Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Преход в Родопи;26-29.08нови  
Автор turist (планинар)
Публикувано15.08.03 05:58



Здравейте!

От Варна съм и смятам да си направя едно преходче за 3 дни и половина в Родопите!
През кои забележителности ще мина/разгледам:
- Ягодинска пещера, Чаирски езера, Дяволското гърло.Ако остане време може да надникнем и в Харамийската дупка;

Дължина на преходите:
Ден ПЪРВИ: Девин-Ловна хижа-х.Орфей=3 часа (пристигане в х.Орфей около 19ч.)
Ден ВТОРИ: х.Орфей-Борино-Ягодинска пещера-х.Чаирски езера=8 часа(пристигане на Чаирски езера в 19ч.)
Ден ТРЕТИ: Чаирски езера(7ч.)-Дяволско гърло-Тешел-х.Орфей=10 часа(пристигане в х.Орфей около 19ч.)
Ден ЧЕТВЪРТИ: х.Орфей-вр.Кафова бача-Девин=3часа (пристигане в Девин в 11:30ч.)

За повече подробности ми пишете на

. На моите бойни другари от Варна съм казал, ако искат да им резервирам места да ми се обадят най-късно до 18.Август! Засега сме двама!
Ето как изглежда поканата, която пратих на тях, пращам я сега и на вас:
===========
Ден ПЪРВИ(26-ти)
- в 13ч. пътувам с автобус от Пловдив до Девин, където пристигам около 15:30ч.От там през Ловна хижа до хижа Орфей; пристигане в хижата около 18:30ч.!
-----
Ден ВТОРИ(27-ми)
- тръгване в 9:00 от х.Орфей за село Борино; пристигам в 10:00
- хващам в 10:30 автобус до разклона Тешел-Ягодина; пристигам в 10:50
- придвижвам се до Ягодинска пещера; разглеждам я за 2 часа
- в 19ч. пристигам в хижата при Чаирските езера, където преспивам
------
Ден ТРЕТИ(28-ми)
- в 7ч. тръгвам за Дяволското гърло (пещерата я отварят в 10ч., имам й телефоните)
- в 10ч. влизам и разглеждам Дяволското гърло за 2 часа
- продължавам през Тешел към хижа Орфей; нощувам тук
----
Ден ЧЕТВЪРТИ(29-ти)
- в подходящо време тръгвам сутринта през връх Кафова Бача към Девин
- в 12ч. хващам автобус за Пловдив
- в 16:10 хващам влака за Варна
-------
Резервен вариант за дни ТРЕТИ и ЧЕТВЪРТИ:
- в 7ч. тръгвам за Дяволското гърло (пещерата я отварят в 10ч., имам й телефоните)
- в 10ч. влизам и разглеждам Дяволското гърло за 2 часа
- после се разглежда Харамийската пещера
- слиза се в туристическа спалня Тешел, където нощуваме
------
Ден ЧЕТВЪРТИ(29-ти)
- от Доспат през ТЕШЕЛ за Девин има автобус, който тръгва от Доспат в 06:20 и в 11ч.
- от Девин за Пловдив тръгват автобуси в 7ч., 08:15ч., 12ч. и 13ч.
- от Пловдив за Варна има влакове в 16:10 и в 23:10ч.

Лично аз възнамерявам да прибегна до резервния вариант само, ако не се чуствам физически добре за прехода до х.Орфей!



Тема Re: Преход в Родопи;26-29.08нови [re: turist]  
Автор Cтoян (изследовател)
Публикувано15.08.03 18:43



Здравей!

Не разбирам защо от Ягодинска ще ходиш на Чаирите и после ще се връщаш до Триград, като е много по-близо и удобно да нощуваш на х."Триградски скали" и да имаш повече време за разглеждане на Триград и района.
Препоръчвам и голият връх западно над селото - страхотна панорама.



Тема Re: Преход в Родопи;26-29.08нови [re: turist]  
АвторCтoян(дpyr) (Нерегистриран)
Публикувано16.08.03 21:45



Приемате ли компания?



Тема Re: Родопи;Към чифт Стояновцинови [re: Cтoян(дpyr)]  
Автор turist (планинар)
Публикувано17.08.03 06:38



Естествено, че приемаме компания, Стояне(друг). Пиши ми на е-майл адреса да се разберем туй-онуй, ако искаш:)

А на първия Стоян искам да кажа, че причината да измисля маршрута така е да видя за минимално време Максимум забележителности (имам предвид и Чаирските езера).Не отричам, че в Триград има интересни обекти като Конната база например, но нея ще я оставя за друг път!Дано я има и тогава:)


Поздрави!



Тема Re: Родопинови [re: turist]  
Автор Дea (sunset)
Публикувано17.08.03 14:41



Привет, имам един въпрос, има ли някакъв шанс да се промени датата на тръгване с два дена по-рано (или три)?



Тема Re: Преход в Родопи;26-29.08нови [re: turist]  
Автор gagalove (euphoric)
Публикувано17.08.03 15:03



gotin plan, minalata godina napravih pochti sushtia marshrut...samo deto ne vijdam kakvo shte razglejdash na peshterite po 2 chasa, osobeno na diavolskoto gurlo ;]

gagalove's cry


Тема Re: Родопинови [re: Дea]  
Авторturist (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 18:29



Не, Деа!
Съжалявам , но не мога да го направя!Планирал съм го от месец и точно за тези дати :(



Тема Родопи;22-25.08;промянанови [re: turist]  
Автор turist (планинар)
Публикувано19.08.03 06:36



Здравейте, планинари!

Наложи се да променя датите.В Девин ще сме след 3 дни на 22.08 !Засега сме аз, Деа и Стоян II , Николай и Яна !
Ето го новият план:
===========
Тръгване от Варна в 23:10 с влак до Пловдив
Ден ПЪРВИ(22-ри)
- в 13ч. пътувам с автобус от Пловдив до Девин, където пристигам около 15:30ч.От там през Ловна хижа до хижа Орфей; пристигане в хижата около 18:30ч.!
-----
Ден ВТОРИ(23-ти)
- тръгване в 9:00 от х.Орфей за село Борино; пристигам в 10:00
- хващам в 10:30 автобус до разклона Тешел-Ягодина; пристигам в 10:50
- придвижвам се до Ягодинска пещера; разглеждам я за 90 мин.
- в 19ч. пристигам в хижата при Чаирските езера, където преспивам
------
Ден ТРЕТИ(24-ти)
- в 7ч. тръгвам за Дяволското гърло (пещерата я отварят в 10ч., имам й телефоните)
- в 10ч. влизам и разглеждам Дяволското гърло за 60 мин.
- продължавам през Тешел към хижа Орфей; нощувам тук
----
Ден ЧЕТВЪРТИ(25-ти)
- в подходящо време тръгвам сутринта през връх Кафова Бача към Девин
- в 12ч. хващам автобус за Пловдив
- в 16:10 хващам влака за Варна
-------
Резервен вариант за дни ТРЕТИ и ЧЕТВЪРТИ:
- в 7ч. тръгвам за Дяволското гърло (пещерата я отварят в 10ч., имам й телефоните)
- в 10ч. влизам и разглеждам Дяволското гърло за 60 мин.
- после се разглежда Харамийската пещера
- слиза се в туристическа спалня Тешел, където нощуваме
------
Ден ЧЕТВЪРТИ(25-ти)
- от Доспат през ТЕШЕЛ за Девин има автобус, който тръгва от Доспат в 06:20 и в 11ч.
- от Девин за Пловдив тръгват автобуси в 7ч., 08:15ч., 12ч. и 13ч.
- от Пловдив за Варна има влакове в 16:10 и в 23:10ч.

Лично аз възнамерявам да прибегна до резервния вариант само, ако не се чуствам физически добре за прехода до х.Орфей!

Поздрави!



Тема Отчет за прехода ни в Родопинови [re: turist]  
Автор turist (планинар)
Публикувано27.08.03 14:05



Здраевйте, планинари!

На 25.08 нашата 5-членна група успешно се завърна по своите домове!
В този постинг без много подробности ще ви опиша нашият преход!По подробно ще го намерите на линковете, които ще посоча по-долу:)

Кои участвахме:аз(Варна), Стоян II(Бургас) и Деа, Яна и Ники(тримата от София)
Срещнахме се в 12:05 на ЖП гара Пловдив!Хванахме в 13ч. автобус и в 15:30 бяхме в Девин.
Същият ден (22.08) в 16:15ч. тръгнахме пеша за х.Орфей!Разправят, че разстоянието било 4 часа, но ние пристигнахме в 21:30 (опитвахме се да минаваме на пряко, но бяхме възпирани от умишлено объркващи ни за посоката дървосекачи); нощувахме за 4 лева - не важат туристически книжки.Хижарката се казва Донка - няма никаква телефонна връзка!Има ток, топла вода и баня!

На 23-ти тръгнахме в 9ч. през Тешел към Ягодинска пещера, където пристигнахме в 12:15ч.Разгледахме я за 45мин. и платихме 2,50лв.
В 14:30ч. тръгнахме по пряка пътека за Триград през с.Ягодина - пристигнахме в 17:20ч.Те четиримата нощуваха в Триград за 7лв. - на квартира. Аз продължих в 18:30ч. за Чаирските езера.Веднъж обърках пътя и това ми костваше 90мин., втори път пък за 30мин. и накрая със сетни сили пристигнах в стопанисваната от адвентистката църква хижа в 23:30ч.Хижарят се казва Росен Георгиев.В момента мобифона му е на ремонт 048/ 873-123, а GSMа му е 088/ 9704222 . Нощувах за 4лв. Няма ток - има топла вода, за баня не питах!
Тук има и хижа на БТС, но не ходих до нея!

На 24-ти тръгнах в 6:30ч. В 9:20ч. на уговореното място (пред хижа Триградски скали) се срещнах отново с основната група; в 11ч. двама от тях се спуснаха в Харамийската пещера за 15лв.На изхода излязоха 7 човека в 13ч. В 14ч. си платихме 2лв. и посетихме Дяволското гърло!Излязохме в 14:45ч.В 15:30ч. аз тръгнах за х.Орфей през Тешел и пристигнах в 20ч. Другите четирима тръгнаха в 16ч. и нощуваха в Тешел за 5 или 6лв.Туристически книжки не важат!

На 25-ти тръгнах в 6:30ч. от х.Орфей за Девин.Недалеч от града срещнах къпинар, който ме упъти по по-пряк път! В 11:05ч. бях в Девин!Останалите хванаха автобуса от Борино, който минава в 10:30ч. през Тешел и в 11:20ч. бяка в Девин!В 13ч. заедно се придвижихме до Пловдив - 15:40ч.

По-подробен разказ можете да прочетете във по-бързо зареждащия се според мен форум на МЕНСА, кликвайки тук

или да изтеглите 16кВ-товия текстов файл, който съм качил тук !

Инфо относно маркировката в следващият постинг!



Тема Маркировка:Девин-х.Орфей-Тешел и т.н.нови [re: turist]  
Автор turist (планинар)
Публикувано27.08.03 14:07



Здравейте отново!

Най-лесния начин да се излезе от Девин към х.Орфей е, когато селзете от автобуса да НЕ пресичате по моста, а да тръгнете на горе по асвалтовото шосе, като оставяте сградата на техникума от дясната ви страна, после тръгвате по едни стръмни стълби и травесирате склона по калдаръмен каруцарски път.Този път е маркиран с жълта маркировка върху метални табели приковани към съответното дърво, върху което освентова има зелени метални табели, на които с бели букви е написано х. Орфей или гр.Девин , в зависимост от посоката, която показват.Ние изгубихме маркировката в 20:30ч., когато излязохме на широки поляни.Знайте, че тогава трябва да вървите право надолу към беседката с голяма чешма до нея.После излиза асвалтов път, който ви отвежда до хижата.Пътят е обиколен, но е маркиран.Според мен е нормално да бъде взет за 5 часа! Маркировъчните табели навсякъде по минатия от нас маршрут са поставяни тази година и на тях пише МОСВ (Вероятно - министерство нна околн. среда и водите)
От х.Орфей към Тешел се продължава по асвалтиран път, който слиза само надолу.За 2ч.5мин. бяхме при разклона, тръгнахме надясно и след 200метра завихме по лявото шосе, водещо към с. Ягодина.Тук има табелка на която пише - Ягодинска пещера 6км. Тук няма да се объркате - стигате си я без проблем.
На 20метра от ВХОДА на пещерата, по течението на реката в посока с.Ягодина, точно срещу тоалетната се изкачва пътека с дървен парапет. Маркирана е с табелите на МОСВ и ще ви отведе до Триград, ако вървите в края на участъка по широкия горски път или на 5мин северно от х.Триградски скали, ако тръгнете по пътеката!
На 20метра южно от х.Триградски скали има табела на МОСВ, на която пише с. Мугла и по маркиран път ще ви отведе до Чаирските езера; около 30мин. се катери широк калдаръмен римски път, кото травесира склона.Не правете моята грешка да го сечете на пряко, за да не качите излишно 800метра повече!!! 90мин. след тръгването ви от триград стигате до едно дере в което тече малка рекичка, от дясната ви страна има гора, след като пресечете реката и се качите нагоре, ще пресечете широката наклонена поляна без да се изкачвате или слизате и ще стигнете до следващата табела.
От Тешел към х.Орфей и Девин:
- като идвате от Дяволското гърло през Тешел, тябва да завиете на ляво по шосето и да хванете първата отбивка на асвалта в дясно, за да се качите до х.Орфей!Движете се само по асвалта!
- от х.Орфей след 3ч.30мин вървене по жълтата маркировка се заобикаля връх Кафова бача от лявата му страна.Там някъде от главния калдаръмен път (който също е за Девин) се отделя пътека, която слиза право надолу и минава покрай 2 големи и една малка чешми, минава покрай кошАри, лозя и излиза от лявата страна на балнеоЛЕЧЕБНИЦАТА в Девин!

Поздрави на всички




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.