Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:14 26.05.24 
Автомобили
   >> Тунинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Затъмнени стъкланови  
Автор balduin (непознат)
Публикувано24.11.04 00:49



Затъмнено ми е задното стъкло и полицаите ми се канят всеки път като ме спрат.Имам 2 странични огледала.няма ли някоя наредба за задното стъкло?Какво правите в подобни случаи?Мерси



Тема Re: Затъмнени стъкланови [re: balduin]  
АвторFolio (Нерегистриран)
Публикувано27.11.04 03:36



kak sa ti zatymneni zadnite stykla?S Folio? ako e taka go iztri. ako ne e s folio i fabri4no sa ti zatymneni kukite nqmat pravo da te pipat....



Тема Re: Затъмнени стъкланови [re: Folio]  
Автор balduin (непознат)
Публикувано29.11.04 19:14



Da sys folio e no taka doide ot Germaniq i e zatymnena zadnoto styklo i zadnite vrati.mnogo qko e napraveno i izob6to ne si li4i kyde sa snadkite na zadnoto styklo(Audi 80) a znae6 kolko e golqmo stykloto i kak se lepi tam.No ne iskam da go svalqm za6toto me e strah da ne se nakysat reotanite na zadnoto styklo.Zatova popitah nqma li nqkoq dopylnitelna razporedba za tova 4e imam 2 strani4ni ogledala da ne me zaka4at policaite.



Тема Re: Затъмнени стъкланови [re: balduin]  
Авторsa6O (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 02:00



Ima razbira se! V zakona iasno si napisano, 4e pri nali4ie na strani4ni ogledala se dopuska zatamniavaneto na staklata, s izklu4enie na tezi na prednite 2 vrati! Ne moga da ti kaza koi to4no 4len e, no zakona go ima v Internet i moze6 da proveri6.
Predi i az imah podobni problemi, dokato ne si namerih to4no naredbata v zakona i posle... nikoi ni6to ne moze da ti kaze!



Тема Re: Затъмнени стъкланови [re: sa6O]  
Автор balduin (непознат)
Публикувано04.12.04 21:39



Mersi za spravkata,no kade da go namerq kaji mi nqkoi web adres ili nqkoi sait me naso4i kadeto da potyrsq,posle 6te si go printiram.Pi6i 6te 4akam!



Тема Re: Затъмнени стъкланови [re: balduin]  
АвторZDRAVECA (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 09:29



ZNA4I AZ ZAKONA ZATVA GO KUPIH 4LV TAM PI6E;
4E PRI DVE STRANI4NI OGLEDALA MOGE DA ZATAMNI6 ZADNITE STRANI4NI STAKLA .
4ELNITE(BUKVALNO TVA PI6E NIAMA6 PRAVO DA GI ZATAMNIAVA6. A DALI ZADNOTO E 4ELNO V ZAKONA NE PI6E I EVAPROS NA TALKUVANE.
LADA FOREVER!!!!!!!!!!



Тема ИМА СПАСЕНИЕ И ЗА ТЕБ...нови [re: ZDRAVECA]  
АвторПACAT 1998 (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 20:42



Имаш право да затъмняваш само задните врати......категорично задния прозорец не можеш да го пипаш!!!

Питай който искаш....това е, но има един начин който работи .

Имам сервиз и при мен идват всякакви....един се беше облепил целия с черно фолио...ама всичко.

Питам го не го ли юркат куките....а той ми показа един документ от кожен лекар където ясно пише че има заболяване на кожата което изисква затъмнени стъкла.....куките го уважават , питал съм ги и какаха че само така може....

Значи от личната лекарка искаш направление за кожен лекар, отиваш при него и го питаш колко ще иска да ти напише той знае какво ти трябва, една зелена бележка.....дай му 10-20 лева и си готов.



Тема Re: Законът си го чел между редоветенови [re: sa6O]  
Авторpi4 (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 15:00



При наличие на странични огледала за обратно виждане имаш право да затъмниш задните странични стъкла, а предно и задно стъкло нямаш право, тъй като не позволяваш на колегите шофьори пред и зад колата ти да виждат нормално и си предпоставка за ПТП.
Не си ли обърнал внимание, че е супер гадно да се залепиш зад някой със затъмнено задно стъкло и не виждаш нищо пред него. Някой отпред набива спирачки/ти обаче не го скиваш/, този пред теб/тъмния/ също набива спирачки, но не му работят стоповете, и... познай какво става!!!



Тема Re: Законът си го чел между редоветенови [re: pi4]  
Автор lazo (ъндърстендър)
Публикувано02.03.05 17:10



Прав си, по закон е така.
Но това с виждането през колата пред теб са глупости - все едно можеш да виждаш през маршрутките, или през толкова популярните "баничарки". Срашно умно са го измислили закона



Тема Закона...нови [re: balduin]  
Автор The Secret Lover ® (just secret)
Публикувано04.03.05 17:05



Zakona e napisan malko shibano. Za zadnoto staklo nishto ne se kazva ot koeto sledva che moje i da si go zatamnish.
Az sushto sum sus zatamneno zadno staklo. Vednaj krai Mezdra edni tapaci me spiram i mi vikat ste te spirame ot dvijenie i mi vadi zakona ama staria... otpredi 2002g.
Чл.105. Забранено е ограничаването на видимостта през стъклата на предните врати и на задното стъкло. Ограничаването на видимостта през стъклата на задните врати се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

Vikam mu kolega izvadi novia zakon ne mi pokazvai staria. Toi mi vika che tova bilo novia i ako sum imal pretencii da sum si go kupel, struval 4 lv. otivam v kolata, vadia novia zakon, pokazvam mu go i onzi se prepoti.

Чл.105. (изм.,ДВ,бр.43 от 2002 г.)
(1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.


Taka che karai smelo




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.