Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Тази мръсна, черна гад - хижаря на Рай.  
Автор Плaнинap (мързелив)
Публикувано18.07.02 15:04



…Та значи, прочетох отново постинга за хижаря на Рай и стигнах до извода, че това не е ЧОЧО. Всички, които го познават знаят че той е свестен човек, планинар и ИСТИНСКИ ХИЖАР. Може би е малко особняк, но някой да познава хижар, който да не е?

Ще подкрепя думите си с разказ за първата ми среща с Рай и ЧОЧО. Това беше на 25.10.1992г. Тръгнахме около 8ч. от х. Добрила (така, че знам много добре какво е да се ходи 12 и повече часа – това е за оня “АНОНИМКО”). Времето беше почти идеално – слънчево и топло. Единствено проблем беше доста силния вятър, но към края на деня и той утихна, така че когато тръгнахме да катерим вр. Ботев (на смрачаване – около 18ч.), макар и по къси гащи и тениска, ни се видя бая жежко.
На върха бяхме след час – както се досещате беше пълна тъмница. Причината да се движим толкова бавно беше, че малко след Купена стана авария и си имахме човек с контузен крак. След наложителна почивка и дискусия дали да спим в мизерния заслон на върха, към 20ч. се отправихме към Рай. Предвид контузения крак и крайното изтощение на всички, започнахме да слизаме по Тарзановата пътека чак към 21ч. Малко след като видяхме светлините на хижата, от долу се чуха силни викове – явно бяха съзрели фенерчетата ни. Питаха ни имаме ли нужда от помощ. Очевидно бяха разбрали, че имаме проблем, щом 3 часа след залез се смъкваме едва-едва към хижата. Отговорихме, че от помощ нямаме нужда (човека можеше да ходи сам), но след двайсетина минути на пътеката пред нас изкочи човек. Това беше ЧОЧО - ХИЖАРЯ на Рай. Беше се вдигнал посред нощ, просто защото е разбрал, че има закъсали хора! Следващия път, когато минавах от там, до мястото на което ни пресрещна вървях 40 минути.

От горното сами виждате, че ЧОЧО не е човек, който може да изхвърли туристи от хижата или само ще мисли как да забогатее. Нещо повече – след един проливен дъжд се добрах до хижата целия подгизнал. Изненада! Нямаше места. След 5 минути ЧОЧО дойде и ме настани в стаята на ПСС! По принцип тази стая трябва да е винаги свободна, в случай, че на спасителите им се наложи да спят на хижата – например при нощна акция.

…Така че, явно не ви е посрещнал ЧОЧО. Не мога да повярвам, че той може да сътвори такава гнусотия… Поне да бяха освободили столовата!

За финал ще Ви разкажа виц за един мръсен и черен човек:
През една черна, черна, ама много черна гора, с черни, черни, ама много черни дървета, по една черна, черна, ама много черна пътека, вървял един черен, черен, ама много черен човек. Та тоз черен човек стигнал до една черна, черна, ама много черна поляна, където имало друг черен, черен, ама много черен човек. Първия черен, черен, ама много черен човек викнал на другия черен, черен, ама много черен човек:

“Иване, спри да гориш тез` гуми, че ми са е` м…..а…

Поздрави!

Камен

Редактирано от Плaнинap на 18.07.02 17:12.



Тема Re: х. Райнови [re: Плaнинap]  
Автор Topepo (дон)
Публикувано18.07.02 17:28



Ние специално на х. Рай не сме ходили от години. И за м. август планирахме една обиколка по масива на Ботев - евентуално за пет - шест дни.

Но при тия факти, които се изнасят за хижите и хижарите в района, в 4- 5 теми напоследък - а, не, твърдо без нас! СКОРО НЯМА ДА ТРЪГНЕМ ЗА ТАМ!

Поне докато въпросния Чочо, колегата му от Левски и т.н. стоят там!

И съветваме и другите да заобикалят тия хижи....



Тема Re: х. Райнови [re: Topepo]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано19.07.02 07:57



Защо, какво имаш против хижаря на х. Левски?
Според мен причината за такива недоразумения са не толкова хижарите. Лично аз нямам оплаквания нито от единия, нито от другия. Просто и двете хижи са много посещавани, винаги са пълни, а обстановката в препълнените хижи (няма значение в коя планина) винаги е малко по-изнервена.



Тема Re: х. Левскинови [re: Mитko]  
Автор Плaнинap (мързелив)
Публикувано19.07.02 10:29



Лично аз на Левски никога не съм имал проблеми, но въпреки това не останах доволен от хижаря. Когато човек носи в сърцето си планината, това винаги се усеща.

Камен


Тема Re: Тази мръсна, черна гад - хижаря на Рай.нови [re: Плaнинap]  
Автор Бoko ()
Публикувано21.07.02 23:22



Доколкото знам, хижарите се сменят. Само да знаем смените и ще ходим само при готиния хижар. Какво ще кажете,а?



Тема Става...нови [re: Бoko]  
Автор Щypчe (зелено)
Публикувано21.07.02 23:35



Става, но аз мился че и готиния, и гадния хижар имат еднакъв брой одеала и дюшеци. Освен ако готиния не си носи от вкъщи.


Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!


Тема за Чочо и х. Райнови [re: Плaнинap]  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 23:42



Привет Планинарю!

Пиша тези редове, защото се чувствам задължен и аз да изкажа няколко думи в защита на Чочо.

И аз като теб много добре си спомням моето първо ходене на х.Рай – и това ако не е съвпадение – то е било само една седмица преди твоето – беше на 17.10.1992г. На хижата имаше доста хора – но Чочо като видя, че сме само двама със съпругата ми (тогава все още не бяхме женени) ни настани във въпросната стая на ПСС, за която и ти пишеш – без въобще да го моля, аз даже не знаех, че има такава малка стаичка. Чочо го направи просто от сърце – явно тогава е имало възможност и ни я е предложил.

Шест месеца по-късно, на 29.05.1993г. при следващото ми ходене на х. Рай се оказа, че там се провежда алпиниада на пловдивските алпинисти – и съответно хижата беше повече от препълнена. Но организацията по настаняването беше без грешка и на нас се падна едно местенце на пода на малката столова – но върху дюшеци и чаршафи!

При следващи ходения сме спали в почти всичките по-големи и по-малки спални помещения – почти винаги – вече малко разглезени сме питали Чочо дали случайно не е свободна малката ПСС-стаичка, но той любезно ни е казвал че е заета :).

Аз също не мога да повярвам, че Чочо е отказал подслон, но на всеки може да се случи да е нещо изнервен и да е по-троснат понякога. Мисля си по-скоро, че всички ние, които ходим по планините трябва да имаме винаги едно наум, че може и да не стигнем до подслона, към който сме се запътили и да спим в гората или на накоя поляна. Баба знае две и двеста!

Поздрави!

И.



Тема Re: за Чочо и х. Райнови [re: ИПИ]  
Авторниkoй (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 18:00



А някой знае ли дали Чочо все още е на х. Рай, бих отишла специално да го видя. Той е прекрасен човек и планинар. Бях на х. Рай през м.01. 1981 г.
първото ми бойно кръщене - никога няма да забравя няма да забравя и Чочо ....

Окейче!
Това може би на някой ще проговори нещо. Ще се радвам да се открием.



Тема Re: за Чочо и х. Райнови [re: ниkoй]  
АвторLud_Lubo (Нерегистриран)
Публикувано26.08.02 19:19



здравейте, аз вчера се върнах от рая/х.рай де ;-)/ и мога да кажа че хижарят нямя нищо общо с описаните което му е дадено в някои постинги по-горе че е чешит чешите но е готин пич и със сигурност има чувство за хумор
не плюте човека така не е хубаво не вярвам че може нарочно да е обидил някой или пък да е отказал да го настани
ПС а замислали ли сте се понякога дали с поведението си не провокираме хижарите а и не само тях към по-особено поведение ?




Тема Re: за Чочо и х. Райнови [re: Lud_Lubo]  
Автор Плaнинap (мързелив)
Публикувано27.08.02 12:14



Слава богу, Чочо си е там и всичко е наред. Дано скоро мога отново да отида на това прекрасно място.

Явно е, че онези анонимни писания са плод на нечия не-добронамереност. Направо мисля, че са клевета.

Камен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.