Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 10.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Бяла реканови [re: E.Yonkov]  
Автор byoko (непознат)
Публикувано10.08.09 22:48



Здравей Йонков, идеята ти за Джендема напълно съвпада с моята. Имам обаче проблем с времето, затова кажи кога ти е най-удобно, а аз ще си преценя дали мога да се оправя. Пиши ми на имейла за да не ангажираме форума. /Познавам сравнително добре района, имам и книжката "Из Джендема"/ sasho7263@abv.bg



Тема Re: Бяла реканови [re: E.Yonkov]  
Автор KGM (Разбиращ)
Публикувано11.08.09 00:29



Юнашка програма си си спретнал. Слизал съм от хижа рай до дъното на джендема по реката от райското пръскало. За 1 ден успяхме да слезем, долу имахме 2-3 часа и се качихме обратно преди да се стъмни. Познай дали беше лесно слизането и качването от там. Само да кажа, там повече без ПИКЕЛ не бих отишъл. толкова е стръмно и хлъзгаво.
Като гледах склоновете наоколо мисля че за пикела важи и за тях.
Не знам колко далече и навътре ще стигнеш без екипировка.

When the going get tough, the tough get going !


Тема Re: Бяла реканови [re: KGM]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано12.08.09 13:45



Отде е изровихте тая мухлясала тема, бреййй...
Слизането по Пръскалска река наистина не е особено приятно. Даже качването си е мазохизъм (аз съм се качвал малко по реката и после надясно по едни сипеи до седлото между Малък и Голям Калоферски Купен). По-лесно и значително по-приятно може да се слезе по билцето от началото на Тарзановата пътека надолу ("по-лесно" не значи "лесно", някой да не ме разбере погрешно

). В самия край се бяга вдясно от билцето към р. Хайдука, която се вижда отдолу. Попада се на водослива на Бяла река и Хайдука.
За екипировката си прав, а и не само за нея. Джендемизмът в никакъв случай не влиза в рамките на конвенционалния туризъм. Човек трябва да може, да е сигурен във възможностите си, да си носи поне едно въженце (и да знае, какво се прави с него), както и много, ама много да си опича акъла.



Тема Re: Бяла реканови [re: Orнeдишaщ]  
Автор E.Yonkov (непознат)
Публикувано12.08.09 20:39



Добре де, уплашихте ме

. Последният план е да прекараме идващите петък и събота в Северен Джендем и неделя да се спуснем от заслон Ботев към Башмандра и Хайдуттепе. Надявам се здравия разум да надделее и да се откажем от спускане чак до водослива на Бяла и Джендемска река, но на място ще решаваме според обстоятелствата.



Тема Какво се случи в крайна сметканови [re: E.Yonkov]  
Автор E.Yonkov (непознат)
Публикувано20.08.09 18:29



Както е известно на всички плановете се правят за да не се изпълнят впоследствие.

качих малко снимки с коментари, от които става ясно какво направихме. Малко кофти беше светлината през повечето време, тъй че снимките имат по-скоро документална стойност отколкото художествена, но няма пълно щастие.



Тема Re: Какво се случи в крайна сметканови [re: E.Yonkov]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано21.08.09 09:13



Браво!

Благодаря за снимките и описанията. Страхотно ходене сте направили по изключително интересни места.

Имам един въпрос. Мъжът, който се вижда на част от снимките Радо от Варна ли е?

Поздрави,
Павел





Тема Re: Какво се случи в крайна сметканови [re: Пaвeл]  
Автор N_i_k_s_i (скитник)
Публикувано21.08.09 11:40



Радо требе да е, Павка.
И аз зададох същия въпрос на Евгени в другия форум:



Павка, стягаш ли багажа..??



Тема Re: Какво се случи в крайна сметканови [re: N_i_k_s_i]  
Автор Пaвeл (скитащ)
Публикувано21.08.09 13:03



Багажът е стегнат и за уикенда, и за чужбината...



Днес след работа заминавам за Мальовица. Ако някой има път натам мога да го взема с мен. Ще тръгвам към 18:00 часа. ГСМ: 0886 166 760.

Поздрави,
Павел

Редактирано от Пaвeл на 21.08.09 13:05.



Тема Re: Какво се случи в крайна сметканови [re: Пaвeл]  
Автор N_i_k_s_i (скитник)
Публикувано21.08.09 14:32



Аз вече бях там..обикалях 5 дни из Рила - от Костенец до Мальовица. Като разбира се, се отбивах встрани да попълвам колекцията..;-)
/Горелата скала, Шпаньовица, клекинг до Плевнята, и разни други върхове по пътя; Скакавците също и т.н.
В сряда се видяхме с Гьоко и Слави на Мальовица...

По-здрави..и до-скитане..





Тема Re: Какво се случи в крайна сметканови [re: Пaвeл]  
Автор E.Yonkov (непознат)
Публикувано21.08.09 18:06



Ех тоя Радо бе, всички за него питат, същият е.
Надявам се и аз да стигна до Мальовица по-другата седмица, но за по-пряко мисля да мина през Мусала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.