Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:49 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Кръстова горанови  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 18:05



Искам да отида на Кръстова гора, но не знам има ли там къде да се спи, или непременно да взема палатка? Но ми се струва че времето все още е студено за палатка(аз съм малко пишман турист)..и естествено с кола.Е ...ако има на 2-3ч. път хижа не е проблем.Може пък някой да ми даде съвет.



Тема Re: Кръстова горанови [re: янa]  
Авторhri1OO (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 18:12



Виж тази къща хотел

“БОРИКИТЕ” СЕЛО БОРОВО 088 9534649 , 088 8609712, 0331 28412
Къщата разполага с 8 спални с по две легла всяка от които се отличава със собствен чар и впечатлява с вътрешния си интериор и уют.На първия етаж от къщата има 2 самостоятелни салона в битов стил, във всеки от които три или повече семейства могат да прекарат незабравими вечери, сгрени от огъня в камината и искрящото винов чашите.На разположение на гостите е и песторант-барбекю, намиращ се насред двора, от където ще се насладите на “море “ от преливащи хълмове и причудливи скали.
Хазяите са гостоприемни.
Иначе има спане за по 3-4 лева горе на самата Кръстова гора, малко като в манастир- уж е нова сграда, ама по бих ти препоръчал Бориките- Борово е само на около 6 км преди Кръстова Гора.



Тема Re: Кръстова горанови [re: янa]  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 18:51



Хубаво е да се спи на самия връх, но и това е ценна информация..благодаря.



Тема Re: Кръстова горанови [re: янa]  
Автор Pилeц (жаден)
Публикувано19.04.05 20:41



Единственият смисъл да се спи на върха е, ако искате да присъствате на служба. Същинската служба е в петък срещу събота от 0 до 2 часа след полунощ. Интересно е, но е доста тежко изпитание и малко хора го издържат цялото. Иначе аз бих ти препоръчал село Мостово, на един час под Кръстова гора, където може да попитате за квартири.

Планинското притегляне е обратно на земното - не надолу, а нагоре!


Тема Re: Кръстова горанови [re: Pилeц]  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 22:27



това за службата в петък не го знаех......само времето малко....май се радвам на безплатни съвети за пръв път :-)))



Тема Re: Кръстова горанови [re: Pилeц]  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 12:14



Батенце, не е само това единствения смисъл
Доста хора и друг смисъл са намерили, ама ние още не сме.



Тема Re: Кръстова горанови [re: Cтoян]  
Авторпeтя (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 20:46



Здравейте,

Някой знае ли телефон за връзка с манастира на Кръстова гора?
Искам да кръстя детето си там.


Петя



Тема Re: Кръстова гора [re: пeтя]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 17:58



На Кръстова гора има телефон, но е външен от типа на Булфон и когато звъни, никой не го вдига или много рядко отговарят. Не съм сигурна, че там се кръщава, защото знам, че в Църква не се кръщава, а там има 2 църкви-една стара и 1 нова и 13 параклиса на 12-те апостоли и на Св. Иван Рилски, така че..., а и в момента е много студено.



Тема Re: Кръстова горанови [re: янa]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 18:08



Сигурно съм доста закъсняла с отговора си и жече може би сте посетили Кръстова гора, но ще ви кажа какво има горе. Има нещо като хотел, т. е. двуетажна сграда, в която на първия етаж има трапезария, в която можете да хапнете това, което си носите (там няма откъде да си купите каквото и да било за ядене, така че си носете). Стаите са тип туристически спални с 15 и 25 легла. Не съм влизала в стаите, но ми казаха, че има долен чаршаф, 2 одеала и възглавница. Носете си повече завивки, защото е студено. Удобно е да се спи и в кола. Задължително е да сте там в петък по-рано (около обяд), за да си намерите място за паркиране близо до храма. Носете си празни бутилки за лековита вода и за светена вода, както и дрехи, които да осветите на Кръста.



Тема Re: Кръстова горанови [re: янa]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 18:11



На времето му няма нищо, даже е супер, защото няма много хора и спокойно сестои при Кръста, може да се седне в Храма по време на службата и не се редиш не километрични опашки, не нервничиш, абе супер е, аз ходих на 06.05. и с грейки е добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.