Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Н. Хайтов....нови [re: Бopиcлaвa]  
Автор Topepo (AlteSchlampe)
Публикувано21.09.04 11:37



Покойния, си немА работа, да ги увековечи в "Диви разкази". А той ги познава, голяма част от биографията му е протекла сред тях...

А отношението към жената е така в целия ИСЛЯМСКИ СВЯТ. Пише го даже в Корана: "Ако видиш жена или камила сами, възползувай се от тях". И други неща пише - дето не ми се коментират в прилична компания....

А и аз лично мога да поразкажа туй онуй за тях. А бе, простотия до шия. Ако се държиш КУЛТУРНО и ВЪЗПИТАНО с тях, те мислят за лигльо и педал. Трябва непрекъснато да ги удряш силно, с дебел остен, по тъпите кофи....

И това на фона на чудната и разкошна природа.....

Редактирано от Topepo на 21.09.04 11:48.



Тема Re: Н. Хайтов....нови [re: Topepo]  
Авторhri1OO (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 11:55



По-големи простотии не можахте ли да измислите. Не набърквайте Хайтов в тезите си като не го разбирате. Да не би да кажете че останалата сбирщайн от така наречения балгарски народ е по- качествена- цигани, власи, македонци, турлаци- преселили сме се от малко поколения по градовете и се смятаме за по-интелигентни и европейци ли- urban-педали. А че човек е единствения фалшив тон в прекрасната симфония на природата сте доказателство вие, а не живеещите в хармония с Родопите хора. И по-добре недейте осквернява с "височайшото" си присъствие тази планина.



Тема Re:нови [re: Topepo]  
Автор Бopиcлaвa (Бо)
Публикувано21.09.04 12:13



Абсолютно е така. Не отбират от нормално отношение, нормален тон, възпитано държание. Затова и аз започнах с техните камъни по техните глави. Преди ме унижаваха, а сега са си подвили опашките. Защото с тях се държа по този същия начин - като с животни. Те само този език разбират. Имам го един такъв екземпляр вкъщи. И с нож ми налиташе, и ме кълнеше да умра - не може да преживее, че вече няма да е той, който ще се налага в къщата.

Сестра ми като беше в България лятото, беше и на село, и там си разчистила сметките с някои хора - единият ден я кълняли с "вещица", и т.н., а на следващия я гледали с голямо уважение. Това е. А, да - на нея й беше направило впечатление, когато извадила да разгледа една родопска носия - колко била тежка и се чудеше как всеки ден жените са я мъкнали на гърба си.

Понеже споменаваш Хайтов, се сещам за онзи разказ - мисля, че се казваше "Мъжки времена" - с овцете и опсеменяването, там много точно и нагледно е описано отношението към жената.



Тема Re: Н. Хайтов....нови [re: hri1OO]  
Автор Бopиcлaвa (Бо)
Публикувано21.09.04 12:17



"А че човек е единствения фалшив тон в прекрасната симфония на природата сте доказателство вие, а не живеещите в хармония с Родопите хора."

В това си абсолютно, ама абсолютно прав/а - аз, Тореро, ти, хората сме най-големите животни, най-големите хищници.



Тема Струва ли си....нови [re: Бopиcлaвa]  
Автор Topepo (AlteSchlampe)
Публикувано21.09.04 12:21



да му обръщаш внимание на тоя?

Ми то акъла и културата си личат от един постинг....

Редактирано от Topepo на 21.09.04 12:22.



Тема Re: Струва ли си....нови [re: Topepo]  
Автор Бopиcлaвa (Бо)
Публикувано21.09.04 12:28



Ако не бях израснала сред хора от Родопите, а в един момент съм започнала да ходя по походи за по няколко дни, нямаше да разбера едно такова мнение като твоето/моето. За родопчаните съм съгласна, че са много гостоприемни. Но има и друго, аз съм си говорила с баща ми за това - пред чуждите хора всичко е наред, усмивки, чупки, стойки, а когато си отидат гостите - ругатни и обиди към жената, децата. И той ми отговори - знам, права си, но така сме възпитани, така сме свикнали, цял живот сме били такива....



Тема Re: Н. Хайтов....нови [re: hri1OO]  
Автор todorovt (минаващ)
Публикувано21.09.04 12:29



Здравей, Христо!

За тези "писачи" за родопския край народът е казал много мъдрости:

"Очите му на тила, а акълът - в потурите."
"Лошата дума от лошо сърце излиза."

Тези хора дали са ходили в Родопите?
Андоне, разкажи им малко за този край, макар, че народът казва:

"Насила можеш да вземеш всичко на човек, но насила не можеш му наля ум в главата."

НИКОЕ ДОБРО НЕ ОСТАВА НЕНАКАЗАНО!


Тема Re: Н. Хайтов....нови [re: todorovt]  
Автор Бopиcлaвa (Бо)
Публикувано21.09.04 12:33



Народът и друго е казал:

"Каквото повикало, такова се обадило!"



Тема А, струва ли си? [re: Topepo]  
Автор Aндoн (Родопи)
Публикувано21.09.04 12:40



След първите два постинга на теб и Борислава си затраях, но след последните вече не мога да го направя.

Струва ли се да се обръща внимание на един шофьор на ТИР, всеки знае с какъв манталитет са шофьорите? Изобщо не си струва да ти се обръща внимание на теб, Тореро. Ми то акълът и културата ти си личат с изречението "Струва ли си да му обръщаш внимание на ТОЯ".

Не си струва да се обръща внимание и на думите на Борислава. Тя разсъждава само и единствено от проблемните отношения в нейния Родопски род. Заключенията й са базирани единствено на това, Сестра й като е 45 кг с ДДС-то много ясно, че носията ще и тежи. Да си кажи сама от Чирпанската й рода света вода ненапита ли са хората?

Единственото вярно в думите й от първия и постинг е за завистта. Наистина хората са доста завистливи. Всичко останало мога да го оспоря с доказателства и ще го направя в други ден на маса. Отделно мога да добавя, че всеки етнос в Родопите си има отделни хубави и лоши качества!

Точка от моя страна!




Тема Re: Н. Хайтов.... [re: Бopиcлaвa]  
Автор todorovt (минаващ)
Публикувано21.09.04 12:41



Народът (част от него са и родопчаните, които хулите) е казал доста интересни неща:
"Влиза патка, излиза гъска."

НИКОЕ ДОБРО НЕ ОСТАВА НЕНАКАЗАНО!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.