Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Кои от вас пушат?  
Автор Goofy (Родопи)
Публикувано18.03.04 12:22



Интересно ще ми е да видим кои от баир будалите пушат цигари.
Пушачите да си мръднат лявото ухо.
Непушачите или да си мърдат дясното, или да си правят пас.

от 1 януари 2004 влиза едно постановление за разделяне отделенията на пушачи и непушачи. По правило ще трябва заведенията да осигурят тези помещения. Как ще стане това по хижите едва ли някой знае. Пък и кой ще ходи да проверява примерно на Грънчар дали всичко е наред. То там само с хеликоптер се стига (Аспарух по прякор малкото Ка-52). Мира и Ивайло, ако нещо бъркам ме поправете!

Стояне, за теб знаем, няма смисъл да се напрягаш да мърдаш уши. Ти си обществена тайна за всички ни.



Андон

Редактирано от Goofy на 18.03.04 12:26.



Тема Добре денови [re: Goofy]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано18.03.04 12:30



Мърдам си дясното ухо. Дано да виждаш през монитора.

Никога не спорете с глупак - хората може и да не забележат разликата!


Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано18.03.04 12:36



Колежката ми пуши като кумин и ми трови живота в една стоичка 2 на 3 метра.

Та може ли да пуснеш постановлението тук или да дадеш номер или нещо друго по което да го потърся, за да мога след това и аз да я дразня, не че ще спре да пуши де



Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор if (The Designer)
Публикувано18.03.04 12:39



Абе Гуфи гледай по-внимателно, схвана ми се ухото от мърдане

Мен ме бройте от заклетите пушачи.

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika


Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор Speedy_ (Любознателен)
Публикувано18.03.04 12:41



Аз ту пуша ту спирам, така че си мърдам и двете уши.



Тема Re: Добре денови [re: Яceн_]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано18.03.04 12:42



И аз дясното. Андон знае.
Наредбата или каквото е там, не съм я чувала. И в Апис не я намерих. Актуализиран ни е към 12.12.2003 г.

Ей, това за грешката много бързо го скри, таман да го видя, и ---->>>>

Alexoff, прав си, че няма да спре. Не могат и не могат да разберат "какво толкова ще ви стане от една цигара". Добре, че тука сме три дами непушачки. Едната пушеше, но не в стаята, а после май се отучи (я отучихме?).


Забележка: аз не съм будала - нито "баир-", нито обикновен.

Редактирано от Mиpa CM на 18.03.04 12:46.



Тема Re: Добре денови [re: Mиpa CM]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано18.03.04 12:47



Goofy бързо се коригира.
И аз бързо раегирах.

Никога не спорете с глупак - хората може и да не забележат разликата!


Тема Наредбатанови [re: Яceн_]  
Автор Goofy (Родопи)
Публикувано18.03.04 13:01



Объркал съм се пак. Сефте!

Наредбата влиза в сила от 1 януари 2005 година, а не 2004 както написах.

Сега не ми се търси.

Мира, какъв е този Апис, аз знам Лекс. Това, ако става дума за правни страници.



Андон

Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор Ивaйлo (не е прякор)
Публикувано18.03.04 13:03



Закон за народното здраве

Глава осма
БОРБА ПРОТИВ АЛКОХОЛИЗМА, НАРКОМАНИИТЕ И ТЮТЮНОПУШЕНЕТО
Чл. 58. (Изм. - ДВ, бр. 12 от 1997 г.) (1) Забранява се тютюнопушенето в работни помещения, където има работници или служители непушачи.
(2) Тютюнопушенето на обществени места се допуска при условия и по ред, определени с наредба на министъра на здравеопазването.
(3) Забранява се продажбата на тютюн и тютюневи изделия на малолетни и непълнолетни, на територията на детски, учебни и здравни заведения, както и в търговски обекти, отстоящи до 200 м от тях.



ПРАВИЛНИК за вътрешния ред в туристическите и алпийските хижи, заслони, спални и домове

Издаден от председателя на Комитета за физическа култура и спорт, обн., Изв., бр. 29 от 11.04.1958 г., в сила от 11.04.1958 г.

VI. РЕД В ПОМЕЩЕНИЯТА
A. В спалните

24. В спалните помещения не може да се внася храна, да се готви и яде, да се пуши, да се вдига шум, не може да се внасят, монтират и мажат ски.


Това е оскъдната регламентация на забраната за пушене. Освен това има няколко наредби, които забраняват пушенето в отделни производства и отрасли. Но що се касае до пушенето на работното място, мисля, че законът е съвсем категоричен. Наредба за пушенето на обществени места не успях да открия в програмата ми, която е актуална до последно. Явно все още не е приета такава.

За правилника за туристическите хижи може да се каже, че макар и да не е отменен формално, понастоящем не е действащ норамтивен акт. Освен това той забранява пушенето само в спалните помещения. А иначе е прелюбопитно четиво, което бих могъл да постна тук цялото.

Аз също пушех до преди две години и два месеца
, т. е. до 13 януари 2002 г. Отказвал съм ги и преди това но за по-кратко време. За съжаление обаче си тегна последствията и до сега



Тема Re: Наредбатанови [re: Goofy]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано18.03.04 13:14



Аз пък знам само "Апис", къв е тоя "Лекс"?

Никога не спорете с глупак - хората може и да не забележат разликата!


Тема Re: Наредбатанови [re: Goofy]  
Автор Ивaйлo (не е прякор)
Публикувано18.03.04 13:20



Гуфи, става въпрос не за правни страници а за правно-информационна система



Тема Re: Наредбатанови [re: Яceн_]  
Автор Goofy (Родопи)
Публикувано18.03.04 13:20





Правилникът за хижите го има по доста от тях, закачен/залепен на някоя стена. Виждали сме ги всички предполагам. Макар и от 1958 година...

Този Закон за народното здраве още ли така се казва? Интересно четиво е.

Сигурно тогава това, за което пиша аз е проектозакон, но се вдигна голям шум по медиите. Прие ли се, не се ли прие... не знам. Знам, че трябва да се приеме!



Андон

Тема До Ясен и Гуфинови [re: Яceн_]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано18.03.04 13:21



Лекс.бг е сайт на правна тематика, с форум, в който аз киснех толкова редовно, колкото и тук, и сега да знаете как ми липсва, откакто гадният ни системен администратор (той сам си каза, че е гаден) ни ограничи достъпа до интернет!

Апис, както и Норма, Сиела и т.н., са правноинформационни системи, или не знам как още им викат. База данни с възможности за търсене - закони, подзаконови актове, решения на съдилища (най-вече на върховния такъв), обяви в Държавен вестник и от тоя род. Плащаш си на някоя фирма и тя ти го доставя и ти го актуализира. За това, че много хора си ги имат безплатно и нелегално, няма да споменаваме. То не че фирмите не знаят.

Редактирано от Mиpa CM на 18.03.04 13:25.



Тема До Миранови [re: Mиpa CM]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано18.03.04 13:25



Моята закачка в друга посока беше насочена, ама нейсе... Лаф да става.

Никога не спорете с глупак - хората може и да не забележат разликата!


Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор rue (весел)
Публикувано18.03.04 13:27



А тези дето дъвчим тютюнец и трева, какво да мърдаме?




Тема Re: До Ясен и Гуфинови [re: Mиpa CM]  
Автор Ивaйлo (не е прякор)
Публикувано18.03.04 13:28



Мира, той форума в Лекс.бг е тежка боза. Като го поглеждам отвреме на време се чудя тия дето се представят за юристи дали само не имитират, защото повечето постинги говорят за вопиюща некомпетентност... А освен това малко ли ти е професионалната тематика "на живо", та ти трябва и в Интернета?



Тема Re: До Миранови [re: Яceн_]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано18.03.04 13:29



Нищо, де, аз пък реших, че може и да не знаеш за сайта. Лаф да става.



Тема Re: До Миранови [re: Mиpa CM]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано18.03.04 13:34



Аз наистина не знаех, но в случая това няма значение... Възползвах се от незнанието си, така да се каже, за да постигна цел в посока, различна от обсъжданата. Странична, един вид...

Никога не спорете с глупак - хората може и да не забележат разликата!


Тема Re: До Ясен и Гуфинови [re: Ивaйлo]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано18.03.04 13:36



Малко ми е. На живо темите са малко и еднообразни - все свързани с работата. Освен това няма пък и на живо за работа да си говорим, така, де.
Глупости е вярно, че има, и то по някой път казани с много високомерен тон, но така е навсякъде, не може без тях. А и никой не е застрахован.
Няма да си казвам прякорите за там, че знам ли, може и моите постинги да ги намираш вопиющо некомпетентни.



Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: rue]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано18.03.04 13:37



Ами нос, да речем примерно... Или пък нещо друго, също разположено симетрично между ушите, но доста по надолу по линията, определяща симетрията на човешкото тяло.


Никога не спорете с глупак - хората може и да не забележат разликата!


Тема Re: До Миранови [re: Яceн_]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано18.03.04 13:39



Значи аз развалих работата! Имаш бира от мен. И без това мислех да те черпя една за оправяне на настроението, но щом си го оправил - сменяме повода за бирата.



Тема АПИСнови [re: Mиpa CM]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано18.03.04 13:40



Хайде и аз да се обадя!

АПИС бяха първи и стартираха като електронен вариант на Държавен вестник.

От доста време присъстват редовно на всяко изложение БАИТ Експо, както вече и други фирми.

Сега вече АПИС имат широка мрежа от търговски представители както за София така и за страната. (мандахерца ми се тук някакъв списък с имената и координатите им за миналата година)

Продуктите, които предлагат са разделени тематично по области на различни модули, всеки със съотвените компоненти и информация. Така например Има АПИС - Право (Правна информационна система с елементи на изкуствен интелект), АПИС - Глобус (Правен режим на чуждестранните инвестиции и на чужденците в България), АПИС - Регистър (Информационна система за лицата и фирмите), АПИС - Финанси (Икономическо моделиране, фискален режим, финансов анализ, законна и договорна лихва, международни счетоводни стандарти), АПИС - Трейд Експерт (съветник за успешно реализиране на сделки по внос и износ на стоки), АПИС - Процедури (Готови решения за извършване на административни услуги, правни действия, сключване на сделки, договори и др.), АПИС - Време (Индикатор за промени в законодателството, Експресен анализ, срокове и Коментари, Тематични Календари)

Всеки от тези модули си има съответната структура на информацията, но смята, че е ненужно да се задълбаваме толкова.

Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"


Тема Re: До Ясен и Гуфинови [re: Mиpa CM]  
Автор Ивaйлo (не е прякор)
Публикувано18.03.04 13:41



Ехей, айде стига де. За да те успокоя - поглеждам форума в Лекс.бг от има-няма 2 месеца. Но досега на срещите на клуба се случва почти неизбежното - не си говорим на професионална тематика, което всъщност е доста добре, защото иначе започвам да не правя разлика тук за развлечение ли съм или пак по работа

Редактирано от Ивaйлo на 18.03.04 13:42.



Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано18.03.04 13:45



Пък и кой ще ходи да проверява примерно на Грънчар дали всичко е наред. То там само с хеликоптер се стига
Що бе, и с колело става!
Иначе, мърдам силно дясното ухо.



Тема Законопроект за здраветонови [re: Goofy]  
Автор Typиcт ()
Публикувано18.03.04 14:20



Чл. 57. (1) Забранява се тютюнопушенето на обществено-достъпни места.
(2) Условията и редът, при които се допуска по изключение тютюнопушене на общественодостъпни места, се определят с наредба на Министерския съвет.

Чл. 58. Общинските съвети имат право да забраняват или да ограничават употребата на алкохолни напитки и тютюнопушенето на определени общественодостъпни места в съответните общини.


.......................

Чл. 222. (1) Който наруши чл. 55 или 57, се наказва с глоба до 100 лв., а при повторно извършване на същото нарушение - от 20 до 300 лв.

......................

18. “Общественодостъпни места” са закритите помещения на обществените места, закритите работни помещения и общественият транспорт.

приет на първо четене на 02.12.2003 г.



Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано18.03.04 14:27



Гуфи,

Аз съм имал различни периоди в живота си и дори по едно време за мен важеше мисълта на Марк Твен ли беше или Джек Лондон, не мога да се сетя:
"Няма нищо по лесно на този свят от това да откажеш цигарите - отказвал съм ги хиляди пъти"

Надявам се това ми спиране на 16.11.2003 г. на х. Дерменка досега да бъде окончателно, въпреки че като си имал един порок някога много по-лесно е да се върнеш към него, защото ти е добре познат.

Знам и друго: няма да забравя как преди години майката на един приятел по повод на това, че бях се отказал от консумацията на месо, алкохол и цигари ми каза следното нещо: "Илияне, от мен знай, че пороците на един човек са константна величина - спирането на някои от тях веднага рефлектира върху увеличаването на друг."

И като заключение: едно време Стефан Цанев имаше есе на тема: "Срещу каквото се бориш такъв ставаш", в което даваше множество примери, свързани с нещата от живота, в подкрепа на твърдението си. Имаше голям резон в написаното от него, а тази опасност важи и с пълна сила и за цигарите. Не са един и двама, приятелите ми и познатите, които са били ревностни противници на тютюнопушенето, късали са цигарите на приятелките си, дори са късали и с тях, при скандали по повод цигарите, а след време самите те станаха заклети пушачи. Така, че по-умерено и ти е нужна действително твърда убеденост, но понякога съдбата така ги завърта нещата, че когато са намесени чувства и в определено състояние на слабост, човек скача с двата крака в тигана.

А иначе ти както си ги подкарал въпросите скоро ще започнеш да водиш статистика кой по колко приятелки има и какъв е средно техния месечен или годишен брой.

Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"


Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Yogi]  
Автор Goofy (Родопи)
Публикувано18.03.04 14:36



Краси, добре! Значи сигурно Пловдив на местно управление е решил да се направят такива отделения от началото на 2005 година. Естествено като най-европейския град у нас да сме напред с материала.

Илияне, просто ми е интересно кои пушат, не за друго. Също така и мухабет да се развърти. Кой колко приятелки/приятели имал ги питам по бележките хората. Ники обаче не мога да го хвана, бяга ми по тъча. Като събера крайната статистика ще я публикувам във форума.

Хайде, че се отплеснахме от съществото на темата. Стига вече нормативни актове.

Анкетата продължава и внимайте с ушите!



Андон

Тема Re: Да се цитира Марк Твеннови [re: Yogi]  
Автор Yassen ()
Публикувано18.03.04 16:52



правилно е важно. Книгата е сборник разкази "кандидат за губернатор" Мисълта е: " да откажеш цигарите е най-лесното нещо на света. Аз съм го правил над сто пъти!"

Гуфи, пушех по пакет и кусур Мелник на ден от поне седем години /това когато не пушех арда качак/. Отказах цигарите изведнъж, почти на майтап и оттогава не съм палил. Вече близо година.

Всъщност Татко ме излъга, че ще ми даде половината пари за Чувала /главно Ч/ ако спра да пуша. Така и не събрах другата половина, пък и Татко се отметна с думите: "ами пропуши "

Гуфи, истинското име на Марк Твен е...



поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Може ли аз?нови [re: Yassen]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано18.03.04 17:21



Самюъл Клемънс.


И ти не пропуши ли пак от мъка, когато татко ти се отметна?



Тема Марк Твен и цигаритенови [re: Yassen]  
Автор Goofy (Родопи)
Публикувано18.03.04 17:32



Ясене, чувал съм го истинското му име, но ако не беше се обадила Мира, аз нямаше да мога да дам верен отговор. Ако ми ги беше изредил А, Б, Ц, Д щях да го позная 100 %. Просто временно ми е излезнало от главата. В смисъл не го знам като да ме бутнеш на сън.

Арда качак еднопосочен или двупосочен? Излиза, че и ти, и Илиян до преди една година сте си били живи наркомани, а пък сега сте станали хора. Браво!

Аз имам едно дърпане от Татко, когато бях на 7 години. Първото и последното разбира се. Иначе не съм на принципа, че от всичко трябвало да се опита.

Чувалът наистина трябва да се пише с главна буква, тъй както и имената на хижите се пишат с такава. Ако пък Чувалът е пълен с Картофи и те трябва да се пишат с главна буква. Това, което расте на кокал задължително с голяма буква да започва. След време, ако се докопам до БАН ще напраим нужните промени в българския език.



Андон

Тема Re: Наредбатанови [re: Goofy]  
Автор Дидo (Ентусиаст)
Публикувано18.03.04 17:41



АПИС е цялостна информационна система за правно обслужванер, но като гледам Yogi ме е изпреварил с дефиницията. И има доста повече модули от простия правен справочник. в заключение - който го има, лошо не е видял. В наш`та фирма поне доста често го обновяват, и изобщо полезен инструмент си е.

Редактирано от Дидo на 18.03.04 18:01.



Тема Главни буквинови [re: Goofy]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано18.03.04 17:46



Пък мен ме карат в служебните писма да пиша с главна буква "началник" (дори когато не е обръщение, ако приемем, че за обръщенията това влиза в етикета), а също и "съобщение", "удостоверение" и т.н.
Ми то наистина едно удостоверение с какво е по-различно от един картоф?



Тема Re: Марк Твен и цигаритенови [re: Goofy]  
Автор Yassen ()
Публикувано18.03.04 18:04



Представяш ли си? Всички хубави и красиви думи да се пишат с главна буква...Мечта.

Института по Български език и Института по Литература са точно до моя. Удобен обект за репресия, тъй да се каже


Чувал с Тикви, Чувал с Лимони, чувал с комунисти

А да си жив и здрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор Дидo (Ентусиаст)
Публикувано18.03.04 18:40



виждаш ли като мърдам дясното ухо? ама аз наистина мога да го мърдам. ако не вярвате гледайте по-внимателно и ще забележите.
инак съм твърдо против. въпреки че съм пушил. но само след няколко чаши различен алкохол, т.е. когато човек не мисли много много какви ги върши.

до скоро



Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Дидo]  
Автор Гьoko ()
Публикувано18.03.04 18:49



Аз пък ще си развея буйната коса, в знак на това, че за 24 години нито веднъж не съм палил цигара! Ама за сметка на това 97% от хората около мен пушат

"О, неразумний юроде! Поради что се срамиш да се наречеш болгарин...."


Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор Mitaka ()
Публикувано18.03.04 18:59



Аз пък никога не съм слагал цигара в уста .... Нямам и никакво намерение



Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Авториckpицa живoт (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 22:08



Що са тИрзаИш за таквиз несъществени работи, майна...
Има кой да му мисли - ще иде и ще провери (ако има желание).



Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: if]  
Автор zdravo ()
Публикувано19.03.04 17:44



Да увеличим бройката за заклетите пушачи... Бройте и мен!

Правете добро...


Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Авторпyши ми ce... (Нерегистриран)
Публикувано20.03.04 13:35



ами по принцип чистия въздух е навън....
който не му харесва пушек, мирис на чорапи и др. екстри
може да намери свеж въздух извън хижата!

в градът копат други правила обаче



Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор kenoby (jedy)
Публикувано20.03.04 16:35



Абе със закон или без, ако не мислиш за околните и себе си все тая...
Аз пуша, но гледам и хората около мен, и когато има най-вече непушачи излизам да пуша някъде където не пречи дима и миризмата. Особено през зимата това е добро упражнение за каляване . Неле пък в хижа никога не пуша. За мен въпроса е как пушенето се отразява на мен самия, за какво ми пречи и какво ми отнема. И колко са съвместими туризма с пушенето? "За сега" нямам проблеми да ги съчетавам, но света се променя и вече "парните локомотиви" на какъвто се правя като ходиме на планина вече са демоде. С или без закон хората сами ще почнат да мислят позитивно и в переспектива. Надявам се.... И мърдането на уши няма да разграничава хората

..::DBCC::..
We love dark beer and dark caves


Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор mislesht (Митко)
Публикувано22.03.04 13:23



Пиши ме и мен към НЕпушачите!

Никога не е рано да стане късно...


Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: kenoby]  
Автор Speedy_ (Любознателен)
Публикувано22.03.04 14:42



M даааа който си пуши той се души. Аз също не пуша, когато съм в помещение с непушачи. защо да го тровя хората. Само ще ги дразня и ще се стигне до някой дуел.

[image]http://www.dragg.net/users/pennywitt/speedy/speedy6.gif [/image]



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.