Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 21.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: 7 дни - 7 върханови [re: Speedy_]  
Автор Mъpзeл ( Един нов човек)
Публикувано26.05.05 16:07



Айде давай идеята. ама да не е 7 часа нагоре и 7 часа надолу :))

може би трябва да се спи на заставата

И първо беше сланината


Тема Re: 7 дни - 7 върханови [re: Slavei]  
Автор Mъpзeл ( Един нов човек)
Публикувано26.05.05 16:11



Идеята е да не ползваме лифтове с изклучение на Боровец. Все пак имаме доста време за Черни Връх. Виж за автомобил до хижа Вихрен е много вероятно :)))

А за Руен приемаме разбира се. Но все още не решили кога ще е точно

И първо беше сланината


Тема Re: 7 дни - 7 върханови [re: Яceн_]  
Автор Ивaйлo (не е прякор)
Публикувано26.05.05 16:12



Качването на Черни връх го смятам, като се качва с кола до Алеко (т. е. трябва да е делничен ден), но пък нямах представа, че до х. Богдан може да се стигне с кола.
Изобщо колкото повече чета темата, толкова повече се ентусиазирам да направя това изпълнение.



Тема Re: 7 дни - 7 върханови [re: Яceн_]  
Автор Mъpзeл ( Един нов човек)
Публикувано26.05.05 16:17



:) Познавам ги и даже мислим с тях да го правим. Той горе долу описа маршрута, но просто исках по пресни данни и може би ще променим нещо. Но не ми беше казвал 4е сте го минали за 5 дни и 20 часа

И първо беше сланината


Тема Re: 7 дни - 7 върханови [re: Ивaйлo]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано26.05.05 16:18



то и аз имам желанието, но нямам една седмица. Но пък почвам да се замислям за Ком-Ботев.



Тема Re: 7 дни - 7 върханови [re: Mъpзeл]  
Автор Speedy_ (Любознателен)
Публикувано26.05.05 16:38



Знам един агент от Петрово, който ще ни качи от тамошната застава до върха за 4-5 часа (стабилно ходене обаче), а после там ще се спи то е ясно! То всъщност петровската застава вече е хижа. Бай ти Наско Панчелиев се знае с хижаря (моя агент също) така че като избистрим датите ще.

Много съм съгласен с варианта на Ясен за един ден Черни връх-Богдан за един ден. Така ще станат 8 върха! Може ли да се почне с Родопите, след това Ботев, Богдан & Черни вр. - Мусала - Вихрен - Руен - Али ботуш

Ай да не философствам много много!



Тема Re: 7 дни - 7 върханови [re: Slavei]  
Автор Ивaйлo (не е прякор)
Публикувано26.05.05 16:44



То и аз нямам една седмица, т. е. имам, но за други цели. Най-много да мога да отделя 4 дни. Освен това планът може да се модифицира като включва само двухилядници, напр.
1 Ден - София - Паниците - вр. Ботев - София (страшен гърч);
2 Ден - София - вр. Черни връх - вр. Мусала - х. Трите буки;
3 Ден - вр. Руен - Банско - х. Вихрен;
4 Ден - вр. Вихрен - Банско - Славянка (за Славянка не съм сигурен дали е над 2000 м., нито колко време отнема качването и къде може да се нощува) - нощувка някъде там;
5 Ден - вр. ..... - първенецът на Славянка - Доспат - Широка Лъка - х. Перелик;
6 Ден - х. Перелик - вр. Перелик - София.



Тема Що се мъчитенови [re: Ивaйлo]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано26.05.05 16:56



Ясен ви го е написал как е станало...
Иво, третият ден е някаква здрава почивка.
Имаш 5 часа ходене до Руен и обратно до колата при Трите буки и след това някакви си 150 км автомобилизъм.
Вторият ден е същият гърч като първия.
Първенецът на Славянка Гоцев връх е 2212 м и е по-висок от Голям Перелик.
Има къде да се спи, но трябва да се уговори предварително, пък и тия Чували за какво са ви? Или пак само ще се размотават из багажника?

Верно, Ясеновското тръгване от от Другата България и е идеално разпределено. Същото важи и за тръгване от Пловдив и всичко на изток от него.
Софиянци да му мислят колко пъти трябва да въртят през София, може и един път да е, ако Ботев се остави за финал.

Сега ще стане Илиян и ще ви обясни как това всичкото според него било възможно с Велосипед. Смятал да спи докато карал по шосетата...



Човекът е Човек, когато е на път!


Тема Re: 7 дни - 7 върханови [re: Ивaйлo]  
Автор Speedy_ (Любознателен)
Публикувано26.05.05 16:57



Трите буки е много скъпо да се нощува -там е лукс (май 25 кинта беше)! Виж х. Осогово е тънкана.

Славянка е 2212 м



Тема Re: 7 дни - 7 върханови [re: Speedy_]  
Автор Ивaйлo (не е прякор)
Публикувано26.05.05 17:11



Аз като като споменавам хижа едикоя си, го казвам само като ориентир. Иначе ако тръгна да го правя изобщо не смятам да ползвам хижи.

П. П. Андоне, виж сега, по замисъла и изпълнението си автопоходът беше предназначен да забавлява моите спътници - съпругата ми и сина ми, затова чувалите наистина бяха само за всеки случай. Но обещавам в следващото ми писание думите "хижа", или не дай си боже "хотел" да не се споменават.

Редактирано от Ивaйлo на 26.05.05 17:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.