преходи от 30-35 километра коленете ми започват да отказват.
Разбирам желанието на родителите да каляват децата още от малки, но това трябва да става изключително внимателно, защото после ще имат сериозни проблеми.

PS. И моите две дъщери са на 7 години, но само леки преходи правим заедно.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Редактирано от TUONO на 07.04.06 11:19.



Тема Re: Туризъм с деца [re: TUONO]  
Автор jentalmena (непознат )
Публикувано07.04.06 11:36



Здравей Туоно, как е GPS?:))
Peter



Тема Re: Туризъм с децанови [re: TUONO]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано07.04.06 11:51



"...Затова сега при по-големи преходи от 30-35 километра коленете ми започват да отказват."

То е от първите две цифри в ЕГН-то, не бой се

Иначе с деца в предучилищна възраст не бива да се планират преходи много по-дълги от десетина километра. Не за друго, ами им писва от ходене и започват да мрънкат на всяка крачка. Най-правилно, според мен, е да се ходи преди обяда, така, че по обяд целта за деня да е стигната, да се прихапне и след това децата да се оставят на мира да си играят.


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?

Редактирано от Caмo Дизeл на 07.04.06 14:04.



Тема Re: Туризъм с децанови [re: 3]  
Автор todorovt (член)
Публикувано07.04.06 12:55



Здравейте!

Малкият ми син беше на 3,5 години, когато за пръв път беше в планина - екскурзионно летуване в Родопите. Вървяхме до обяд до съответната хижа, на следващия - почивка в хижата и пак вървене и почивка.
Беше им интересно на децата.
Като начало можете да отидете до някоя хижа с транспорт и всеки ден да правите преходчета в околността. Така децата ще привикнат с ходенете при различни теренни условия. Хубаво е това стане, когато вече има и горски плодове - ягоди, малини, боровинки и къпини. Така ходенето се съчетава с нещо приятно - хапването ("пасане") на диви плодове и ходенето не уморява.
Това можете да направите около Трявна (в близките села има хубави къщи и вили); в Рибарица; в с. Чифлик, Троянско; с. Шипково (наблизо е х. Васильов - с прекрасна гледка към билото на Стара планина), Троянско; в селата и махалите около Елена (може и на х. Чумерна).
В Рила - с. Говедарци; Сапарева баня; Боровец и др. В Пирин - в с. Добринище; Банско и др. В Копривщица.
Мисля, че има много още места, където можете да направите първите стъпки с деца в планината.
Добре е да напишете адрес за връзка и допълнителна информация(да не се натоварва форума).



Успех!

НИКОЕ ДОБРО НЕ ОСТАВА НЕНАКАЗАНО!


Тема Re: Туризъм с децанови [re: balbi]  
Автор_ (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 13:36



юнак си ти ... знаех си ...



Тема Re: Туризъм с децанови [re: jentalmena]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано07.04.06 14:04



Незнам за кой GPS говориш, че са цели 3 броя.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.