Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Разходка из Балкананови  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано10.06.01 22:52



Здравейте форумджии от “ Туризъм “!

С една част от вас се познаваме лично, а с друга задочно. Казвам се Стефан. Днес имам на разположение компютър с модем, така че мога да драсна някой ред.

В събота 09.06.01 предприех кратка разходка из Централеня Балкан. Тръгнах от Калофер към 10.20 ч. за към х.Рай. На Паниците бях атакуван изневиделица от някакъв помияр и се наложи да се браня с камъни. За 3 год. /откакто не бях минавал оттук, а дотогава това си ми беше редовен маршрут/ положението на Паниците се е променило доста. Отдалеч те посреща почти завършена сграда тип “замък”, която явно ще бъде някакво заведение. Строят се и нови бунгала, точно преди пътеката за хижата да се шмугне в гората при пороите. В района на серпентините непосредствено преди хижата скоро е вилняла буря, защото има доста нападали буки.Тъжна картина.

Иначе на хижата беше стълпотворение, основна заслуга за което имаше някаква ученическа група. Хижарят - Чочо беше доста неприветлив, нещо съвсем нормално за повечето наши хижари, но както малко по-късно разбрах причина за състоянието му бе следната: предишният ден под Тарзановата пътека някакви колоездачи??? /според Чочо/ били подплашили хижарските коне, което се оказало фатално – 2 коня изплашени се препънали на стръмния склон и си счупили гръбнаците. Картината бе наистина подтискаща. Точно под пътеката, където е разклона за х. Левски и вр. Ботев имаше локва кръв, а малко по-надолу лежаха безжизнените им тела.

Тръгвам по Тарзановата пътека за вр. Ботев. Пътеката е толкова изровена, че на места стоманеното въже служи за придвижване в стил “висене на две ръце”.Продължавам по летния път за върха и изведнъж точно над мен на около 150м се зададе...кошута. И всичко това на 2100м. Докато се усетя да извадя фотоапарата вече бях сам. На върха съм към 16.10 ч. Тук не се задържам много, защото имам чувството, че съм на Байконур, а и боклуците са безброй. Продължавам на запад по главното било. Малко след вр. Дюзчал срещам двама ... ловджии с пушки с оптически мерници /намираме се в резерват “Централен Балкан”/ запътили се за х.Плевен. Вътрешно се радвам, че “моята” кошута не попада в маршрута им, но дано друга да не бъде с по-малко късмет.

Преминавам през Кръстците – времето е просто перфектно и мога изцяло да се насладя на страхотната гледка. В 19.50 бях на вр. Голям Купен. Записах се в книгата от кутията на върха и реших да спя на билото. Намерих подходящо местенце на превала между Малък Купен и Амбарица. Мушнах се в чувала след като се навечерях и се наслаждавах на залеза. Сутринта тръгнах надолу към Карлово през х. Хубавец. Маркировката в участъка преди гората е в лошо състояние, долу вече си е добра. В Карлово хванах влака за София в 9.25ч., който ме стовари в 11.40 на гара Подуене.

Стефан



Тема Re: Разходка из Балкананови [re: ИПИ]  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано10.06.01 22:59



Горното разказче е с автор Стефан - просто аз по инерция написах моите инициали като му показвах как се пуска постинг в нашия клуб.

И.



Тема Re: Разходка из Балкананови [re: ИПИ]  
АвторThe Bear (Нерегистриран)
Публикувано11.06.01 00:08



Здравей!
Много ИПИ-та станахте :-)))))) майтап! А аз досега само на брат ти писах по всичките форуми.
Браво! Добра разходка си направил. Ма вярно ли се виси вече на две ръце там на Тарзановата пътека. Ние през декември ходихме, амаа като се замисля... не се сещам... А това Купен като прочетох и викам айдеее, някой ни хвърли на джанката :-)))))) въобще не знам, че и там има върхове с имена като моите любими Купени дето са в Рила... Аз бях вчера точно с ВЕЛОСИПЕДА на Бегличка могила, и като гледах на изток нещо се мержелееше, ама сега вече ми стана ясно! - Ти си бил! Нали беше облечен с бяло нещо отгоре? :-)))))))))))
А тия коне хижаря как ги гонеше и ги трепеше през декември, не два, ами половината да са се потрошили досега, та историята с велосипедистите не знам... Той дали е същия хижар един набит такъв иначе е печен човек, не приказва много и има едни обувки Boreal - червени, а и той внася тия оранжевите пикели в БГ.

Е хайде, че се разписах много...



Тема Вземете му компютъра!!!!нови [re: ИПИ]  
Автор Cy (минаващ)
Публикувано11.06.01 11:56



Че може да му хареса :)))
А добре дошъл в клуба!!!
И благодаря за "ботевския" поздрав :))

П.П. Тези помияри май много си те обичат тебе :))



Тема Re: Разходка из Балкана [re: ИПИ]  
АвторCинeвa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 01:50



Привет, Стефане!
Добре си дошъл! Само че, чудя се, на подходящо място за хубавото описание на интересния и нелек маршрут ли си се оказал - едва две мнения... Това нямаше да е смущаващо, ако теми, предлагащи изтребление на религиозните планинари, не предизвикваха обилни излияния...

Синева



Тема Re: Разходка из Балкананови [re: Cинeвa]  
Автор Acпapyx ()
Публикувано20.06.01 12:54



Може и да не е подходящо - на който му се говори, говори, а на който му се ходи - си ходи... в това се уверих отново в събота и неделя - в събота от сутрешния автобус от София за Банско се качих до Кончето да видя точно как стоят нещата, но вече от лятна гледна точка: около 250 м. трябват за въже, коловете са 75 по ръба. А хората си ходят - и на заслона бяхме тълпа, и по върховете... поразходих се от нямане какво да се прави по Котешкия рид и по Стъпалата, а народа приижда горе и не му пука за дъновистите, тяхното неясно и за тях "учение" и т. н. В неделя през вр. Вихрен, Муратов вр. и х. Синаница се появих в Кресна по никое ранно следобедно време, та да има време да свърша и още някои неща. Х. Синаница е в много добро състояние - чиста и подредена. Там дъновисти няма - сигурно са ги избили вече.
Та такава ми ти работа, казват.



Тема Re: Разходка из Балкананови [re: Acпapyx]  
Автор Cy (минаващ)
Публикувано20.06.01 15:41



хижа Синаница- чиста и подредена? Брей, какви чудеса ставали по света... Това определено трябва да се види, преди да са хукнали екскурзионните



Тема Re: Разходка из Балкананови [re: Acпapyx]  
Автор Яceн_ (като в мъгла)
Публикувано20.06.01 20:59



Нещо си станал много духовит... По Кончето и в Казана има ли сняг?



Тема Re: Разходка из Балкананови [re: ИПИ]  
АвторVelaksap (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 01:58



Ami kato ne vi haresva tarzanovata pateka, probvajte Blagovata, pone sus sigurnost shte go pomnite cjal zhivot.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.