Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 09.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: До Миранови [re: Яceн_]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано18.03.04 13:39



Значи аз развалих работата! Имаш бира от мен. И без това мислех да те черпя една за оправяне на настроението, но щом си го оправил - сменяме повода за бирата.



Тема АПИСнови [re: Mиpa CM]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано18.03.04 13:40



Хайде и аз да се обадя!

АПИС бяха първи и стартираха като електронен вариант на Държавен вестник.

От доста време присъстват редовно на всяко изложение БАИТ Експо, както вече и други фирми.

Сега вече АПИС имат широка мрежа от търговски представители както за София така и за страната. (мандахерца ми се тук някакъв списък с имената и координатите им за миналата година)

Продуктите, които предлагат са разделени тематично по области на различни модули, всеки със съотвените компоненти и информация. Така например Има АПИС - Право (Правна информационна система с елементи на изкуствен интелект), АПИС - Глобус (Правен режим на чуждестранните инвестиции и на чужденците в България), АПИС - Регистър (Информационна система за лицата и фирмите), АПИС - Финанси (Икономическо моделиране, фискален режим, финансов анализ, законна и договорна лихва, международни счетоводни стандарти), АПИС - Трейд Експерт (съветник за успешно реализиране на сделки по внос и износ на стоки), АПИС - Процедури (Готови решения за извършване на административни услуги, правни действия, сключване на сделки, договори и др.), АПИС - Време (Индикатор за промени в законодателството, Експресен анализ, срокове и Коментари, Тематични Календари)

Всеки от тези модули си има съответната структура на информацията, но смята, че е ненужно да се задълбаваме толкова.

Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"


Тема Re: До Ясен и Гуфинови [re: Mиpa CM]  
Автор Ивaйлo (не е прякор)
Публикувано18.03.04 13:41



Ехей, айде стига де. За да те успокоя - поглеждам форума в Лекс.бг от има-няма 2 месеца. Но досега на срещите на клуба се случва почти неизбежното - не си говорим на професионална тематика, което всъщност е доста добре, защото иначе започвам да не правя разлика тук за развлечение ли съм или пак по работа

Редактирано от Ивaйлo на 18.03.04 13:42.



Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано18.03.04 13:45



Пък и кой ще ходи да проверява примерно на Грънчар дали всичко е наред. То там само с хеликоптер се стига
Що бе, и с колело става!
Иначе, мърдам силно дясното ухо.



Тема Законопроект за здраветонови [re: Goofy]  
Автор Typиcт ()
Публикувано18.03.04 14:20



Чл. 57. (1) Забранява се тютюнопушенето на обществено-достъпни места.
(2) Условията и редът, при които се допуска по изключение тютюнопушене на общественодостъпни места, се определят с наредба на Министерския съвет.

Чл. 58. Общинските съвети имат право да забраняват или да ограничават употребата на алкохолни напитки и тютюнопушенето на определени общественодостъпни места в съответните общини.


.......................

Чл. 222. (1) Който наруши чл. 55 или 57, се наказва с глоба до 100 лв., а при повторно извършване на същото нарушение - от 20 до 300 лв.

......................

18. “Общественодостъпни места” са закритите помещения на обществените места, закритите работни помещения и общественият транспорт.

приет на първо четене на 02.12.2003 г.



Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Goofy]  
Автор Yogi (турист)
Публикувано18.03.04 14:27



Гуфи,

Аз съм имал различни периоди в живота си и дори по едно време за мен важеше мисълта на Марк Твен ли беше или Джек Лондон, не мога да се сетя:
"Няма нищо по лесно на този свят от това да откажеш цигарите - отказвал съм ги хиляди пъти"

Надявам се това ми спиране на 16.11.2003 г. на х. Дерменка досега да бъде окончателно, въпреки че като си имал един порок някога много по-лесно е да се върнеш към него, защото ти е добре познат.

Знам и друго: няма да забравя как преди години майката на един приятел по повод на това, че бях се отказал от консумацията на месо, алкохол и цигари ми каза следното нещо: "Илияне, от мен знай, че пороците на един човек са константна величина - спирането на някои от тях веднага рефлектира върху увеличаването на друг."

И като заключение: едно време Стефан Цанев имаше есе на тема: "Срещу каквото се бориш такъв ставаш", в което даваше множество примери, свързани с нещата от живота, в подкрепа на твърдението си. Имаше голям резон в написаното от него, а тази опасност важи и с пълна сила и за цигарите. Не са един и двама, приятелите ми и познатите, които са били ревностни противници на тютюнопушенето, късали са цигарите на приятелките си, дори са късали и с тях, при скандали по повод цигарите, а след време самите те станаха заклети пушачи. Така, че по-умерено и ти е нужна действително твърда убеденост, но понякога съдбата така ги завърта нещата, че когато са намесени чувства и в определено състояние на слабост, човек скача с двата крака в тигана.

А иначе ти както си ги подкарал въпросите скоро ще започнеш да водиш статистика кой по колко приятелки има и какъв е средно техния месечен или годишен брой.

Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"


Тема Re: Кои от вас пушат?нови [re: Yogi]  
Автор Goofy (Родопи)
Публикувано18.03.04 14:36



Краси, добре! Значи сигурно Пловдив на местно управление е решил да се направят такива отделения от началото на 2005 година. Естествено като най-европейския град у нас да сме напред с материала.

Илияне, просто ми е интересно кои пушат, не за друго. Също така и мухабет да се развърти. Кой колко приятелки/приятели имал ги питам по бележките хората. Ники обаче не мога да го хвана, бяга ми по тъча. Като събера крайната статистика ще я публикувам във форума.

Хайде, че се отплеснахме от съществото на темата. Стига вече нормативни актове.

Анкетата продължава и внимайте с ушите!



Андон

Тема Re: Да се цитира Марк Твеннови [re: Yogi]  
Автор Yassen ()
Публикувано18.03.04 16:52



правилно е важно. Книгата е сборник разкази "кандидат за губернатор" Мисълта е: " да откажеш цигарите е най-лесното нещо на света. Аз съм го правил над сто пъти!"

Гуфи, пушех по пакет и кусур Мелник на ден от поне седем години /това когато не пушех арда качак/. Отказах цигарите изведнъж, почти на майтап и оттогава не съм палил. Вече близо година.

Всъщност Татко ме излъга, че ще ми даде половината пари за Чувала /главно Ч/ ако спра да пуша. Така и не събрах другата половина, пък и Татко се отметна с думите: "ами пропуши "

Гуфи, истинското име на Марк Твен е...



поздрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Може ли аз?нови [re: Yassen]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано18.03.04 17:21



Самюъл Клемънс.


И ти не пропуши ли пак от мъка, когато татко ти се отметна?



Тема Марк Твен и цигарите [re: Yassen]  
Автор Goofy (Родопи)
Публикувано18.03.04 17:32



Ясене, чувал съм го истинското му име, но ако не беше се обадила Мира, аз нямаше да мога да дам верен отговор. Ако ми ги беше изредил А, Б, Ц, Д щях да го позная 100 %. Просто временно ми е излезнало от главата. В смисъл не го знам като да ме бутнеш на сън.

Арда качак еднопосочен или двупосочен? Излиза, че и ти, и Илиян до преди една година сте си били живи наркомани, а пък сега сте станали хора. Браво!

Аз имам едно дърпане от Татко, когато бях на 7 години. Първото и последното разбира се. Иначе не съм на принципа, че от всичко трябвало да се опита.

Чувалът наистина трябва да се пише с главна буква, тъй както и имената на хижите се пишат с такава. Ако пък Чувалът е пълен с Картофи и те трябва да се пишат с главна буква. Това, което расте на кокал задължително с голяма буква да започва. След време, ако се докопам до БАН ще напраим нужните промени в българския език.



Андон


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.