Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 20.05.24 
Автомобили
   >> Тунинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Двутактов двигателнови  
АвторBлaдac (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 15:55



Ичмам култиватор с двутактов двигател,който ми прави номера. Запалва нормално,но след минута работа започва да заглъхва и гасне. При отваряне на входа за въздуха от филтъра,от входа изтича бензин. Това значи че двигателя се задавя. Можге ли някой да ми каже как да регулирам бензина за да не се дави двигатела.



Тема Re: Двутактов двигател [re: Bлaдac]  
АвторSteev (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 19:33



Ами обикновенно на тези и подобни градински (и всички по-малки) машини има на карбуратора 2 болта. единия е за работа на празен ход а другия за режим на работа.
Поиграи си с единия на които трябва да пише 'L' ,и виж какво ще стане.



Тема Re: Двутактов двигателнови [re: Steev]  
Авторcvt (Нерегистриран)
Публикувано21.01.09 18:49



Не знам дали не е много късно за този отговор, но е възможно входното клапанче в поплавковата камера да не спира горивото(поради замърсяване, наранени прилягаши повърхности между клапанче-входно гнездо или наранена, или липсваща силиконова шайбичка(в някои карбуратори има такава)). Или просто трябва да се регулира нивото на бензина в поплавковата камера, изкривявайки пластината опираща в това клапанче.Нивото трябва да е равно с отвора на глвния жигльор(този който се показва в дифузьора(всмукателния отвор) на карбуратора. Може да се потъсят в мрежата определени регулировучни размери за тази пластина от определено място в карбуратора, ако знаете точно модела на двигателя.



Тема Re: Двутактов двигателнови [re: Bлaдac]  
Автор spasss ()
Публикувано11.07.09 21:31



Здравей, не ти знам машинката, но съм карал Трабант - най-добрия автомобил според мен и затова ще ти кажа какво да провериш като си мисля за моя Трабант, а не за твоята машинка.
Елементарно.
Колегите са изброили наистина реални възможности които може да провериш. Преди да започнеш обаче, запали двигателя и виж дали излиза дим от ауспуха. Ако не излиза - значи ауспуха е задръстен със сажди и няма как изгорелите газове да излизат от системата. Все едно са ти сложили картоф в ауспуха. Лесно пали и веднага гасне.
Това прилича донякъде на работа на двигателя със изгоряла свещ.
Като казах изгоряла свещ, това може да е другата причина. Провери си свещите. Ако има изгоряла или зацапана свещ - работата е лесна. Подмени я.
Ако все пак се окаже, че ауспуха е задръстен, нещата са малко по-трудни от подмяна на свещта.
Сваляш целия ауспух, тръби и всякакви съединения от колекторите до края на "комина". Подлагаш ги на жестоко нагряване, най добре става с газова горелка, ако не те е страх от газ и едновременно с това вътре в тръбата да подаваш кислород, или поне с прахосмукачка или компресор да вкарваш въздух. Всички нагари се овъгляват. Следва яко чукане по тенекията и тръбите и отново нагряване. След няколко повторения изкарваш всички сажди и въглища отвътре и се радваш на перфектна работа на двигателя си. От двете гърнета и тръбите на моя Трабант изкарах една ръчна количка въглища и сажди. След това машинката тръгна като самолет, разхода падна - нямам думи.
Провери тези неща - първо свещите после ауспуха, и ако има нещо, сподели, ще помисля дали няма и друга причина.
Задръстването на ауспуха се получава обикновено от превишаване на количеството на маслото - вместо 25 слагаш 35-40 грама на литър или слагаш някакво мизерно масло - не двутактово, а двигателно. Спазвай инструкциите на производителя, за да нямаш проблеми.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.