Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Класираненови [re: Pилeц]  
Автор Cтoян (изследовател)
Публикувано20.03.06 19:00







Тема да добавя и от мен няколко думинови [re: Cтoян]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано20.03.06 19:19



Искам да изкажа благодарности към хижаря Иван за гостоприемството и уютната атмосфера, за това, че ни осигури 5 лопати, за безплатния чай по случай мероприятието, за осигурените безплатни нощувки на отбора победител (понеже отбора спа в иглуто имената им бяха записани за да могат да се възползват от тях при следващото си пребиване на хижата).

пп
Стояне, това не беше хижаското куче. Тръгна с нас от Боровец. На другия ден беше потеглило с първата група в посока мусала през в. Шатър и тн...



Тема Re: да добавя и от мен няколко думинови [re: Slavei]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано20.03.06 19:48



Беше ми много приятно да разглидам снимките, защото не можах да се явя на мястото:)

А с това трионче (на снимката) явно доста тухли са направени - съвсем без зъби е останало!

пп
А кучето щом не е било хижарското и щом е тръгнало с първата група нагоре, явно е било от планинарските;)
Преди време една овчарка ни следваше в Пирин няколко дни, докато едно хижарче си я хареса и я върза. Не знам дали я е опитомил, но много жално скимтеше добичето вързано...



Тема А пък аз видях Боровец ношем от високо!нови [re: Cтoян]  
Автор Cмexopaнчo (Дечко)
Публикувано20.03.06 22:38



Много, наистина много се надявам за Четвъртък да успея да се прибера в София, понеже сега съм в Бургас и имам още доста много работа. Няма как да опиша колко съм щаслив че успяхме да станем номер 2, защото и сега ме боли гърлото от "Кой сега е Номер Едно"
За първо правене на иглу - усещането е невероятно - пожелавам на всеки който не е опитал тази магия - да се пробва
И една голяма благодарност (бира) на Стоян - избраното място за строеж ми позволи на мен и другите да си тръгнем в 18:30 (преди официалното награждаване) за да може в 20:15 да сме в Боровец (невероятна гледка са осветениет писти и самият курорт ношем) и след това изведнъж в 21:00 си бяхме в София. Е чух малко прикази колко "бързо" карам, но аз все още ги отричам. И така - ако имам късмет - в Четвъртък ще се видим.
П.П. За съжаление няма къде да кача и моите снимки, а имам еда-две мноооооогооооо вълнуващи ;-)

Усмивки !!!

Усмихни се, остават бръчки, но какво от това!


Тема Re: А пък аз видях Боровец ношем от високо!нови [re: Cмexopaнчo]  
АвторYogi (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 10:31



Метни ги тука -



Безплатно е, правиш само една бърза регистрация в горания край на екрана -вляво, после прочиташ на две на три в долния край в "Помощ" как да качваш снимките и каквото те интересува и си готов.
Малко е дражнещо дето си слагат логото на всяка снимка, макар и със защитни функции ама как беше - не може и ....................... и душата в Рая.



Тема Търси се участник от състезанието, ...нови [re: Pилeц]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано21.03.06 12:36



Търси се участник от състезанието, който да е от югозападна България.

Имаше ли такива в сътезанието?



Тема Завършихме си иглуто!нови [re: Cтoян]  
Автор Maлaмa (стопанка)
Публикувано21.03.06 13:43



Държа да уточня, че всички тук споменати иглута като незавършени, всъщност бяха ЗАВЪРШЕНИ! (май само с едно изключение). Всички признаха, че нашето иглу е най-голямо . Абе малко мегаломански ни излезе проектът, ама нали и Цецо трябваше да може да се разхожда прав вътре, няма да го караме да се гърби човека . Завършихме го с много мерак и с още по-много инат.

Сигурно всички са забелязали лавинния слой сняг, който излезе по едно време. Сипе се като захар. Аз даже видях мини-демонстрация. Като изрязах поредното блокче, без да го подрязвам отдолу, то се хлъзна напред по този съвсем неустойчив слой.

Да ми бяха казали, че съвсем доброволно и даже с кеф ще изчистя половината квартал след като е паднал 50 см сняг, ... хм, щях да си помисля разни нещица.
Това, играещият човек, е голяма работа!

... започва път от моя праг ...


Тема Re: Търси се участник от състезанието, ...нови [re: Slavei]  
Автор windrider (парапланинарист)
Публикувано21.03.06 15:12



Зависи за какво се търси.

Живота е такъв, какъвто си го направиш!


Тема Неделятанови [re: Pилeц]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано21.03.06 16:31



Здравейте,

Понеже обещах, ето няколко думи и от мен...

Първо две думи за иглутата. Беше наистина забавно и свалям шапка на победителите. Как го построиха това иглу за 2 часа така и не разбрах. И все пак, нашето иглу беше по-хубаво, въпреки че го зидахме почти 5 часа... Да, ама награди за красота не раздаваха!

В неделната сутрин потеглихме с Ники (nnn) към вр. Мусала. Идеята беше да минем по билото от Сладката вода до вр. Мусала. За няклко минути излязохме на горната поляна с бунгалата и свихме на дясно, за да излезем на билото под вр. Шатър. На това място е хубаво да се нацели просеката на лятната пътека, защото клека е бая гъст и човек може доста да се полута, по иначе късото разстояние до целта. Пътеката ни отведе до Сладката вода, където клека оредя и ние завихме наляво. Постепенно набрахме височина и преминавайки през малко безименно връхче, достигнахме вр. Шатър. След кратка фотосесия в компанията на вятъра, който ни брулеше, се спуснахме до голямата каменна пирамида, където се събират летните пътеки от х. Чакър войвода за х. Мусала, съответно през Сладката вода и Саръгьолските езера. Пред нас се извиси вр. Дено с огромния си масив. Ръбът, който се спускаше от него бе осеян с каменни блокове, които снега не бе успял да затрупа. Движението ни доста се забави, а снегоходките ми започнаха да стенат, драскайки скалите под новонавалялия пухкав сняг. Имах чувството, че склона няма край и когато най–накрая се добрахме до върха ми беше ясно, че Малка Мусала и Трионите ще трябва отново да почакат. Ники още таеше надежди и решихме да отидем до Иречек и там да решим какво да правим. По пътя хапнахме набързо до Сфинкса и поехме нагоре. Доста бавно качихме, иначе гостоприемния (от тази страна) склон на Иречек и това ни подсказа, че няма да го бъде мечтания траверс. Аз определено не бях в добра кондиция, а и Ники беше поуморен от вчерашните изпълнения по иглуването. На гости у Иречека постояхме точно един час, наслаждавайки се на прекрасната панорама. Гледахме със завист и уважение към Малка Мусала и Трионите и си казахме, че рано или късно и на тях ще им дойде реда. Време имахме достатъчно, но формата ни и състоянието на снега не предразполагаха към едно такова по-екстремно начинание. От върха се спуснахме по назъбения рид, спускащ се на запад и не след дълго бяхме на Палеца и оттам на х. Мусала.

Поздрави на всички,
Павел

Редактирано от Пaвeл на 21.03.06 16:33.



Тема Re: да добавя и от мен няколко думинови [re: Slavei]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано21.03.06 16:44



Слави, кучето ни беше верен другар през целия ден. Смело крачеше по козирките и хич не се притесняваше...

Павел




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.