Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема TCM Hiking Watchнови  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано12.12.05 09:30



Не е GPS, ама помага в планината и не само в нея. Евтина играчка, но работеща, даже работеща с по-добър алгоритъм от CASIO

http://ftp.domainbg.com/tuono/TCM_Hiking_Watch.htm

За тези, които са купили такъв часовник без инструкция - има сканирана и можете да я свалите от сайта.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== http://ftp.domainbg.com/tuono/ ===


Тема Re: TCM Hiking Watchнови [re: TUONO]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано12.12.05 11:29




Благодаря



Тема Re: TCM Hiking Watchнови [re: TUONO]  
Автор Mъpзeл ( Един нов човек)
Публикувано12.12.05 17:24



продължението е като по Хайтов "Мерак" харесва ми стила ти. продължавай все така и мерси за инфото

И първо беше сланината


Тема Re: TCM Hiking Watchнови [re: TUONO]  
Автор The Bear (въртоглав)
Публикувано12.12.05 22:02



Много хубаво.

Поздрави!

\\-\\-\\-Притягайте пантите-//-//-//


Тема Re: TCM Hiking Watchнови [re: TUONO]  
Автор M 88 (има причина)
Публикувано12.12.05 22:56



Поздравления за сайта наистина има много полезни неща на него.Аз от доста време се точа за подобна "джаджа" Бях се загледал по един китайски такъв часовник дори не знам каква марка е но цената 180лв ме спря. Един познат с които обикаляме чат- пат има Сунто Вектор но той още не е в час със всички функции. От Касиото нямам никакви впечатления (освен че в момента нося един ДЖ шок) А със този ТСМ направо ме изненада.
Имам следната молба като за отговора едно предварително БЛАГОДАРСКО би ли дал съвет дали да се метна на ТСМ-а или да продължа да събирам парички за Сунто или Косио.
Отново благодаря!



Тема Re: TCM Hiking Watchнови [re: M 88]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано12.12.05 23:15



Както винаги започвам с това - важното е да си изясниш за какво ще използваш уреда. Ако е GPS, ще имаш голяма полза от него и е добре да започнеш с някои евтин модел, както ForeTrex, например, но да има кабел за данни и връзка с PC.

За часовниците - всички марки използват едини и същи принципи, разни данни от международни споразумения за определяне на котата и т.н. Проблемите при всички марки са много близки. По-добре си вземи някой евтин TCM или друг Triple Sensor за да видиш как работи и дали капризите му няма да те дразнят. Поне за мен въпреки всички неточности и магарии, такъв часовник е задължителен да го нося 24 часа в денонощието. Ако ти хареса идва следващия момент, стига да имаш финансовата възможност. Иначе ще установиш като мен, че вместо 500 лв може да минеш и с 50 лв.

Suunto са просто с класи над останалите, не бих сравнил CASIO и Suunto. Tissot са за баровци и повече за фасон, отколкото за функционалност.

Ако пък имаш свободни 2300 лв си купи Suunto X9 и Garmin Map 60CS и си решаваш проблема. И аз си мечтая за тази комбинация, но има да чакам.....

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== http://ftp.domainbg.com/tuono/ ===

Редактирано от TUONO на 12.12.05 23:17.



Тема Re: TCM Hiking Watchнови [re: TUONO]  
Автор M 88 (има причина)
Публикувано13.12.05 00:46



Много благодаря
Става въпрос за часовниците решил съм че GPS не ми трябва като интереса ми е 100% любителски (просто краста) освен това съм тотален компютърен инвалид- още мамя мишката със сиренце. Идеята е дали да си мисля за Вектора примерно които е около 400лв или да си взема ТСМ-а за 65лв като изобщо не става дума за точност 50-100м разлика не са проблем аз и без компас се губя много качествено , а снего ехее..
Просто обичам сигурни и надежни неща а те за съжаление са скъпи.
Срещал ли си някаква инструкция за Вектора на Сунто примерно на руски че съм много зле с английския?



Тема Re: TCM Hiking Watchнови [re: M 88]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано13.12.05 09:01



Май няма инструкция на руски.
Когато говорим за часовници, посетете руския сайт http://clockshop.ru
Там има информация за много марки и модели, както и по няколко думи за самата фирма. Ще прочетеш и за Suunto интерерсни данни.

За съжаление сигурен+надежден=скъп.

Но и CASIO-то е вариант. Доколото знам разни фирми го внасят на по-ниска цена, под 300 лв. Скоро един приятел си купи CASIO като моето за 280 лв, на пазара срещу спирката на трамвая, близо до "колоните" има два часовникарски магазина и там го гледах за 270-280 лв.

Разходи се по TCM магазините и ако си харесах часовника започни с него, все пак цената е от значение. Плащах 50-60 лв и си знаеш, че купуваш некачествен китайски продукт, но работещ.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== http://ftp.domainbg.com/tuono/ ===


Тема Re: TCM Hiking Watchнови [re: TUONO]  
АвторCвeн (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 20:02



КАК СЕ КАЛИБРИРА БАРОМЕТЪРА(КОЛКО СЕ ПИШЕ ЗА НАЛЯГАНЕТО)ЗАЩО СЛЕД КАТО Е КАЛИБРИРАНА НАДМОРСКАТА ВИСОЧИНА ДАВА РАЗЛИЧНИ ПОКАЗАНИЯ ЗА ЕДНА И СЪЩА ТОЧКА,СЛАД КАТО СЪМ СЕ КАЧИЛ И СЛЯЗЪЛ НЯКОЛКО ПЪТИ ДО 8 ЕТАЖ?



Тема Re: TCM Hiking Watchнови [re: TUONO]  
Автор M 88 (има причина)
Публикувано15.12.05 21:32



Дядо Коледа вече мина през нас но нали стар човека объркал се малко вместо Х9 както ти ми написа оставил един Вектор като вероятно по нататък Гармина може да не е MAP 60CS а само MAP 60 но това е положението
Сега малко по сериозно след сериозно четене в твоя сайт почти се бях навил за ТСМа но на едно място преди 2 седмици получили Сунто моделите Вектор и Х6 и мислих,мислих .... и в момента имам черен Вектор на ръката. Там едни познати се опитаха да ме разубедят как може да давам толкова пари за една грозна пластмаса но аз от толкова време си мечтаех за такова нещо че не успяха.
Много благодаря за споделените подробни тестове на ТСМа и Касиото мисля че те бяха нещото което ме нави окончателно.Може по нататък ако имаш време и желание да тестваме Сунтото сигорно ще е интересно да ги сравниме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.