Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:24 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хижари - алкохолици !нови  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 18:57



Докога ще има хижари-алкохолици ? Скоро бях на Мальовица, пристигнахме малка група / повечето деца/ от Рилските през върха и когато пристигнахме уморени, но доволни и ни посрещна един силно залитащ и почти не можещ да говори хижар /Любо/... Не знаех какво да обеснявам на децата, които за пръв път бяха в планината ... Обясних - сигурно повод имат хората - простено им е / въпреки , че все пак те са на работа ! /, но другите туристи ме отрезвиха - ТУК СЕ ПРАЗНУВА ВСЕКИ ДЕН !!! А като видиш мръсотията в хижата, котките, които се разхождат между чиниите в столовата ...
Не знам, толкова ли е трудно да се намерят свестни хора ! Та това все пак е Мальовица !
Възмутен съм !



Тема Re: Хижари - алкохолици !нови [re: Kpacи]  
АвторVladimir (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 23:58



Нищо ново , бате Любо е известен със своята простотия.



Тема Re: Хижари - алкохолици !нови [re: Kpacи]  
Автор Mиcлeщ (имам мнение)
Публикувано26.08.04 08:56



Никога не съм бил с добро мнение за арендаторите. За съжеление липсата на цялостна политика на държавата относто този тип туризъм ( води се в закона за младежта и спорта социален туризъм ) е обрекъл туристическите дружества (ТД) на фалит. Те не могат да поддържат хижари на щат и кръгът се завърта. Вярно, че може да се подходи съвременно в ТД, но подобна форма едва ли би издържала без субсидии. За съжеление (пак) не съм забелязъл управата на БТС да е предприела нещо в тази насока ( и конкретно Удев - гръмки фрази и слаби действия). Но тая тема ми е болна, както е болна и държавата, смята че инвестицията в здравето на хората явно не си струва - и хората намаляват и .... !
Е, хайде стига, ама това е положението. Моля се все пак нещо да се промени. И за да не бъда голословен, ще кажа че бях в УС на едно ТД - но борбата за промени кат цяло е като разбиване на стена с глава....накрая просто се уморяваш от ударите и остава болката...... .
Но дано все пак продължава да има хора като теб , които да водят деца в планината - защото вече се броите на пръсти.... - Не се отказвайте !!!

Да се учим от миналото, живеем с настоящето и мислим за бъдещото !!!


Тема Re: Хижари - алкохолици !нови [re: Mиcлeщ]  
Автор todorovt (минаващ)
Публикувано26.08.04 11:24



За съжаление такива хижари има и в Стара планина. Децата трябва да се водят в планините, като се налага да правим компромиси с хижарите. Докато не се приемат сериозни мерки високопланинските хижи да не се отдават под аренда, така ще бъде.
Радвам се, че имате отрицателно мнение за пиенето на хижарите, защото много други хора ги оправдават с това, че много често са сами и когато дойдат посетители, започват да се черпят с тях.

НИКОЕ ДОБРО НЕ ОСТАВА НЕНАКАЗАНО!


Тема Re: Хижари - алкохолици !нови [re: Kpacи]  
Авторвития (Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 13:03



Това място х. Мальовица като че ли е прокълнато. Всичко сред персоналите долу контрастира ужасно на красотата на върховете горе. Избягвайте да отсядате в тази хижа, особено през летния сезон. Там е непоправимо - не помня през последните 20 г. някой да е останал доволен от хижарите и обслужването там. Това е!



Тема Re: Хижари - алкохолици !нови [re: Kpacи]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано26.08.04 13:36



Това е правилен въпрос, задаван многократно, без да е намерил досега своя правилен отговор. Вярно е, че положението там е такова от 20 години и отива на все по-зле. За съжаление на никой не му дреме и не си мърда пръста да направи нещо по въпроса. Така стоят нещата...

Аз съм намерил своето решение на проблема. Кракът ми не стъпва там. Има начини да се заобиколи, да се пропусне хижата, да се нощува другаде. И пак да се обикаля района. За съжаление това не може да важи за групи, още повече от деца. Не мога да дам никакъв съвет. Все по-често си мисля, че единственото решение е някой да вземе да го гръмне тоя Любо, пък барем сложат после някой по-свестен...


Който пие - пее
Който пее - зло не мисли
Следователно който пие - зло не мисли


Тема ...някой да го гръмне! [re: Яceн_]  
Автор Плaнинap ()
Публикувано26.08.04 14:53



Ми аз си мисля, че няма нужда да го гърмим. Гледах го, той по принцип си седи като гръмнат – без признаци на живот.

Не чета METODICA. Не съм я учил и не я разбирам.

Редактирано от Плaнинap на 26.08.04 15:02.



Тема хижата, котките [re: Kpacи]  
Автор Плaнинap ()
Публикувано26.08.04 15:06



Тази седмица се появи и един лалугер, който младите служители в кухнята помислиха за катерица. Заселил се е в дупките около миячното.

Не чета METODICA. Не съм я учил и не я разбирам.


Тема Любо - ой,ой... [re: Плaнинap]  
Авторплaнинap (Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 18:56



Ако може не замръквайте на Мальовица ! Поне докато оная откачалка е още там !
Любо ни се води , ни се кара...



Тема Re: Хижари - алкохолици ! [re: Kpacи]  
Автор Vani SZ ()
Публикувано26.08.04 23:48



Е, да погледнем малко оптимистично
Като видях темата - познайте дали си помислих че става дума за Мальоеица
Така че дано да е само лошия пример. В 9 сутринта е като краставичка хижаря - само трябва бързо да продължим нагоре




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.