Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 18.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема яз. "Широка поляна"  
Авторstil (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 23:21



Здравейте!
След безрезултатно търсене в нета се сетих, че вие бихте могли да помогнете.
Става дума за нощувка (без чувал ) в околността на яз. "Широка поляна". Единственото, което намерих е само някакви бунгала в м. "Кавал тепе", но на цени около 50 лв/бунгало, което ми идва доста в повече.
Преди 15-на години съм минавал по тези маста с автомобил и спомените ми говорят за наличието на доста постройки разпръснати в района. А в нета - нищо...



Тема Re: яз. "Широка поляна"нови [re: stil]  
Автор _Mitaka (новак)
Публикувано17.07.05 23:41



Миналата година имаше републиканско първенство по ориентиране и цитирам точката настаняване от наредбата:

В района на язовир 'Широка поляна' може да се организира палатъчен лагер. За настаняване в частни квартири могат да се използват Доспат и Велинград. Организаторите са договорили настаняване за 100 човека в хотел «Рай» - бившето «КЗУ» край яз. В. Коларов. Хотелът разполага със 150 легла в стаи с 2 (4) места (две легла и разтегателен диван) и апартаменти за 6 души при цена 10 лева за легло на вечер в стая или 30 лева за апартамент. Резервации на тел.: 03553/20-04 управител - Димитър Тодоров. Ресторантът предлага богато и разнообразно меню – храноден по договорка.

Също така си спомням, че до самия язовир щирока поляна имаше също една почивна станция в която цените бяха по ниски, но немога да изнамеря телефона й.



Тема Re: яз. "Широка поляна"нови [re: stil]  
АвторБoянeц (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 08:33



Имате много възможности за нощуване!
1.До ресторанта на яз."Широка поляна" има ведомствен почивен дом,също няколко къщи дават стаи под наем.Тук има магазин фурна и ресторант. 2.На 4км от ресторанта и горското стопанство в посока гр.Доспат завивате наляво и стигате след 1км на "Слънчева поляна" или(Въшлива поляна).Тук има много бунгала и частни квартири,мястото е тихо и с хубави заливи.Вземете си карта на Западни Родопи и също топографски карти от БФОриентиране или някой клуб,който са били миналата година на Широка поляна.
Успешно пътуване!



Тема Re: яз. "Широка поляна"нови [re: stil]  
Авторmlad_n (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 09:28



Ведомствения почивен дом зад ресторанта е на Енергото. В събота минах от там. В района му строят, оправят пътеките. Зад самите къщички, които са масивни и доста обзаведени има едно прекрасно кътче с навес, камина, чешма, няколко маси и пейки и има и ток. Приятно изкарване.



Тема Re: яз. "Широка поляна"нови [re: stil]  
Автор Pилeц (жаден)
Публикувано18.07.05 18:36



Бих ти препоръчал споменатата по-горе Слънчева поляна. Мястото е по-тихо от района на почевната станция на Енергото, а също и от Кавал тепе. Има няколко частни вили в една от които аз съм спал на съвсем прилични цени. Просот отиваш и питаш. Има също и ведомствени бунгала (ако не се лъжа на ОС Пазарджик).

Планинското притегляне е обратно на земното - не надолу, а нагоре!


Тема Re: яз. "Широка поляна"нови [re: stil]  
Авторstil (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 13:00



Благодаря за информацията!



Тема Re: яз. "Широка поляна"нови [re: Pилeц]  
Авторnasko (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 18:32



bungalata na OC Pazrdjik sa super! 2 Spalni Hol Bania Kuhnenski box....
ako pitash shte te pusnat tam i taka... edva li e skapo ve4e 4 godini podred hodia tam!



Тема Отчетнови [re: stil]  
Авторstil (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 00:34



Аз да се отчета.

Преспиването (на закрито) около яз. “Широка поляна” се оказа проблем, както и очаквах. Добре, че когато пристигнахме беше още светло. И като се започна едно обикаляне…
1. В м. "Слънчеви поляни" има около 2-3 вили, в които може да се преспи. Всички те обаче са с ограничен капацитет (1-2 стаи) и бяха пълни.
2. В станцията на ОС Пазарджик ме отпратиха с любезна покана да заповядам пак в... неактивния туристически сезон, за по-сигурно след средата на септември. А имаше свободно бунгало, което трябваше да се заеме чак от следващия ден. Цената е 12 лв за бунгало.
3. Бунгалата в м. "Кавал тепе" приемат само след предварителна резервация. Цената е малко висока – 50 лв, но разполагат с 4 бр. легла и санитарен възел. Домакинът го нямаше в момента. За връзки с клиенти беше упълномощил своята майка, която пък не знаеше и не искаше да знае телефонният му номер, за да не пречи на... гаджетата, които го търсят. Ужас!
Добре че местността е приказно красива и ми мина бързо: иглолистни гори, малки слънчеви полянки, тихи заливчета, абе с една дума – рай.
4. Най-после намерихме свободни легла в една къщичка до ресторанта: три стаи с общ санитарен възел, 8 лв. на легло. Чисто и уютно, но малко шумно поради минаващите по шосето автомобили.

Малко от следващият ден.
Една от планираните цели беше да посетим с жена ми откритото през 2003 тракийско светилище в м. “Дженевра” (около 3-4 km от “Кавал тепе”). Не намерих никаква предварителна информация за маршрут. Силно се надявах светилището да се намира на вр. Дженевра (1674), но уви – горе беше пълно с разхвърляни големи каменни блокове и никакви следи от зид, олтар или нещо подобно. За сметка на това имаше доста следи от диви животни. Личеше си, че тук човешки крак не беше стъпвал скоро. След изкачването на още две по-ниски, но ясно открояващи се възвишения в околността се отказахме окончателно и решихме да се връщаме, защото беше късен следобед, а ни чакаше път. А започна да се обажда и стара травма в коляното...
По-късно случайно срещнахме директорката на музея в Батак, която ни просветли, че експедицията през 2003 г. е финансирана от “Винпром Пещера”, но парите стигнали само за предварителни проучвания, не и за разработване, консервация, експониране и т. нат. С което си обясних липсата на обособени пътеки и маркировка. Възможно е да го пазят и от иманяри, не знам…
А светилището е на бесите, датирано от 4 в. пр. н.е. и трябва да е доста внушително: площ около 2 декара, висок 2 метра двулицев зид, каменни стълби, останки от олтар и пр.
Срещнахме и горски работник, който ни “успокои”, че е абсурдно човек непознаващ района да намери пътеката към светилището. Всичко било обрасло с растителност.
Както и да е, продължихме по своя път потопявайки се в невероятно красивата и приказна природа.

Една от местните легенди разказва, че преди много много години, някъде през средните векове, чуждестранни търговци от Генуа дошли по тези места да купуват качествен дървен материал. Не устояли на красивата природа и се заселили тук, основавайки малко селище. От там дошло и името на цялата местност – Дженевра, от Дженуа (Генуа).

Такаааа, ние не успяхме да намерим “пътят към храма”, но си обещахме, да се върнем отново. Ако някой друг има желание, може да си опита късмета.




Тема Re: Отчетнови [re: stil]  
Автор Ceco[HPFC] ()
Публикувано02.09.05 09:56



ако още следиш темата, нямаш ли някакви телефони на бунгалата на ОС или на другите бунгала, все пак?! :)



Тема Re: Отчетнови [re: stil]  
Авторre4en (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 22:34



През 2000 год бях за последно там и обикновенно спим на нашето си място което е преди стената на Кавал тепе в ляво има eдин много красив полуостров който гледа към царската хижа.Тогава изкачихме върха но освен камъни друго нямаше.Намерихме сърненки.Та сега си мисля на върха ли е това светилище?
Спомням си че нямахме сигнал на бъл. жсм оператор а хванахме три гръцки,но върха не е лесен от страната на езерото Дженевра ,а слизаннето към Кавал тепе е приказка.



Тема Re: яз. "Широка поляна"нови [re: stil]  
Авторммм (Нерегистриран)
Публикувано05.09.05 16:41



Здрасти, можеш ли да ни дадеш някакви координати на тези бунгала (тел.,e-mail или линк).



Тема Re: яз. "Широка поляна"нови [re: ммм]  
Авторstil (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 11:50



0899766774
Този телефон ми бе даден от домакина на станцията на ОС Пазарджик.
За бунгалата на "Кавал тепе" за съжаление нямам координати.



Тема Re: яз. "Широка поляна"нови [re: stil]  
Авторgerry-pestera (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:56



E hora,ako vse oshte ne ste se otkazali ot ideqta da se dokosnete do tova raisko katche nai sigurniq nachin da go napravite e da hvashtate ranicite i palatkite i da se otpravqte na pyt,zashtoto v net-a nqma da namerite pochti nikakva informaciq za obstanovkata tam.A ako stava duma za legla,bungala i t.n.....po dobre se otkajete!Po siguren podslon ot palatkata ili bivaka nqma da namerite!

P.S.Ako pravite bivak,vnimavaite s dyrveniq material,zashtoto gorskite slagat mnogo qki globi.Cqlo lqto ima da berete gybi,za da si gi platite.Uspeh i dupe da vi e qko!






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.