Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 19.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: И в космоса и отвъд него...нови [re: neocom]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 19:04



Написал съм какво ме бърка. Ако не си разбрал, прочети го пак. Мисля, че е пределно ясно.



Тема Re: И в космоса и отвъд него...нови [re: Hиkи]  
Автор neocom (@!@%!$#@%$#)
Публикувано30.05.05 19:20



....още много такива факти ще продължават да те "бъркат", докато не престанеш да разсъждаваш толкова егоистично....



Тема Re: И в космоса и отвъд него...нови [re: neocom]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 19:47



Да така е. Най-добре е да престана да бъда егоист.

Нека off-road маняците и мотобайкърите да бръмчат по билата на Родопите и Балкана, хеликоптери да бръмчат по осемхилядниците. Нека всяко най-място - най-високо, най-дълбоко, най-широко, най-дълго и всякакви други най да се превърнат в бунище. Това няма да е форма на егоизъм в никакъв случай. Планетата Земя е на всички. Да я потопим в собствените си лайна. Това не е егоистично в ни най-малка степен.

Аз предлагам по склоновете на Еверест да се прокарат писти та да се покефят и редовите скиори. Що само екстремистите да се пускат от там. И ресторанти ще им построим , и хотели с тоалетни ... на 8000 м. височина с душ кабини и вани.

И въобще нашият спор е безсмислен. Съжалявам, че се поддадох и го започнах. Моля да ме извините, че съм такив егоист.



Тема Re: Хеликоптер на Еверест!!!нови [re: Malama]  
Автор Ивaн (оптимист)
Публикувано30.05.05 21:04



Хе-хе, това си постижение и за пилота и за хеликоптера. Браво!

Който няма смелост да мечтае, няма смелост и да действа.


Тема Re: И в космоса, и отвъд него...нови [re: Hиkи]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано31.05.05 08:58



Когато в едно изречение се използва за втори път съюза "и", пред него се слага запетая.

Иначе си извинен!
Ако искаш, издавам специални извинителни бележки.

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене


Тема Имаш основаниянови [re: Hиkи]  
Автор Malama (стопанка)
Публикувано31.05.05 09:07



за страховете си. Засега, обаче, резултатът е огромната реклама за фирмата производител на хеликоптера.
Но постижението си е постижение. Както винаги, от хората зависи дали то ще се използва за добро или за зло.

... От вратата ми почва пътека...


Тема Re: Имаш основаниянови [re: Malama]  
Автор Yassen ()
Публикувано31.05.05 10:01



Стопанке,

първо искам да Ви благодаря за чудесната вест. Дано в хубаво време хеликоптерът е способен да доставя кислород, медикаменти и да транспортира пострадали алпинисти!

Позволявам си в отговор към Вас да се обърна към "защитниците" на Планината. Най-видният, от които, наречен егоист, бе твърдо зад холокоста в Северна Корея, предвид собственото си устроено съществуване.

Мили защитници, няма за какво да се притеснявате. Има поне два фактора, които ще запазят Вашият Еверест. Първият фактор се казва време. Там духа...А разбити хеликоптери из планините има в изобилие, мир на праха на пилотите и пасажерите им.

Вторият се казва физиология. Ако се качите на лифт и той ви повози от 5500 до 6500 за примерно 30 мин, горе заедно с вашия труп ще свалят и студените тела на всички други пътници. Качването с хеликоптер дори не ми се коментира.

Сещам се и за нещо друго...Какви хотели и лифтове из Хималаите? Вие виждали ли сте някоя снимка на района?

Тъй че споко. Всичко е наред и 1/2 социалистическият Еверест ще громи още дълго европейският капитализъм





Поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Имаш основаниянови [re: Malama]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 13:23



Малама, съжалявам че се увлякох толкова много и изтиках темата ти в съвсем друга посока. Моля зя извинение. Вярно е, че постижението си е постижение. Просто от известно време насам съм преоценил доста неща и вече не се радвам в ни най-малка степен на подобни "върхове" на науката, което разбира се си е мой проблем и не биваше да си го изкарвам тук.

Ясене, пак си "прегрял" нещо. Какви егоисти, какъв холокост в Северна Корея, кви пет лева? Не живеем в роман на Ярослав Хашек, изразявай се по-ясно.

Знам, че си особено компетентен по въпросите на химията, човешката физиология, планините, земното притегляне и за още всички други неща дето мога да се сетя. Тъй че няма да седна да пиша глупости, та да ме оборваш. Преувеличих бре За хипербола не си ли чувал. Или си мислиш, че само ти имаш запазено право да ползваш литературни похвати в постингите си?

Най-сетне прочети първо внимателно какво са писали другите и тогава обяснявай. В близко бъдеще никакви спасителни акции с хеликоптери не са възможни. Писал съм го черно на бяло. Кви писти тогава и кви хотели? На гръб ли ще ги носят строителните материали? С пикели ли ще бъркат бетона? Че и лифтове си ми писал на сметката. Тях пък отде ги взе?

Пък и за Хималаите сме чували, филми сме гледали снимки, едно-друго. Не сме я толкова окъсали откъм интелект и обща култура. Много образователно си се настроил пак.

И накрая въртя, сука и пак до социализма я докара. То верно, че идват избори, ама ... банално става вече?



Тема Re: Хеликоптер на Еверест!!!нови [re: Malama]  
АвторSpas (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 12:47



От снимките ясно се вижда, че перките са доста по широки от тези на обикновените хеликоптери, това помага при разредения въздух там.



Тема Дай малко инфонови [re: Spas]  
Автор Malama (стопанка)
Публикувано01.06.05 14:49



Ако имаш време, обясни нещо, че тук май никой не разбира от хеликоптери.

... От вратата ми почва пътека...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.