Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:00 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Кои от вас пушат?нови  
Автор Goofy (Родопи)
Публикувано18.03.04 12:22



Интересно ще ми е да видим кои от баир будалите пушат цигари.
Пушачите да си мръднат лявото ухо.
Непушачите или да си мърдат дясното, или да си правят пас.

от 1 януари 2004 влиза едно постановление за разделяне отделенията на пушачи и непушачи. По правило ще трябва заведенията да осигурят тези помещения. Как ще стане това по хижите едва ли някой знае. Пък и кой ще ходи да проверява примерно на Грънчар дали всичко е наред. То там само с хеликоптер се стига (Аспарух по прякор малкото Ка-52). Мира и Ивайло, ако нещо бъркам ме поправете!

Стояне, за теб знаем, няма смисъл да се напрягаш да мърдаш уши. Ти си обществена тайна за всички ни.



Андон

Редактирано от Goofy на 18.03.04 12:26.



Тема Добре денови [re: Goofy]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано18.03.04 12:30



Мърдам си дясното ухо. Дано да виждаш през монитора.

Никога не спорете с глупак - хората може и да не забележат разликата!


Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано18.03.04 12:36



Колежката ми пуши като кумин и ми трови живота в една стоичка 2 на 3 метра.

Та може ли да пуснеш постановлението тук или да дадеш номер или нещо друго по което да го потърся, за да мога след това и аз да я дразня, не че ще спре да пуши де



Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор if (The Designer)
Публикувано18.03.04 12:39



Абе Гуфи гледай по-внимателно, схвана ми се ухото от мърдане

Мен ме бройте от заклетите пушачи.

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika


Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор Speedy_ (Любознателен)
Публикувано18.03.04 12:41



Аз ту пуша ту спирам, така че си мърдам и двете уши.



Тема Re: Добре денови [re: Яceн_]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано18.03.04 12:42



И аз дясното. Андон знае.
Наредбата или каквото е там, не съм я чувала. И в Апис не я намерих. Актуализиран ни е към 12.12.2003 г.

Ей, това за грешката много бързо го скри, таман да го видя, и ---->>>>

Alexoff, прав си, че няма да спре. Не могат и не могат да разберат "какво толкова ще ви стане от една цигара". Добре, че тука сме три дами непушачки. Едната пушеше, но не в стаята, а после май се отучи (я отучихме?).


Забележка: аз не съм будала - нито "баир-", нито обикновен.

Редактирано от Mиpa CM на 18.03.04 12:46.



Тема Re: Добре денови [re: Mиpa CM]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано18.03.04 12:47



Goofy бързо се коригира.
И аз бързо раегирах.

Никога не спорете с глупак - хората може и да не забележат разликата!


Тема Наредбата [re: Яceн_]  
Автор Goofy (Родопи)
Публикувано18.03.04 13:01



Объркал съм се пак. Сефте!

Наредбата влиза в сила от 1 януари 2005 година, а не 2004 както написах.

Сега не ми се търси.

Мира, какъв е този Апис, аз знам Лекс. Това, ако става дума за правни страници.



Андон

Тема Re: Кои от вас пушат? [re: Goofy]  
Автор Ивaйлo (не е прякор)
Публикувано18.03.04 13:03



Закон за народното здраве

Глава осма
БОРБА ПРОТИВ АЛКОХОЛИЗМА, НАРКОМАНИИТЕ И ТЮТЮНОПУШЕНЕТО
Чл. 58. (Изм. - ДВ, бр. 12 от 1997 г.) (1) Забранява се тютюнопушенето в работни помещения, където има работници или служители непушачи.
(2) Тютюнопушенето на обществени места се допуска при условия и по ред, определени с наредба на министъра на здравеопазването.
(3) Забранява се продажбата на тютюн и тютюневи изделия на малолетни и непълнолетни, на територията на детски, учебни и здравни заведения, както и в търговски обекти, отстоящи до 200 м от тях.



ПРАВИЛНИК за вътрешния ред в туристическите и алпийските хижи, заслони, спални и домове

Издаден от председателя на Комитета за физическа култура и спорт, обн., Изв., бр. 29 от 11.04.1958 г., в сила от 11.04.1958 г.

VI. РЕД В ПОМЕЩЕНИЯТА
A. В спалните

24. В спалните помещения не може да се внася храна, да се готви и яде, да се пуши, да се вдига шум, не може да се внасят, монтират и мажат ски.


Това е оскъдната регламентация на забраната за пушене. Освен това има няколко наредби, които забраняват пушенето в отделни производства и отрасли. Но що се касае до пушенето на работното място, мисля, че законът е съвсем категоричен. Наредба за пушенето на обществени места не успях да открия в програмата ми, която е актуална до последно. Явно все още не е приета такава.

За правилника за туристическите хижи може да се каже, че макар и да не е отменен формално, понастоящем не е действащ норамтивен акт. Освен това той забранява пушенето само в спалните помещения. А иначе е прелюбопитно четиво, което бих могъл да постна тук цялото.

Аз също пушех до преди две години и два месеца
, т. е. до 13 януари 2002 г. Отказвал съм ги и преди това но за по-кратко време. За съжаление обаче си тегна последствията и до сега



Тема Re: Наредбата [re: Goofy]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано18.03.04 13:14



Аз пък знам само "Апис", къв е тоя "Лекс"?

Никога не спорете с глупак - хората може и да не забележат разликата!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.