Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Не ходете на хижа Амбарица ......нови  
АвторBълчaн (Нерегистриран)
Публикувано04.07.01 15:17



Миналата седмица 23.06 - 27.06 правихме тур по централна Стара Планина. Маршрута беше хижа Плевен, Рай, Васил Левски, Амбарица, Добрила-Сопот /с лифта/
На Плевен беше прекрасно - гледка към вр Ботев топла вода и още нещо качиха ни раниците с "кофата". На Рай какво да кажа то името си говори. Винаги ми е гот да ида на тази хижа, чисто боядисано, има храна, баня и т.н.
На Левски правеха ремонт /боядисваха/ също много добре. Но Амбарица ................... не ми се говори мръсно, няма дженерейтор, повтарям мръсно, и искат 5 лв. за спане няма значение дали си член на БТС или не в обща стая, отврат, /хижата е хубава но хижара е тъпо копеле/. Не ходете там, за мен това беше последното ходене там. Лифта на Сопот работи без четвъртък. Ами това е в общи линии, а на Ботев при метереолозите може да се отдъхне и хапне /ние така направихме/. Чао..........



Тема Re: Не ходете на хижа Амбарица ......нови [re: Bълчaн]  
Автор rue (весел)
Публикувано04.07.01 17:05



Не е ли вече Олга хижарка?
Докато тя беше там, в хижата беше много чисто и подредено !
Абе нали знаете за женската ръка и пипането !



Тема Ходете на хижа Амбарицанови [re: rue]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано04.07.01 17:22



Тя Олга си е хижарка там и до ден днешен, но комай се качва само лятото, когато има много народ. Иначе Дончо не е много любезен. Трябва да му влезеш под кожата и тогава става друг човек. И да ви кажа, всъщност въобще не е лош. Има си обаче своя собствена философия, човека. И май взема от туристите, като ги преценява на око. Общо взето, не ме учудва състоянието на хижата и реакцията ви, но все пак не съдете така прибързано... Може да сте го хванали в лош момент. И картите на БТС си важат там, само дето е решил за вас да не е така. Но да ви кажа, ако е само това, значи нищо не сте видели. Можело е да ви посрещне и по-зле! Наистина, ако Олга е горе, проблеми няма.

Съветвам ви да минете оттам няколко пъти за два-три месеца и да ви запомни, пък тогава ще видим как ще ви посреща. Стига да ви запомни с добро, де...
Нещата при него са доста относителни.








Тема аманнови [re: Яceн_]  
Автор Cy (минаващ)
Публикувано04.07.01 17:49



от хижари дето са по- така, дето трябва да им влизаш под кожите, да им се усмихваш сладко- сладко по всяко време на денонощието и да стоиш мирно, докато ги чакаш да си пийнат ракията за да ти обърнат внимание, нищо че си блъскал 10-12 часа и т.н. Само не мога да разбера що тия хижари се отварят само на редовите туристи, а като им цъфне някоя група от 40 пионерчета или германски бабички стават по тихи от водата и хвърчат на секунда за всяко нещо. Като че ли сме им виновни, че са си избрали такава професия, дето ти се налага да прекарваш повечко време сам със себе си, което, както всички знаем, не е особено лесно за никого...
Аман от селски изпълнения. Трябвало да ме прецени. Нали си плащам, не чупя, не троша, майка ми ме е научила да се държа прилично, какъв им е проблема на тия хора?



Тема Re: аманнови [re: Cy]  
Автор littlejohn ()
Публикувано04.07.01 18:07



Хижарите и те са хора и си имат свой характер и настроения. Не им се сърдете. Да не би на вас по цял ден да ви е весело и когато работите да сте любезни с всички около ви.



Тема Re: аманнови [re: littlejohn]  
Авторquixote (Нерегистриран)
Публикувано04.07.01 21:21



Hmmm... tochno s tova se harakterizira profesionaliniqt podhod, za razlika ot amatiorskiq, pri tova ne samo vav sferata na uslugite, no i pri vsqko edno zanqtie.
Klientite/kolegite ne se interesuvat ot nastroeniqta ni, za tazi cel sashtestvuvat priqtelite.



Тема Re: аманнови [re: Cy]  
Автор rue (весел)
Публикувано05.07.01 08:44



Вярно мнение изказа Су !
Някои хижари се държат като местни господари на половината планина.
Но затова тяхно държание сме си виновни малко и ние. Като гледаме да не им счупим хатъра !!!
А някои са станали хижари, не за да посрещат туристи, а за свои лични си цели (най-често бракониерство или да избягат от шумния свят). Такива хора не се променят.



Тема Re: аманнови [re: rue]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано05.07.01 08:46



Мисля, че в случая с "Амбарица" обясняваш много точно нещата!



Тема Re: аманнови [re: Cy]  
АвторBълчaн (Нерегистриран)
Публикувано05.07.01 09:06



Су, прав си. На хижата имаше ценоразпис заверен от туристическото дружество в Троян , но се оказа че за нас той не важи. Имал по-големи проблеми /хижарят де/ туристическото дружество го заебало та той сам се оправял. Мен това какво ме интересува аз отивам в планината да прекарам хубаво.
РS Още хижаря на Рай /млад мъж с брада за първи път го виждам/ ни каза, че е много дръпнат, след това говорихме и с случаен мъж на гарата на Сопот и той каза че е такава славата му /има дженерейтор но не го пуска за да не харчи за гориво/ и т.н.



Тема АМАНнови [re: Bълчaн]  
Автор littlejohn (МАЛЪК ДЖОН)
Публикувано05.07.01 10:30



Какъв е тоя дженерейтор, бе хора!?! Ми на т'ва май му се викаше генератор на ток или агрегат!!!
Вие български да употребявате?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.