Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Удобни и здрави туристически обувкинови  
АвторToshko (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 11:32



Здравейте, ще се радвам, ако получа информация за здрави и удобни обувки за туризъм. Старите ги суших лятото на слънце (не го правете) и се огънаха на места. Ходих по магазините - има Asolo, Alpine, Head и други. Чудя се как да се ориентирам та да избера подходящия тип.



Тема Re: Удобни и здрави туристически обувкинови [re: Toshko]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано11.02.05 12:05



Преди трябва да е повече от 3 години се изръсих куп пари за едни летни Трезети (ниски, тип планинска маратонка). Смениха ми ги след няколко дни, защото имах опасения, че вибрамовата подметка не е залепена добре и сякаш двата слоя бяха тръгнали леко да се разлепват. Дадоха ми малко по-нов модел, и повече не съм имал проблем с подметките. Горетекса също не ми е правил никакъв проблем, обувките си останаха здарави и сухи, газех смело из потоците (ако са плитки, разбира се). Удобни са, само че повече не бих си избрал ниски обувки за планина. Но ми се разшиха илиците за връзките! Сега не знам на кой обущар мога да ги дам, за да ми ги поправи и си седят на тавана... А обувките могат да изкарат още доста години (най-малкото, ще си за ги ползвам с кеф като есенно-пролетно-зимни градски обувки доста време, щото за планина вече си взех високи), затова ми се свиди да ги зашия аз или да ги дам на първия срещнат обущар. Извода ми е - илиците за връзките да се гледат внимателно - трябва да са здрави, телени или др. класика, но не и такъв съмнителен дизайнерски експеримент като на моите. То изобщо към всякакакви такива експерименти бих подхождал внимателно вече.

Затова миналата година се принудих да си взема нови обувки, но този път взех по-прости, не толкова маркови, май подметката не е вибрам, но пак с някаква дишаща мембрана, и този път - високи (това се оказа доста важно за планина, а аз го бях подценил и трезетите си имах патене с единия глезен, държа ме месеци после). Купих си обаче пак от хубавите стелки (анатомични, антибактериални, с добра вентилация и т.н. - може би още струват 17 лева почти във всеки магазин за екипировка). Здрави са засега и още не са ми пропускали. Трезетите сякаш бяха малко по-удобни, но при дълги или последователни походи започваше да ми убива малко на пръстите (не е да са ми малки, избирани са както си му е реда - спокойно да се носят с доста дебели чорапи без дискомфорт). Тези не помня да са ми убивали, на пръстите е по-широко (което е особено важно за зимата) без да е неудобно при ходене. Доволен съм, ползвам ги за 4 сезонни. Ще ти напиша после марката (но не са нито Асоло нито от другите, които изброи), не си я спомням в момента, а май не ми беше известна и до тогава. Магазина беше забутан нагоре по стръмните улички над комплекс Спартак. Има и много по- добри, но на мен тези си ми вършат добра работа, поне за сега.

Редактирано от .mitko. на 11.02.05 13:04.



Тема Re: Удобни и здрави туристически обувкинови [re: Toshko]  
Автор viachi ()
Публикувано11.02.05 12:32



Ами от скромния ми опит мисля, че за да си намериш обувки, трябва да си отговориш на 2 въпроса:

1. (не най-важен,но най-определящ) Пари - каква сума си готов да отделиш.
2. Сезони - дали ще ходиш само по топло, до по-късна есен,целогодишно. То с едни обувки цяла година е мизерна история, но като няма пари за 2-3 чифта...
Миналото лято ходих 3 дена с мокри крака, нон-стоп. Сега имам Trezeta Makalu и съм решил зиме,лете все с тях да ходя. Та от тази гледна точка, моят съвет е: ако ще ходиш за повече дни или в по-студено време, купи си по-зимни обувки. Вършат работа и в топло и в студено и в мокро и в сухо.

Относно марките,мисля, че е повече въпрос на лично предпочитание. За всяка марка ще намериш и доволни и разочаровани. В общи линии, известните, които са на пазара, са си качествени (е, ако не извадиш късмет от 10 000 чифта да уцелиш дефектния :)). От Макалу-то съм много доволен, но пък си платих като поп за тях. Ако имаш възможност, ти ги препоръчвам.



Тема Не си купувайтенови [re: .mitko.]  
АвторCинeвa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 12:49



скъпи стоки от магазините "Salewa". Рискувате да загубите парите си. Бях свидетел как след три дни носене вибрамовите подметки на зимен (или по-скоро четирисезонен) модел "Asolo", произведен в Румъния, започват да се ронят и цепят. При опита за рекламация продавачът отказа да признае, че става въпрос за фабричен дефект, и отказа всякакво съдействие. След доста грубо отношение (дори по-младите му колеги го молеха да спре да тормози клиентите) и няколко опита да откаже той даде телефона на собственика на магазините 'Salewa", който пък от своя страна, без да е видял обувките, без да изслуша за какво става въпрос, заяви, че това не може да е фабричен дефект и отказа всякакви разговори за замяна. Накрая затвори телефона. След още няколко разговора собственикът заяви, че дали това е фабричен дефект може да определи само заводът "Asolo" и че човек трябва да изпрати обувките си по пощата там. Той не желаел да го направи, защото разходите били много големи. И тъй нататък... В прав текст тези хора признаха, че е фирмена политика да не се приемат рекламации независимо от основанията. Чуха се реплики като "Опитайте се да се оплачете на "Asolo", няма да сте първите!", подкани да се иде в конкурентен магазин и заплахи с викане на полиция...



Тема Re: Не си купувайтенови [re: Cинeвa]  
Автор snejen_bars (непознат )
Публикувано11.02.05 13:14



Голяма грешка ще е ако послушате Синева. Въпросните хора са мнго свестни. Познавам ги добре защото неведнъж съм купувал от там. Оттам си купих и челника, няколко карабинера, прусек и най-важното - обувки Asolo Otomila само за зимата и то за по-тежки условия. След тях веднага и пак оттам си взех котки Salewa със автомати, които се слагат супер на въпросните обувки. Когато ги взех бяха безкрайно любезни и понеже обувките бяха номер 43,5 а аз по принцип съм 44 казаха ако не са ми удобни, когато получат нови ще ми ги сменят. След това купих летни обувки за майка ми за около 200 лева оттам. Вече 2 години стават от как ги има не са мръднали. Като се има в предвид че още когато ги купи минахме двамата цялата Рила и то в всякакви условия - имаше и дъжд и много сухо време и слънце. А тя ги слагаше за пръв път. След това аз също си взех летни пак оттам за около 250 лева, които стават и за зима защото скоро качих Ботев с тях. После валя страхотен порой и те дори не се намокриха. Ами това е моята скромна презентация и молба да не се пренебрегва поне магазина на Салева.
Поздрави.



Тема Ами то по този случайнови [re: Cинeвa]  
Автор Tишo (?!?)
Публикувано11.02.05 13:35



Има една организацийка за защита правата на потребителя.
До колкото знам имат право и глоби да налагат на некоректни търговци.
Поне те ми решиха проблема с едни зимни обувки преди 3-4 години.
Нужно беше само едно писмо да пратят до търговеца и той си смени гледната точка по проблема.



Тема Re: Удобни и здрави туристически обувкинови [re: Toshko]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано11.02.05 13:52



При купуване на обувки е добре да се знае, че повечето производители правят обувки за една основна форма на стъпалото, като променят само размера. Това осначава, че обувките от един производител може да са удобни за по-тесни стъпала, на друг за по-широки, някои са по-широки в средата на стъпалото, други при пръстите и тнт.
С други думи, някой може да се кълне в обувките си, че му прилягат идеално, докато друг да се измъчи, като грешен дявол със същите.
Затова, много полезно е, ако човек си знае формата на стъпалото и съответно кои производители правят подходящи обувки.
Това го четох някъде, имаше и описания на основната форма използвана от различните производители, а сега не мога да го намеря къде беше и ме е много яд.

Само Дизел


Тема Re: Не си купувайтенови [re: Cинeвa]  
АвторVladimir (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 13:55



От 4 години ползвам Asolo Fusion и нямам никакви проблеми. Познавам около 10 човека с такива и те също са доволни. Но май само серията Asolo Fusion са добри , за зимните чувам все лоши неща.
Това че се произвеждат в Румъния , а не в Италия не е критерий.
Ако ги внасяха от Италия щяха да са доста по - скъпи



Тема Въпросните свестни хоранови [re: snejen_bars]  
АвторCинeвa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 14:57



са автори на описаната от мен ситуация. Аз също нося не един продукт от техния магазин - обувки, котки с автомати, т. н. Доскорошните ми впечатления бяха други. Но след онова, което видях, не мисля да рискувам да се окажа в подобно положение.
Обувките "Asolo" имат едногодишна фабрична гаранция за дефекти на производството и материалите. Точната формулировка в гаранцията гласи "If you feel your Asolo footwear may have a quality defect, bring them together with your receipt to your Asolo dealer, who will send it to Asolo warranty service", което означава усещане, допускане, съмнение на клиента, което се потвърждава от завода, или иначе казано дилърът на "Asolo" не би трябвало да участва в преценката дали това е дефект, а просто да ги изпрати на фирмата-производител. Което в случая магазин "Salewa" не изпълни първо поради отказ да приеме, че става въпрос за дефект на материала (настояваше се, че има разрязване, не разцепване), а после защото пощенските услуги били скъпи. Клиентът можел да ги прати на свои разноски, ако желаел. Бе направено предложение обувките да бъдат оставени в магазина и занесени лично в завода, но... след няколко месеца.
За други чифтове от същия модел на "Asolo", пак румънско производство, съм чувал и най-положителни оценки.



Тема Re: Удобни и здрави туристически обувкинови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Hacлykи (стопаджийка)
Публикувано11.02.05 15:10



Тъкмо съм на вълна мъка по старите ми обувки ;-)
Имам високи планински обувки от не много известната марка Crispi. Италиански, кожа със симпатекс, имат някои и с вибрамови подметки. Продават ги на малките пет кьошета.
Аз ги ползвах 8 години като четирисезонни, но не съм ходила твърде много заради децата. Преди две седмици подметките им се отлепиха, а едновременно с това се оказа че са се изтрили да краен предел. Симпатекса обаче още държи и си мисля да проверя, дали не могат някъде да им сложат нови подметки.
Междувременно си купих някакви български обувки на "Вихрен" , Благоевград с вибрамова подметка, кожени с някакъв "текс" за 75лв. Ще видим колко са здрави и удобни. В магазина имаше голямо разнообразие от планински обувки, вероятно шити за износ, на цени около 100лв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.