Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 03.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Тъмни бизнесменски страсти се развихрят под в. Комнови  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 19:31



Така и така цял ден днес сме на вълна Ком-Емине. Ето ви една лоша / според мен / вест за Берковския Балкан. Изглежда слуховете един по един се оказват верни за съжаление. След Банско и Боровец великата сеч с цел писти и строителство на нови хотели и курорти няма да подмине и склоновете на Берковския Балкан и неговия първенец връх Ком. Един от символите на маршрута Ком - Емине - вр. Ком изглежда ще сподели съдбата на Пиринския връх Тодорка.

Честно казано вече нямам сили и да псувам, нямам сълзи да плача, нямам думи ... да говоря. Май ще взема сериозно да се замисля за емиграция от България. Както е тръгнало до 15-20 г. майка България по нищо няма да се отличава от развитите европейски държави вкл. и по точка - природа:
обезлесени планински масиви, липса на доста голяма част от сега обитаващите все още горите у нас едри бозайници като - диви кози, вълци, мечки и т.н. Затова пък ще си имаме супер луксозни курорти, в които ще отмарят паралии - европейци. Само дето един ден те ще открият, че това заради което са идвали в Бг т.е. свежата и богата природа вече я няма. И тогава вече няма да има нито западни туристи с дебели портфейли, нито природа.

За великия Берковски проект може да прочетете тук:



С наистина МРАЧНИ поздрави

Ники



Тема Re: Тъмни бизнесменски страсти се развихрят под в. Комнови [re: Hиkи]  
Автор kent (елф)
Публикувано13.01.05 20:01



Като ходихме с жена ми това лято в Пирин, на Безбог се запознахме с баба-холандка. Дрънкахме си на английски и тя сподели, че точно за ТОВА идва на планина в България...щото е ОЩЕ ДИВО,а в Европа не било така, дори сравни Страната ни с Япония / там каза тя поради ограничената площ цивилизоването е ефикасно , но НЕНАТРАПЧИВО / - по съчетание между море и планина. Каза, че тук се чувствала прекрасно / за разлика от повечето европейски и щатски курорти където било много, дори ПРЕКАЛЕНО цивилизовано, а пък прекомерното ЦИВИЛИЗОВАНЕ с цел лесни и бързи печалби според нея било война с природата /. Ама в Европа късно се усетиха, каза тя.... щото после , лесната и бърза печалба се обръща в тотална загуба. Тъй че не знам де ще емегрираме. По рано в един постинг бях писал, че децата ни ще си правят срещи и походи сигурно в Албанските алпи...и то до време.
Поздрави. Васко.



Тема Re: Тъмни бизнесменски страсти се развихрят под в. Комнови [re: Hиkи]  
Автор UglyUser (непознат)
Публикувано14.01.05 01:08



След като унищожиха по-голямата част от Рила и Пирин, се захванаха по-сериозно и със Стара Планина.
Скоро маршрутът Ком - Емине ще може да се минава за ден-два - от писта на лифт, от писта на лифт - от боклук на боклук.

Не стреляйте по публиката - тя толкова си може!


Тема Re: Тъмни бизнесменски страсти се развихрят под в. Комнови [re: kent]  
Автор MилkaЧoko (лилава краВа)
Публикувано14.01.05 09:58



мисля че бях вече изразявал мнение по подобен въпрос...

помислете - колко такива баби холандки идват в БГ и колко пари оставят
дали са повече от западните скиори или туристи, които предпочитат по спят по хотели ?:))

икономика...
е, вярно, че едното да кажем има повече ефект в краткосрочен план, а другото в дългосрочен, но все пак...добре е държавата да реши какъв вид туризъм иска да развива, а като гледам до момента тя не взема всна позиция, което води до това, че всеки прави каквото си иска :)



Тема Re: Късно е вече и за Албанските Алпи, Васко.нови [re: kent]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 11:55



Спомням си този твой постинг.

Мисля, че някъде преди около година Синева пусна една информация, че в Албания през годините след социализма са изсечени 50 % от съществуващите дотогава горски масиви. Проучването било направено от някаква Европейска организация. Не знам доколко е точно. Цифрата за България тогава беше 5 %.
Успокоихме се, че даже и да има грешка и да е 10-15 % ... преживява се.

Ама след това като се почна една сеч ... бедна ни е фантазията: царските гори в Рила, Габровския Балкан, Лудогорието, Родопите - ти сам каза наскоро за сечта по Чернатица, Пирин - новите писти и съоръжения. А ето вече иде с бърза стъпка и СуперБоровец, сега и Ком. Додето да влезем в Европата и малоумните ни управници ще опустошат всичко.Щото сега се сече ИЗКЛЮЧИТЕЛНО с тяхна благословия ... под патронажа на Сакскобурга и със специалното съдействие на земеделския министър Мехмед Дикме.

То като гледам и в световен мащаб се сече навсякъде - тропическите гори и в Амазония и в Африка се топят като лански сняг. Та за емиграция освен Сибир, Нова Зенландия и Канада май друго не е останало. Ама в Сибир няма планини, пък и други асоциации навява това име ... заточения, каторги.

Абе не ми се коментира.

А иначе как е кракът ти? Кога ще сваляш гипса? За лятото ще става ли да тропаш с него по горите?



Тема Re: Тъмни бизнесменски страсти се развихрят под в. Комнови [re: MилkaЧoko]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 12:12



Да бе ... западни скиори и туристи в Берковския Балкан! Как ли пък не!

Според тебе колко западни скиори ще отидат в Стара Планина при наличието на Пампорово, Боровец и Банско? По-скоро някои баби може да се пробват по минералните извори. Само че ако не ме лъже паметта те са във Вършец, а не в Берковица. Както и да е. Цивилизацията настъпва по всички фронтове. Накрая ще си имаме като англичаните изкуствено залесени паркове и нито една гора. Каква чудесна перспектива!!!



Тема Re: Късно е вече и за Албанските Алпи, Васко.нови [re: Hиkи]  
Автор kent (елф)
Публикувано14.01.05 13:16



Здрасти. Туй за Албания не го знаех много кофти. Е, тогава срещите ще са сигурно ....например в Урал. Крака вече е без гипс, благодаря за съпричастието, церя го с морска вода / не директо, а в къщи ми я носят и си я топля, щото морето сега е...нали знаеш...Ники, исках да те питам нещо конкретно за Родопите ви по Нова годинаq , но за да не задръстваме ефера , аз съм тук uguin@abv.bg
Поздрави.



Тема Re: Няма проблем! Провери си мейла.нови [re: kent]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 13:29







Тема Ники забравяш Бързиянови [re: Hиkи]  
Автор slavei (който не пее...)
Публикувано14.01.05 17:35







Тема Re: Ники забравяш Бързиянови [re: slavei]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 17:40



Имаш пред вид, че в село Бързия има минерална вода?

Ако е така - не съм го знаел. Спомените ми са от уроците по география преди 20-на години. От там знам за Вършец.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.