Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 06.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема яз. Антон Иванов - ПОМОЩ!!!  
Автор wasteLAND (pensive)
Публикувано30.07.01 09:58



Не мога да намеря информация за язовира. Имам огромното желание следваща седмища да отпътувам натам, а ми липсва информация за бунгала (напримир), намиращи се накъде наоколо. Чух от познати, че има и някакви "плуващи къщички" - как бих могла да се информирам/резервирам съоръжение;)) от този тип?
Големи благодарности за всяка помощ и конкретна информация



Тема Става думанови [re: wasteLAND]  
Автор wasteLAND (pensive)
Публикувано31.07.01 09:28



за яз. Кричим и яз. Въча (актуалните наименования на бившия яз. А. Ив.). Това естествено не променя желанията ми за посещение на горните;)))
Още веднъж бих ви помолила да ми помогнете с информация...



Тема Района на Кричимнови [re: wasteLAND]  
Автор Typиcт (пътешественик)
Публикувано03.08.01 10:18



Здравей,

Не съм много добре запознат с този район, но това което ми е известно, ти го пиша. От гр. Кричим се навлиза в долината на р. Въча - от града вдясно горе се виждат останките от Иванковото кале, а близо до него е известният Асенов надпис: на голям камък всред горичка е издълбан надписът : "На този камък седя цар Асен, когато превзе Кричим". Тук наблизо са и останките от Кричимския манастир "Св. св. Кузма и Дамян", опожарен по време на Априлското въстание. Продължаваме по долината нагоре, минаваме покрай ВЕЦ "Въча", една табелка сочи по-горе сочи, че тук вдясно е резерватът "Изгорялото гюне" (дървовидна хвойна), а след някой и друг завой стигаме до изоставената сграда на Кричимските минерални бани (минералната вода е вляво до реката, като до нея се стига по пътечка). Съвсем близо до банята е другият Кричимски манастир "Успение Богородично". Следват язовир "Кричим", а след него е яз. "Въча" (преди яз. "Антонивановци" - тук наблизо е разбит партизанският отряд "Антон Иванов" ). Язовир "Въча" е с най-високата язовирна стена в БГ. Преди имаше хижа "Антонивановци", една огромна постройка, но какво е станало с нея - не знам. Близо до стената на изток е хижа "Череша" - на 2 часа път - намира се в близкото изоставено село Черешово. В хижата няма ток, но хижарите баба и дядо са много гостоприемни - истински родопчани. От хижата се разкрива изключителна гледка към язовир "Въча" и масива на връх Баташки Снежник. До самия язовир е и хижа "Атанас Спиридонов" (до пътя и близо до стената), но за нея също нямам информация. Другата забележителност е с. Михалково - известно с находището си на естествено газирана минерална вода.

С поздрави,
Турист

"Животът е това, което ни се случва, докато чакаме да ни се случи това, което искаме да ни се случи"


Тема Благодаря ти!!!нови [re: Typиcт]  
Автор wasteLAND (pensive)
Публикувано03.08.01 14:34



Ще ми се все пак да отбележа, че ако това е "не съм много добре запознат с този район", означава, че е учудващо как аз с моите познания успявам всяка вечер да намеря пътя за вкъщи...;))))
Благодаря ти още веднъж - вярвам, че тази информация ще ми е полезна....



Тема Re: яз. Антон Иванов - ПОМОЩ!!!нови [re: wasteLAND]  
Авторniamam (Нерегистриран)
Публикувано04.08.01 23:34



hmm..



Тема Понтонните къщичкинови [re: wasteLAND]  
Автор Димитъp (новак)
Публикувано07.08.01 12:45



Край язовир Въча ядох диня миналото лято. Избрах да я заколя на един трудно достъпен сипей високо над повърхността на водата точно над плуващите къщички от курортно-летовищен тип. Изглеждат частни, вероятно мутрашки. В шубраците заварих баща и син пловдивчани да се занимават с несанкциониран риболов, разменяйки си позивни на арменски. Проломът като цяло е много красив, а тесният път - слабо натоварен. Повърхността на язовира е трудно достъпна от пътя заради стръмните склонове на долината. Не липсва и дежурната монументална комунистическа изцепка - този път за отряд Антонивановци.



Тема Re: яз. Антон Иванов - ПОМОЩ!!!нови [re: wasteLAND]  
Авторmim4eto (Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 17:23



ima plava6ti ka6ti4ki,no ne moje6 da otide6 pri tqh.ima samo hoteli v koito moje6 da otsedne6.az v4era bqh tam.mn e hubavo.





Тема Re: яз. Антон Иванов - ПОМОЩ!!!нови [re: mim4eto]  
Автор burningice (непознат )
Публикувано15.07.08 13:53



ето ги плаващите къщи, някои от тях се отдават под наем, до тях има хотел, който не се вижда на пътя, за съжаление нямам телефони






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.