Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Широка лъканови  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано19.09.04 13:33



Ужасно съм невежа в областта на туризма, а се нуждая от информация за Широка лъка.
изчетох де що видях из нета, но вие като специалисти- моля кажете - наистина ли е хубаво?
Какво представлява селото?
Може ли да се ходи там /в смисъл достъпоно ли е/ и през зимата?
Има ли някой да е правил снимки на селото скоро, и ако може да ми прати някоя и друга снимка, намирам се на 2000 км от Бг, нямам възможност да отида да го видя, а трябва да реша дали ми харесва.
много благодаря предварително.



Тема Re: Широка лъканови [re: Пaлмиpa]  
АвторBитoшap (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 16:35



Тъй като съм ходил за последно в Широка лъка доста отдавна, от нея ми е останал само един романтичен и ароматичен спомен. Сигурен съм, че ще има нещо по-актуално като отзив, а дотогава "копнете" в shiroka-lluka.com.Ако друга връзка не се осъществи,мога да ви свържа лично и с една дама,която работи в туристическия информационен център на селото.Успех!



Тема Re: Широка лъканови [re: Пaлмиpa]  
Автор coф. мak ()
Публикувано19.09.04 18:53




Снимката е от преди три седмици.



Тема Re: Широка лъканови [re: coф. мak]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано19.09.04 19:26



благодаря!
имаш ли още снимки?
ако имаш, да дам мейл да ми ги пратиш?



Тема имам още няколконови [re: Пaлмиpa]  
Автор coф. мak ()
Публикувано19.09.04 19:54



Но тук, на общественото място да споделя впечатленията. Селото е на около 10 км от Пампорово. По пътя от Пампорово на около 5 км първо е село Стойките. Но къщите в Широка лъка са по стари и по интересни. Селото е един ред къщи около шосето, понякога два три реда, защото мястото е като клисура. От Стойките има път за Смолян, а там е интересно да се посетят и Смолянските езера. Над тях са Орфеевите скали.



Тема Re: Широка лъканови [re: Пaлмиpa]  
Автор sunny (:-))
Публикувано19.09.04 20:21



Широка лъка/както изобщо Западните Родопи/ е невероятно място...Снимката,която са ти поставили преди мен показва точно една от забележителностите - намира се в падина и е обградено навсякъде от борови гори.Просто...е като хралупа,обградена от борове.Вероятно като падне снега над селото остават само звездите...
Другото,което се вижда и от снимката...е архитектурата от преди 2 века.Мисля около 80% от къщите са обявени за архитектурни паметници...И всичките са едни такива бели...и с ...чардаци...
И аз имам малко снимки пак от около 3 седмици назад....ще ги сложа малко по-късно.



Тема Достъпна е целогодишно - отсядала съм тамнови [re: Пaлмиpa]  
Автор highness (Royal)
Публикувано20.09.04 15:58



по Коледа и Нова година, всеки ден си ходехме до Пампорово на ски. Годината беше от най-снежните, но хората опесъчаваха денонощно. На 10-12 км от Пампорово се намира и представлява архитектурен резерват. Намира се в клисура и къщите са разположени на южния склон. Двата склона с разделени от река, а до нея преминава пътят. Ето и опит за линк-иране, дано този път успея
[http://www.bgglobe.net/index.php?l=0&mi=4&c=16][/url].
Поздрав!



Тема Re: Широка лъканови [re: Пaлмиpa]  
Автор Topepo (AlteSchlampe)
Публикувано20.09.04 17:36



Не става ясно за какво иде реч, всъщност.

Ако е за кратък престой - да, интересно е. Има и новооткрити хотели, престоя що годе е уреден.

Но за по дълго пребиваване - брррррррр!

Това си е типична миризлива Родопска дупка, населена с прости, груби и примитивни хора. Животът там е нещо средно между ад и кошмар - за нас, дето все пак носим известно образование и култура... По рано известен спицифичен колорит му придаваше единственото по тия краища средно музикално и танцово училище - но то май отдавна се закри...

За не говорим пък за "спецификата" му - построено е в едно разширение на речната долина, като шосето Смолян - Девин, с непрекъснато префучаващите камиони и автобуси, го разрязва на две. Идилия....

Редактирано от Topepo на 20.09.04 17:38.



Тема Re: Широка лъка [re: Topepo]  
Автор naka76 (катерач)
Публикувано20.09.04 17:54



Алооооо!!Ти добре ли си?????

Изпушената цигара съкращава живота с 2ч,изпитата бутилка ракия с 3ч.Работният ден съкращава с 8ч


Тема Re: Широка лъка [re: Topepo]  
Автор Бopиcлaвa (Бо)
Публикувано21.09.04 11:19



Мога да се съглася с твоето мнение.

Родът от страна на баща ми е от Родопите. По-ограничени, завистливи и лицемерни хора не съм срещала. За родопчаните жената е нула, едно нищо, държат се с нея като с добитък, тя е само за разплод и за слугинаж. Бих използвала само една дума - диваци.

СМУ в Широка лъка не са го закрили.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.