Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 17.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Не ходете около Камен бряг и Тюленово.  
Автор Бoko ()
Публикувано16.07.02 16:38



Напоследък по телевизията все се среща колко готин бил района около Камен бряг и Тюленово. Лично аз съм ходил там миналата година за около седмица и ви съветвам да не ходите там по следните причини:
1.Можеш да паднеш от скалите-90% летален изход. Чували сте за това по вестниците. А и на самия бряг близо до Камен бряг има няколко паметничета и кръстове, което прави обстановката особено тягостна.
2.Няма вода. Трябва да биеш път чак до едно от двете села и нелегално да наливаш от кръчмата. А там кръчмаря прави проблем ако ви хване в нелегално точене на вода. Затова пък цените в кръчмата са си доста високи (да се чуди човек защо). Все пак там е Добружда, един изключително безводен район.
3.Пълно е със змии. Ако на мен не ми пука, то повечето хора и децата се страхуват много. Сега няма да ви е кеф, ако спите с двуметровия ми другар- смока Станчо. Особено гадно е ако се опитвате да слизате по скалите, а пред вас се разбягват змии. Най-кофти е, че и в самото море има змии, които си плуват насам-натам и не им пука за вас. Веднъж видях змия и до тоалетната на кръчмата, припичаше се и след това се шмугна в двора.
4.Ако не можеш да плуваш, по-добре не влизай в морето. Плитки места няма.
5.Ако можеш да плуваш- внимавай с влизане/излизане. Няма пясък, само едни остри камъни, дето режат краката. Има и малки миди по камъните, те също режат. Никога не скачай във водата-можеш да си счупиш главата (буквално) в някой камък. Още повече, че е доста опасно докато слезете до морето, спускайки се по една пътечка, доста хлъзгава, но за сметка на това е стръмно и можеш да паднеш от нея.
6.Няма никакви дървета с изключение на плешив смокинак, който никаква работа не върши. Отгоре равнината е напълно гола-като пустиня е, особено август, когато всичката трева е изсъхнала и всичко е жълто.
7.Освен това там ходят разни пропаднали типове, дето мразят непознатите къмпингуващи. Най-неприятни са една компания простаци от Генерал Тошево. Само да им чуеш прякорите ще паднеш- Фрезата, Гибона, Багера, Фори и пр. Срещата с тях е напълно нежелателна. Още повече че са метъли (по-скоро приличат на селяни) и държат да си слушат грозната музика във всяка кръчма, където отидат (а те са само две). На брега се мотат и разни пропаднали типове, дошли от Варвара, говорят си само за друсане и кой как се бил надрусал, какви гъби ял в Пирин и как да си свариш татул. Същите често и крадат каквото намерят. Понякога и спални чували, палатки и целите раници.
8.Снабдяването с хранителни продукти е под всякаква критика. Хлябът се купува с предварително записване например (2 дни предварително). Кисело мляко- само във вторник и събота. Някакви саламчета (шпек напр.)-само във вторник. Но със сигурност почти постоянно има сирене и кашкавал, но за сметка на това неприятно скъпи, дори и за човек от скъп град като София.
9.Не дай боже да се нараните. Аз си порязах ръката на един камък в морето и ме отпратиха при някакъв пенсионер-лекар, които ме превърза горе-долу. Лошото е, че лекарят е алкохолик и се плаща в шише мастика. И май беше вече пийнал, когато ме превързваше. Ама добър човек излезе. После ходих до Каварна за да ме прегледат (раната беше дълбока).
10.Много често се случва да няма вода. Доколкото разбрах от местните водопровода се чупи често (?!). Тръбите не са метални, а етернитови. А да стоиш на 36 градуса жега без каквато и да е сянка и без вода е меко казано неприятно.
11.Транспорт. Доколкото си спомням в делничните дни има по един автобус сутрин и вечер, а събота и неделя- само по един-някъде на обяд. Но първо човек трябва да се добере до Каварна. Изпуснеш ли сутрешния (7,30) следващият е чак следобед (май беше към 16,30).
12.Аха, без малко да забравя. Там се въдят едни неприятни насекоми-склопендра- нещо като стоножка, ама по-дълга (до към 10 см) и месеста. Освен това хапе лошо (ухапаното се подува за няколко дни) и обича да се завира в раници, палатки, спални чували и пр. топли места. Затова всеки път преди лягане- всичко се вади от палатката, чувалите се тупат, а палатката се преглежда основно с фенерче. Едни познати ми разказаха как са си носили склопендра в раницата чак до Созопол и тя накрая изпълзяла върху косата на едното момиче.
13.Ако някой ви препоръча да спите в някоя пещера или скална ниша, то не го слушайте. Вътре е пълно с насекоми-най-малкото мравки и мокрици. Не е за вярване как мравките пробиват всички найлонови пликове и изяждат всичко, що е за ядене. Обикновено стените на пещерите се ронят и постоянно "вали" пясък отгоре ви, дори и нощем.
14.Проблем е и къпането/вземането на душ. Просто няма къде. В това отношение Тюленово е по-добре, защото има едни цистерни с минерална вода, намиращи се до пътя към Шабла и там човек може да се изкъпе. Ако не му пука за минаващите коли, трактори, камиони и пр. МПС-та, управлявани от шофьори с изцъклени очи (зяпат ви, особено ако сте от женски пол).
15.КЛИМАТ. Там е очебийно по-хладно от където и да е по Черноморието. След средата на август почва да става хладно, почва да вали доста по-често. Освен това и се случва 3-4 дни да има някакво течение, което обръща горният слой на морската вода. Резултат-водата е с температура 14-15 градуса, поради това, че горният топъл слой е дръпнат навътре, а отгоре е излязъл студеният слой. Много е странно- кристално чиста вода, горещина и вода с температура 14-15 градуса, напълно негодна за плуване.
И накрая- ако мислите, че е красиво, то това е вярно. Но ви препоръчвам да не стоите там повече от един ден. Идвате, гледате и си заминавате- нощувката там е просто ужасна. Така и ще направя тази година.
Айде, живи-здрави!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Бoko на 16.07.02 16:39.</EM></FONT></P>

Редактирано от Бoko на 16.07.02 16:40.



Тема това е малко в стил...нови [re: Бoko]  
АвторK. (Нерегистриран)
Публикувано16.07.02 17:26



..."първо ще ви наплаша много, за да не ми се бъркате на Камен бряг, тъпи, досадни софиянчета"...

дано греша!

К.



Тема Не бе човек.нови [re: K.]  
Автор Бoko ()
Публикувано16.07.02 18:25



Най ме кефи Златната рибка, Созопол и Синеморец. Обаче не искам да се прецаквате да биете път дотам за нищо. Все пак си е доста разстояние. :)



Тема Bravo, Boko!нови [re: Бoko]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано16.07.02 22:12



Prekrasen kometar! 120% sam saglasen s vsichko koeto kazvash - mnogo tochno si zabeliazal i opisal vsichki nedostatci na KB, i to bezpristrastno! Bil sam tam 2 pati i sam izpital povecheto ot neshtata, koito opisvash
Podkrepiam te napalno! Po chernomoriteo ima dalech dalech po-hubavi neshta.
Dano poveche hora prochetat tova, shte e mnogo polezno.
Pozdravi, Ariel




Тема Да, но малко по на север......нови [re: Бoko]  
Автор Topepo (дон)
Публикувано17.07.02 10:20



За Тюленово и К. бряг съм съгласен.

Обаче малко по на север - особено около фара Шабла, нещата коренно се променят. Хубави и чисти плажове, тишина и спокойствие, подредено и уредено....

Не случайно там още се намира една от най добрите резиденции на ТЖ, а и военните са се настанили добре там.... Има всичко - та дори и къмпинг...

Аз поне пазя много добри спомени от тия места.



Тема Re: Да, но малко по на север......нови [re: Topepo]  
Автор Бoko ()
Публикувано21.07.02 23:19



Аха, за това спор изобщо няма. Ходил съм пеша по брега чак до румънската граница, много е готино. Най-ме кефи на Дуранкулак, щото ако си риболовец (имам пред вид от истинските-в сладководни води :)) там е направо рай. Изобщо около Шабла до границата е много диво, но има готини плажове и много дървета. Има едно село Езерец, на север от Шабла, там има готин пуст плаж и гора непосредствено до морето, идеално е за палатка.



Тема "Въпрос на вкус" ...нови [re: Бoko]  
Автор Димитъp (миткало)
Публикувано24.07.02 13:29



... казал Дявола и легнал гол в копривата

Поуката от това изложение не е, че не трябва да се ходи на Тюленово, а че ти не си за там. Нито един от изложените аргументи не ми се вижда особено притеснителен. Напротив - мястото е привлекателно точно в този си вид.

По-същество:

Падане от скалите:
- с 90% летален изход можеш да паднеш от най-различни места, включително от прозореца на спалнята си.

Няма вода:
- Ами ще си носиш откъдето има. Какъв е проблемът? Освен това черноморската вода си става идеално за готвене. Примерно на спагети - не ти трябва да ги солиш допълнително. (а ако сложиш малко дзифт, не ти трябва и олио )

Няма храна:
- В недалечното минало сиреното и в Бургас идваше веднъж на две семции, да не говорим за Созопол, ама не съм чул летовник да е умрял от глад.

Змии, мравки, склопендри:
- също мухи, мечки, гугутки - ако не ти харесва сред природата, защо изобщо отваряш дума.

"Ако не можеш да плуваш":
- Ами ще се научиш. Човек трябва да може да плува, точно толкова, колкото да може да ходи.

Порязване, чупене на глава:
- Може да ти се случи навсякъде, ако не внимаваш.

Няма транспорт:
- Транспорт има навсякъде. Това е аксиома. Рейс, стоп, колело, пеша - все ще си намериш нещо

Медицинска помощ:
- А по високите части на планините да не би да има поликлиники? Пък съдейки по постингите в тоя клуб, хората се осмеляват да се качват там от време на време.

Няма душ:
- Ами няма. През лятото на морето сапунът изобщо не е задължителен. Даже е здравословно известно време да не се къпеш.

Хайде със здраве



Тема Re: "Въпрос на вкус" ...нови [re: Димитъp]  
Автор Cтoян (изследовател)
Публикувано24.07.02 18:39



Поздравления за този постинг!

В крайна сметка всичко е въпрос на личен избор.
Хубавото на този клуб е, че се събират достатъчно
съществени мнения и информация.

Пък оттам нататък всеки има материал за да вземе решение.



Тема Re: Не ходете около Камен бряг и Тюленово.нови [re: Бoko]  
Авторvelaksap (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 03:51



E, tochno po tija taka dobre izbroeni prichini az obicham da hodja na Kamen Brjag.


Ne che na plazha na Ezerec e losho, ama ne hodete mnogo na Jug po nego, che tam edni veceljaci s patlaci pazjat prezidentskata rezidencia.



Тема Re: "Въпрос на вкус" ...нови [re: Димитъp]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 00:28



Neshtastnik.
Stoi si v dupkata i umri v laina.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.