Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Alibotuschнови  
АвторSpartan (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 20:08



Момиченца и момченца, ходил ли е някой от вас на Алиботуш - Славянка.За мен е нещо чудно, щото няма още консуматорска паплач, вили и хижи. А има тук таме пирински /мурсалски чай/.То май в Пирин вече го няма. Хайде да помислим да отскочим пак ,а?



Тема Re: Alibotuschнови [re: Spartan]  
Автор hanake_ (котка)
Публикувано16.03.04 20:16



Много добра идея, но за чая трабва да се пооооочака

Не е важен задникът - важен е характерът!


Тема Пирински чайнови [re: hanake_]  
АвторSPl (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 21:50



Е, щом искате и от Алиботуш да изчезне пиринския чай давайте- трябва ви разрешително от "Гранична полиция", много вода и малко съвест



Тема Re: Пирински чайнови [re: SPl]  
Автор Yassen ()
Публикувано16.03.04 21:54



Не, бееее! Те момиченцата и момченцата само гледат, не барат...

Красотата ще спаси света...


Тема Не искам да влизам в споровенови [re: Yassen]  
АвторCинeвa (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 22:16



но мисля, че SPI има основания да реагира така.



Тема Re: Не искам да влизам в споровенови [re: Cинeвa]  
Автор Goofy (Родопи)
Публикувано16.03.04 22:24



Борка, как така не искаш да влизаш в спорове. Бягаш от себе си, направо не мога да повярвам.

Албанците и шиптърите доста чай обраха през последните години. Добре е, че Мурсалският им е по-далече от Пиринския и по-трудно ще го оглозгат. Така след време няма да има нужда да пишем в скоби кой е Мурсалски и кой Пирински. Просто гледам и от хубавата страна на нещата, лошата всички я знаем.

Още един глас в подкрепа на Стефан!



Андон

Тема Албанци ли? Кой каза албанци?нови [re: Goofy]  
АвторCинeвa (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 22:44



Пак между другото - по време на албанския "бунт" в Република Македония тамошните еколози официално обявиха албанските бойци за най-голяма екологична опасност, защото изсичали до голо горите в контролираните от тях земи.



Тема Re: Alibotuschнови [re: Spartan]  
АвторSpartan (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 22:11



Вижте какво на бати кавгаджиите!Не започнах това за Алиботуш за да си издерете очите за чая.Тая лудница Интернет наистина май подстрекава гюрултаджии и бабаити но само на думи.Аз съм го брал тоя чай когато вие сте били още "Иванчовци".И хич не ме е срам че съм го правил защото съм сигурен че тия дето вдигат помпозен екошум също са си откъсвали.Помня времето когато вашите и моите майки и бащи слизаха с по един букет еделвайси от Вихрен.Е и какво - да отречем всички до нас защото са брали ли?
Важното е да не се прекалява и комерсиализира както го прави сега съответната демократична фирма и го продава по 3 лева за 10 стръка.Ама ще речете те са бизнесмени.Именно то тях ако изчезне ще исчезне...



Тема Re: Alibotuschнови [re: Spartan]  
АвторSPl (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 23:03



Бате, че бери си чайче. Кой те спира? Не сме "нормална държава", та да ти лепнат една хубава глоба. Сигурно си наясно, че пиринският чай попада в Червената книга. Знаеш и това, че чаят е с много ниска кълняемост. Ама нали сме си балканци - аз малко, ти малко и накрая ядец.
Иначе ми е ясно - скоро нищо няма да остане. И без това местните са го опоскали здраво. И пак въпроса - ако не берат, какво? Другата възможност е канабис. От трън на глог. А трябва да се яде. И пак се връщаме на тема държава. Така стана и с еделвайса на вр. Кучето през 1992. А го имаше на сами пътеката за х."Козя стена". Същото бе и с кантариона, същото ще е и с...

Стефан



Тема Re: Alibotuschнови [re: SPl]  
Автор Speedy_ (Любознателен)
Публикувано18.03.04 11:14



Като зачекнахте темата за чайовете не издържах и се пчуствах длъжен да се включа. Пириския (Мурсалски, Алиботушки, а в някои други страни известен като Шарпланински или пък Гръцки чай) вече не е в червената книга ме осведоми една мома от РИОС Благоевград, докато ми чете конско какво престъпление върша, че нахълтвам без тяхно разрешение в резерват Алиботуш.
Като стана въпрос за сечене на гори, трябва да каза, че това е добре за чая пирински!!!! Когато изгоря темето на вр. Свещник количеството на пиринския чай се увеличи. Аз лично все още не съм брал от този чай. Както и да е. Та кога ще ходим на Алиботуш????




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.