Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Лирично отклонение  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано23.11.01 11:50



На работа съм. Седя си на бюрото пред компютъра и разсеяно хвърлям по някой поглед през прозореца. Питате се защо? Ами на вас да ви се оцъкли по цял ден през прозореца цялото старопланинско било, какво ще правите? Та поглеждам си навънка и псувам наум по адрес на щаба на военното училище, защото ми скрива най-хубавата гледка - половината от масива на Триглав. А той вече е в бяло. Е, не плътна, хубава бяла снежна покривка, а рехава, като че ли е хвърлена бяла мрежа отгоре му. Но това не го прави по-малко привлекателен. По-вдясно проблясва и Ботев - той вече е плътно бял. Само дето точно пред него са най-високите клони на две брези, та малко ми е премрежен. Ако искам да го видя както трябва, трябва да се покача на покрива. Точно сега обаче не ми се иска. Студено е и духа, макар и да е слънчево и абсолютно ясно. Та така като ме слушате, вие как бихте понесли затвора на работното си място, а?!????????

Между другото, когато си направя труда да се преместя до прозореца, ми се открива гледка от Грамадлива на изток до Амбарица на запад. Понякога заставам на прозореца и гледам, гледам, че чак се забравям. И понякога шефът ме излавя заплеснат, добре че не знае по колко време стоя там. По Амбарица между другото също има сняг. И по Купена, само че не си личи много, защото е скалист. Чернее, мръсникът.

А от покрива се вижда всичко от Чумерна до Амбарица. Но това е друга тема.

Мисля си сега, че не съм се похвалил още. Не че е кой знае какво за хвалене, но нали тук всеки си описва похожденията. Тази събота и неделя си направихме една разходка от Кръстец до Грамадлива. Време разкошно - ясно, слънчево, ветровито и студено. Отидохме в събота, наспахме се до обед в неделя, към един метнахме раниците на гръб и се прибрахме. Е, не можахме да гласуваме, но това да му е кусура. Направих и обратната връзка (имаше подходящи атмосферни условия) - видях от вр.Грамадлива работното си място. Доста приблизително, наистина, но все пак горе долу се вижда. А градът се вижда съвсем ясно. Този късмет съм имал веднъж и от Млечния чал - времето беше ясно като днес и както сега виждам билото, така и тогава виждах Търново. Рядък късмет.

Май много се отплеснах. Тази седмица ми беше претоварена и изнервяща, та трябваше да си избия някъде напрежението. Мисля, че се получи. Остава да не ми се сърдите. Поздрави от мен!


Ясен



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: Яceн_]  
Автор Typиcт (експерт)
Публикувано23.11.01 12:26



Ти да не работиш във Военното училище? Щото съм бил в общежитето му три дена и си спомням че от прозореца имаше хучава гледка към Стара планина



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: Typиcт]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано23.11.01 13:06



До него, на същата височина на погледа.



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: Яceн_]  
Автор Galminator (баир будала)
Публикувано23.11.01 13:38



пък аз от ук само Царив връх виждам он нас, а от даскалото се вижда връх Пирин. А да и като се качиш на Бор има изглед към македония.Скучна работа.

Човек дори и добре да живее..


Тема Щастливцинови [re: Galminator]  
Автор Typиcт (експерт)
Публикувано23.11.01 13:57



Аз виждам само колегите, това което е на монитора и един калкан отсреща

Е, ако излеза на тераската на етажа се открива красива гледка към Стара планина - от вр. Козница над манастира Седемте престола, през Мургаш, та чак до вр. Звездец.

Редактирано от Typиcт на 23.11.01 14:01.



Тема За Galminatorнови [re: Galminator]  
Автор Typиcт (експерт)
Публикувано23.11.01 15:09



Май осъзнах един съществен мой пропуск - не бях сложил връзка към сайта на МТК. Е, вече линкът е сложен, но тъй като не мога да правя Paste тук по технически причини, връзката е в главата "Връзки с туристически и други..." на сайта.

С туристически поздрав




Тема Re: За Galminatorнови [re: Typиcт]  
Автор Galminator (баир будала)
Публикувано24.11.01 16:52



Къде не си сложил линк към МТК? Щото нещо ми се губи кога, къде и защо....

Човек дори и добре да живее..


Тема Re: За Galminatorнови [re: Galminator]  
Автор Typиcт (експерт)
Публикувано26.11.01 09:00



Просто досега не бях сложил линк към твоя сайт, а сега сложих



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: Яceн_]  
Автор Luna (объркана)
Публикувано26.11.01 22:19



Ясене, и аз съм щастливка като теб. Само че гледам Балкана от юг. И от дома ми , и от работата , и двете на осмия етаж имам чудесни гледки . При ясни дни като днес следобяд - Стара планина се вижда от вр.Юмрука до Бузлуджа /тук там тепетата скриват по малко/, Следна гора пред Балкана , а на юг Родопите - от Асеновград до Белмекен на Рила. Часовете висене пред компютъра се компенсират дори без да ставам с погледи към върховете и се отнасям в планове за марширути или хубави спомени.
Само преди дванадесетина дена бяхме по вашия край. За три дни с кола направихме обиколка от Троян до Велико Търново и Габрово. Целта бяха манастирите. Посетихме известните манастири, но особено впечатление ми направи един манастир - Патриаршиски манастир "Св.Троица" - на север от Велико Търново над пътя за Русе . Разходих се по Царевец и залите на музея. Това пътуване се планира почти три години, но момента беше чудесен - първите студени и ясни дни от зимата. Първи сняг на Беклемето, златните гори на Стара планина. Великолепна гледка от Априлци към Русалийския проход и много други красиви неща. Има много хляб за ходене по северна България - в планове са залегнали Шуменското плато, района около гр.Бяла, скалния манастир в с.Иваново и ... Кога ли ще има време за всичко?

Границата е небето


Тема !!!нови [re: Luna]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано27.11.01 08:44



"Кога ли ще има време за всичко?"??????

Никога, бих казал.




Тема Re: !!!нови [re: Яceн_]  
Автор mrezhata! (непознат)
Публикувано27.11.01 12:04



Когато си избирах място в стаята, много държах да е с изглед към Стара Планина. Вижда се цялата!
И сега, като ми се се стегне душицата, поглеждам и ми става много по-добре!

When in doubt tell the truth.


Тема Това военно училищенови [re: Яceн_]  
Автор vryava (странник)
Публикувано27.11.01 13:22



и на мен ми пречи да виждам добре Стара планина, затова пък, погледна ли на юг виждам Витоша..........



Тема Стига сте се хвалили...нови [re: Яceн_]  
АвторДидa (Нерегистриран)
Публикувано28.11.01 15:30



че се пукам от яд!Аз пък имам "прекрасен"панорамен поглед към половината"Лукоил Нефтохим"с всичките му красоти-комини,скелета и прочие "прелести".



Тема И аз имам гледка към...нови [re: Яceн_]  
Автор Aнreл (усмихнат)
Публикувано28.11.01 16:58



Тъй като бачкам сутрин от 7 вечер до 19 ...съм си настроил гледката....много ефектно...тоест може пред мен да не се разкрива Стара планина или Пирин...но си гледам Еверест, Памир, Каракорум и Алпите всеки ден....като тапети на моя екран....и като видя тия ледници (щото съм ги виждал и на живо) и ми се иска да се гмура в екрана на моето ПиСи...пък и мога да плувам....и не ми е трудно да го правя....еле колко работи мога....а не само панорами към Стара планина...ама кво да се прави..явно някой трябва да се примирим с виртуалните гледки ...като мен и още много други планинари-любители

Редактирано от Aнreл на 28.11.01 16:58.



Тема !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: Дидa]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано28.11.01 17:19





Това е!

Ясен



Тема Не си само ти...нови [re: Дидa]  
Автор Topepo (дон)
Публикувано28.11.01 17:37



И аз нямам никакъв изглед. Освен това се наложи да си облепя прозорците със станиол - защото слънцето напича още при изгрева. И през пролетта и лятото в стаята става нещо като фурна, в която се чувствувам като печащо се кебабче.
Но пък това ми спестява гледката към вътрешния двор, с няколкото много "весели" калкана.



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: Яceн_]  
АвторGG (Нерегистриран)
Публикувано04.12.01 13:07



Случайно да имаш нещо общо със Свищов?
Ако си човека, който си мисля най- вероятно помниш лятото на 95 и похода "Ком-Емине", превърнал се за някои от групата- себе си имам предвид в "Ком, ама не!":)).
Поздрави




Тема Имам, имам...нови [re: GG]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано04.12.01 14:27



Но кажи кой си, за да не гадая. Не че много има място за колебание де, то от 7 човека останахме 4 и потеже знам, че не си единия от другите трима, остават двама. Пиши поне от женски пол ли си или от мъжки.



Тема Re: Имам, имам...нови [re: Яceн_]  
АвторGG (Нерегистриран)
Публикувано05.12.01 12:32



Женски! Определено!
Съвсем скоро открих този клуб, радвам се, че откривам приятели тук!
Поздрави на половинката и приятно прекарване /изкарване/ на 8-ми- разбрах от другото ти мнение, че ще ходите на Амбарица.
GG е съкращение на студентския ми прякор, мислех, че може би го помниш.
Ще се радвам скоро да се засечем някъде из баирите!




Тема !!!!!!!!!нови [re: GG]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано06.12.01 11:23



И аз ще се радвам на скорошни срещи!
Поздрави!

Ясен




Тема Гледам тук една странна тема се мъдри, и...нови [re: Яceн_]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано12.05.06 15:00



...се питам защо да не я бутна в челото. Защото пак съм на работното си място, то пак е същото, но с друга подредба и вече Балканът ми идва малко в гръб. Седмицата пак беше изнервяща, затова пък днес е петък следобед и съм се отдал на заслужена почивка. Не че няма какво да се работи, но ще чака до понеделник.

Такива ми ти работи.

И да! Безмалко да забравя! Трябва да пробвам дали ще ми изскочи фотото отдолу, ето още една причина да пиша това. Ако излезе снимка, не се чудете, аз съм на нея...

Приятна почивка през идващите дни. А на който ще обикаля баирите - приятно мотаене.







Тема Re: Гледам тук една странна тема се мъдри, и...нови [re: Яceн_]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано12.05.06 15:02



петък е





Тема Хехе...нови [re: Яceн_]  
Автор Tишo (?!?)
Публикувано12.05.06 16:24





Мдам.
Петък е, и отивам да глася раницата.



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: Яceн_]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано12.05.06 17:03



Аз зяпям Витоша. В момента е в един чуден зелен цвят огряна от слънцето след дъжда.



Тема Re: Гледам тук една странна тема се мъдри, и...нови [re: Яceн_]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано13.05.06 02:17



Не че няма какво да се работи, но ще чака до понеделник.

хм... като се има в предвид, че ще трябва да полееш понеделника си мисля, че работата ще почака поне до вторник



Тема Re: Хехе...нови [re: Tишo]  
Автор Slavei (който не пее...)
Публикувано13.05.06 02:19



Тишо, много рано си почнал да стягаш раницата
Блазе ти
Аз моята я стегнах преди 20 мин



Тема Re: Гледам тук една странна тема се мъдри, и...нови [re: Slavei]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано15.05.06 09:06







Тема Re: Хехе...нови [re: Slavei]  
Автор Tишo (?!?)
Публикувано15.05.06 11:16



Ами като знам че се задава събота и неделя не ме свърта на едно място в петък.



Тема Re: Лирично отклонение ІІнови [re: Яceн_]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано13.11.07 08:32



Рекох да побутна старата тема нагоре, защото сега положението е аналогично. Даже и снимки направих тая заран. Е, техниката не ми позволява нещо кой знае какво, но снегът се вижда!


Първо Ботев:



После Бузлуджа:


И накрая Триглав, нищо, че половината е скрит:




Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Тема Re: Лирично отклонение ІІнови [re: Яceн_]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 09:01



Стига си ни дразнил с тия гледки.



Аз от работното си място виждам само част от Момино плато отвъд Варненското езеро. Самото езеро от 2-3 години вече не се вижда от наникналите като гъби строежи на жилищни кооперации.

А да ... и ведрата гледка на двата димящи комина на ТЕЦ Варна в далечината.
Баси и гледката.



Тема Re: Лирично отклонение ІІнови [re: Яceн_]  
Авторre4en (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 13:21



Поздрави Ясене,
преди месец бях за един ден до Търново, та сега като ти гледам гледките си мисля че май нещо повече на тях разчитаме и на спомените де


поне за мен се отнася за жалост.Аз от прозореца в къщи гледам при ясно време като днес връх Миджур , а отсрани в края на кръгозора ми са Черноглав и Ком. Интересно че преди да отворя компа си говорих с един познат, та той също ми се хвалеше какво вижда щото бил на един покрив.На югозапад Баташки снежник в бяло и един по нисък връх преди него та поспорихме дали е Купена, а на север Ботев и цялото било на Балкана в бяло.
Та такива лирични отклонения ни караш да правим



Тема Re: Лирично отклонение ІІнови [re: re4en]  
Авторklybar (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 12:54



Понеже днес също е ден за лирични отклонения, щото слънцето напича хубаво да те попитам за кой Купен става въпрос? Явно твоя познат гледа от Пловдив?





Тема Re: Лирично отклонение ІІнови [re: klybar]  
Авторre4en (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 15:41



В-х Купена дал името на туристическо д-во Купена и на резерват Купена в който се намира една от най красивите пещери в Б-я. Нисък и не е нещо особено, но за някой има носталгично значение. Да добавя намира се в Родопите между Пещера и с. Нова махала общ. Батак





Тема Re: Лирично отклонение ІІнови [re: Яceн_]  
Авторkaramell44 (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 15:58



Дай по-хубав Триглав!
Мооооооля!





Тема Re: Лирично отклонениенови [re: Яceн_]  
Автор мaйcтopцy (непознат )
Публикувано27.11.07 18:29



А може ли да кажете къде е моята гледна точка, за да наблюдавам тази прелест?



Редактирано от мaйcтopцy на 27.11.07 18:34.



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: мaйcтopцy]  
Авторell (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 19:34



Лирическите отклонения в тези студени зимни вечери са много приятни. Игричката , която предлагаш е интересна. Западна Стара планина- "топло" или "студено"?



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: ell]  
Автор мaйcтopцy (непознат )
Публикувано27.11.07 19:40



Бих казал "хладно". Западна, но не Стара планина!





Тема Re: Лирично отклонение ІІнови [re: karamell44]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано28.11.07 08:44



Не мога оттук, колкото и да искам...





Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Тема Re: Лирично отклонение ІІнови [re: Яceн_]  
Автор Mиcлeщ (имам мнение)
Публикувано28.11.07 09:14



Добре е, който вижда такива гледки, а някои само си мечтаем през деня за тях, доколкото можем ! Но всеки си носи кръста !!!


Но пък е добре, че ни давате да видим вашите....

Да се учим от миналото, живеем с настоящето и мислим за бъдещото !!!

Тема Re: Лирично отклонение ІІнови [re: Яceн_]  
Автор mislesht (реалист)
Публикувано28.11.07 21:40



Ето как изглеждаше Стара планина от Пловдив, днес сутринта:



а ето и Рила по същото време:



--------------

Редактирано от mislesht на 28.11.07 21:45.



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: мaйcтopцy]  
Авторcerosina (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 14:07



Нещо към трънския край :)

конявска планина ( или как се казваше ) :)

just guessing



Тема Re: Лирично отклонениенови [re: cerosina]  
Автортpънчaнин (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 18:50



Браво, трънското село Зелени град!





Тема Re: Лирично отклонениенови [re: cerosina]  
Автор мaйcтopцy (непознат )
Публикувано01.12.07 18:53



Да от Трънско е, селото е Туроковци!





Тема Re: Лирично отклонениенови [re: мaйcтopцy]  
Автор мaйcтopцy (новак)
Публикувано02.12.07 18:53



Селото, което виждате е Туроковци, но за да бъда коректен с отговора си трябва да кажа, че гледната ми точка или точката на снимане е с. Бераинци, една пракрасна тераса с отрупана с какво ли не маса, включително и трънска шльокавица!





Тема Re: Лирично отклонениенови [re: Яceн_]  
Авторre4en (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 14:08



Ponege ne sum v BG a gledam otvreme na vreme Alpite na sever ot Milano, se setih za tazi tema i vidiah otnovo tvoite snimki.
Pozdravi





Тема Re: Лирично отклонениенови [re: re4en]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано29.02.08 18:53





Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.