Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 1-ви, 2-ри и 3-ти Май...нови  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано24.04.02 09:12



В една пресишна тема бях отворил въпрос за свободното време по празниците, та сега предлагам да говорим по конкретно. Аз твърдо съм решил да отида някъде на посочените дати, по Централна Стара планина. Групата се очертава между един (аз) и седем човека, засега е в плаващ състав. Идеи за маршрути обаче все още приемам - и по-леки, и по-тежки. Какъв ще изберем ще зависи от състава на групата. Някой беше дал идеи да се обикалят водопади, ако все още държи на идеята, да се обади. За мен крайният случай е следният: пристигам в Троян в 9 часа на 1-ви Май и хващам първият автобус в посока планината. Като стигна до крайната му спирка, хващам баира и до която хижа стигна. Това обаче е крайният вариант, ако няма предварителна уговорка.

Моето желание е да мина през места, през които не съм минавал. За тази цел отворих картата на Троянски балкан и се разходих мислено по пътеките. Бая се узорих да открия непознати за мен пътища, но успях. В тази връзка ще съм благодарен да чуя информация за следния маршрут: От Острец се тръгва по пътя и се продължава по пътека, маркирана в синьо. На картата е дадено, че минава през връх Марагидик. Целта е х."Тъжа". На другия ден крайна цел - х."Равнец". И на третия ден - слизане до Карлово, влак, релси, гара и вкъщи.
Въпросът ми конкретно е:
1. Маршрутът до х."Тъжа" ми е напълно непознат. Някой знае ли в какво състояние е пътеката, как е маркировката и колко стръмен е баира?
2. Като разклонение от главното било Равнец досега не е попадал под краката ми и ми е пълна мъгла. Как е маркировката от з.Ботев за хижа Равнец, има ли опасност от загубване, хижата работи ли, какви са условията там?
Благодаря предварително за информацията.

Ясен

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Надявам се... [re: Яceн_]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано24.04.02 09:14



...не обръщате внимание на правописните грешки...


Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Re: 1-ви, 2-ри и 3-ти Май...нови [re: Яceн_]  
Автор rue (весел)
Публикувано24.04.02 09:42



Абе човече, къде е тръпката, ако знаеш всичко и всичко ти е известно???
Нали затова ни привлича неизвестното, защото покачва адреналина !?
Предполагам не те плаши нито загубване, нито неработеща хижа, а още по-малко стръмен баир !
Засамарявай и тръгвай след носа си !
А, ако 30% от групата се завърне, похода се счита за успешен !



Тема Re: 1-ви, 2-ри и 3-ти Май...нови [re: Яceн_]  
Автор Ивaйлo (не е прякор)
Публикувано24.04.02 10:11



1-2-3... май - Централен Балкан е идея, която обмислях. Правя уточнения на маршрута с познавачи (там не съм ходил) и до края на април ще съм наясно с плана. Струва ми се обаче, че изходната точка ще е Карлово или Калофер.



Тема Re: 1-ви, 2-ри и 3-ти Май...нови [re: rue]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано24.04.02 13:05



Аз си мислех, че походът е успешен, ако се върне 130% от групата!

Мен лично нищо не ме плаши, но зависи кой ще тръгне с мен... Там е проблема. Винаги има хора, които могат да ми развалят настроението, макар и да са такива, които го правят рядко. Обичам да се презастраховам!

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Re: 1-ви, 2-ри и 3-ти Май...нови [re: Ивaйлo]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано24.04.02 13:09



Ами ако идваш от юг, естествено, че ще е Карлово или Калофер... За нас, които сме от северната страна на Балкана, обикновено се тръгва от Троян. Но това не пречи срещата да стане на Тъжа, нали?

А и имай в прадвид, че това все още не е окончателно решение за мен. Макар че може да стане, ако се появят желаещи, с които да имаме твърда уговорка...

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Re: 1-ви, 2-ри и 3-ти Май...нови [re: Яceн_]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 07:23



1. Точно под Марагидик е стръмно и скалисто, ако има още сняг -> опасност от подхлъзване.
2. х. Равнец (май бивша х. Комсомолец) е малко встрани от маркировката, При мъгла може да изучавате кръгово местността. Но дори и да се загубите, накрая все ще слезете в Карлово. Не е много посещавана и не съм сигурен дали има постоянен хижар. Между другото, ридът Равнец е равен само отгоре, иначе склоновете му са стръмнички.
Митко



Тема Re: 1-ви, 2-ри и 3-ти Май...нови [re: Яceн_]  
Автор Cтoян (изследовател)
Публикувано25.04.02 13:00



Все още изчакваме да видим какво ще е времето за да решим твърдо.
Метеопрогнозите на чуждестранските сайтове в момента са благоприятни за празниците.
7-8 души смятаме да минем по маршрута София - Априлци - Видимско пръскало - Сев. Джендем - хижа Плевен /нощ./ - вр. Ботев - Райско пръскало - х. Рай /нощ./ - Калофер - прибиране кой накъдето е по празниците.

Група от Габрово възнамерява да се присъеди към нас на х. Плевен.

В тази връзка имам въпрос :
Някой знае ли пътеките от Видимското пръскало до х. Плевен?

По първия въпрос на Ясен:
Миналото лято слизахме от х. Тъжа за Априлци/Острец/
Пътеката е ясна. Отвреме навреме се върви по дърварски пътища.
Видях отклонение малко под седловината на Мариния проход за вр. Марагидик. Има и друга пътека, по другия дол /от западна страна/ и минава през някакъв паметник, но най-добре питай местните.



Тема А кога мислите да тръгвате?нови [re: Cтoян]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано25.04.02 14:27



На 1-ви Май ли? Тоест, първата нощувка на х.Плевен на 1-ви Май вечерта ли ще бъде?

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Re: А кога мислите да тръгвате?нови [re: Яceн_]  
Автор Cтoян (изследовател)
Публикувано25.04.02 17:07



Точно така!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.