Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 22.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Внимавайте с х. Козя стенанови  
Автор Cлaвчo (редовен турист)
Публикувано20.08.01 12:32



Ако сте тръгнали натам имайте предвид че хижаря Сашо е голям особняк.
Ще ви посрещне с двете големи правила на хижата:
1. Не се пали хижата.
2. Не се бие хижаря.

За първото дори не съм си и помислял да го нарушавам, но второто определено ми трябваше съвсем малко да го забравя.

Банята ще я ползвате само когато той реши, въпреки че вода обикновено има.
Бирата - Плевен и Болярка е по левче, въпреки ниското си качество (разбирам за беше Каменица или Загорка). Ако сте решили да се храните там, по-добре забравете. Не знам дали предлагат храна извън предварително заявената за екскурзионно летуване, но това, което ни дадоха на нас беше под всякаква критика. Хляб между мухъла; недоварени макарони; боб и леща яхния, които мязаха на чорба (сещайте се как биха изглеждали чорбите).
През повечето време ще имате безкрайното удоволствие да бъдете забавлявани от 2-те му досадни деца: момиче на 8 и момче на 5 г.

За да не бъда само критичен трябва да кажа, че стаите са много добре поддържани и ако отивате само да пренощувате ще останете доволни, стига Негово Величество хижарят да благоволи да ви настани.

Междо другото подочух че хижаря е бил гонен веднъж от хижата, но понеже не е имало други желаещи пак са го върнали.

Поздрави от Славчо



Тема Re: Внимавайте с х. Козя стенанови [re: Cлaвчo]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано20.08.01 17:21



При така описаните обстоятелства съм съгласен с този призив, но чак не мога да повярвам, че нещата наистина стоят така. През Март минахме оттам аз и един познат и нещата ми се сториха не чак толкова трагични. Може би защото нямаше други хора, никой не ни е готвил и освен това хижарят не беше виждал турист от над два месеца. Наистина ми се стори малко особняк, но нямахме никакви проблеми. Настанихме се, вечерта седнахме заедно, вечеряхме, дегустирахме моята и неговата ракии, гледахме заедно един филм на акумулатор (иначе за двама души не сме си и помисляли, че ще пусне ток) и по-живо, по-здраво се ориентирахме към спалнята. Човекът дори собственоръчно ни запали печката. Вярно, по него време бира нямаше хич, но цената не би следвало да ви изненадва. Достъпът до хижата е доста труден. Предполагам, това е и причината за калпавото ядене. Иначе какво ще кажете за бира "Пиринско пиво" по 1,50 на "Македония" и "Каменица" по 1,20 на "Яворов"? Защото цените това лято бяха такива. Общо взето има доста хижи, на които условията са доста по-мизерни, въпреки наличието на път и други комуникации.

Ясен



Тема Re: Внимавайте с х. Козя стенанови [re: Cлaвчo]  
Авторfedar (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 17:29



Бях там преди 10 дена, но за добро или лошо въпросния Сашо се появи едва по мръкване - беше ходил да зареди муниции.
междувременно нямахме проблем д банята - и жена му не изглеждаше най-приветливия човек на земята, но не прави проблеми за къпането.
сигурно знаеш, пък е и очевидно, че там всичко се носи само с коне и това може да е част от обясненията за неприветливоста на въпросния Сашо - същите тези малки деца сигурно и на теб са обяснили че съвсем скоро вълк е разкъсал кончето им, а единия от двата коня е с навехнат крак.
А ако става дума за досадни хлапета - на съседната х. Ехо има един екземпляр който няма равен на себе си.
"А, имате шоколад в раницата, ще го отворяте ли?", след което доволно сграбчва шоколада хапва откук оттам и го захвърля на земята, когато баба му го вика за нещо си..
Следва ровене в турустическия багаж (колко ли интересни неща има вътре?!), вадене на всимко което му хареса и по възможност експроприиране. Направо бяхме втрещени. Хижата като местоположение и интериор е готина, но присъствието на тва хлапе е способно да ме откаже да оставам там за нощувка.



Тема За х. Ехонови [re: fedar]  
Автор Cлaвчo (редовен турист)
Публикувано21.08.01 10:12



Прав си за това хлапе от Ехо. За момент го бях забравил, но то наистина е несравнимо. Пет пъти ни гони от дневната и за всяко второ нещо, което се опитвахме да направим ни обясняваше, че е забранено. Добре, че баба му не му разрешаваше да идва при нас, а пък и ние не му обръщахме особено голямо внимание.

Поздрави от Славчо



Тема Re: H. Javorovнови [re: fedar]  
Автор Rashan(ka) (непознат)
Публикувано21.08.01 23:54



tam v kuhniata raboti nai-shantavia chovek ot vsichki, sreshtati po vreme na 1-sedmichna obiikolka iz Pirin



Тема Re: H. Javorovнови [re: Rashan(ka)]  
Автор Cлaвчo (редовен турист)
Публикувано22.08.01 09:59



Гледах едно предаване по телевизията за х. Яворов, ако готвачът е същия найстина е голям чешит. Казаха, че готвел страхотно. Вярно ли е?

Поздрави от Славчо



Тема Re: чешита на х. Яворов :-)) [re: Cлaвчo]  
Автор Lenka_RU (непознат)
Публикувано22.08.01 10:40



Ми, честно казано, не останах с такова впечатление. Но пък може да не сме му уцелили момента на вдъхновението :))
Общо взето нямаше много за ядене, но за да получиш и малкото, което има, трябва да приложиш немалки и нееднократни усилия :)) При това той си решава, дали те харесва или не, и дали в момента има валата, ама само от краставици, а след 3 минути изобщо да се окаже, че всъщност краставици няма от 3 дни, например. Но явно обича жените ;-)) , и, ако се пращат момичетата от компанията да правят поръчки, и му се усмихнат, може и да е от полза :-)). Но има опасност да чуят, например, че красивите жени са много нахални, или нещо подобно :))
Но това, че трябва да се напомни, какво си поръчал току-що, около 4-5 пъти, така, през 3-4 минути, е сигурно :-))))
Но не е лош човека, нямам право да го обвинявам в каквото и да е. :-))
просто малко странен :-))




Тема Re: Внимавайте с х. Козя стенанови [re: Cлaвчo]  
Автор Typиcт (пътешественик)
Публикувано22.08.01 11:17



Абсолютно съм съгласен - преди две години и аз водих екскурзионно из Стара планина, като спахме и в тази хижа - храната беше действително отвратителна. А иначе хижата си бе чиста и добре поддържана.

"Животът е това, което ни се случва, докато чакаме да ни се случи това, което искаме да ни се случи"


Тема Re: Внимавайте с х. Козя стенанови [re: Cлaвчo]  
АвторЛaмятa (Нерегистриран)
Публикувано22.08.01 17:04



Уважаеми Славчо, това което пишеш за х. Козя Стена е като цяло така, но не съм съгласен с някои неща, като например, възмущението ти от факта, че бирата струвала 1 лв., а била някаква проста марка а не например някоя по-реномирана.
Трябва да знаеш, че хижаря я изкарва с коне, а не с кола. От Чифлика до хижата е поне 2 часа път. Така, че ако ме питаш мене бирата е ефтина. Погледни на други места какво става, например в едно пикливо заведение в София, до което е ясно, че има път и е докарана не на гръб, същата бира се продава 5 пъти по-скъпа от нормалната цена...



Тема Re: Внимавайте с х. Козя стенанови [re: Лaмятa]  
Автор Cлaвчo (редовен турист)
Публикувано23.08.01 08:53



То това за бирата беше най-маловажно и май не трябваше да го пиша въобще. Стана голям спор за нещо дребно.
Иначе от Чифлика до горе се стига за 1 и 40 бърз ход, а с конете сигурно за по-малко от 1 и 30. Не се е претоварил чак толкова.

На х. Рай зареждат с коне чак от Паниците, което е двойно по-далече, но това не пречи да има 2 пъти повече неща и цените да са нормални.

Заведенията в София няма какво да ги коментираме тук. Всеки да си преценява къде ходи.

Поздрави от Славчо




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.