Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 16.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема TOEFL - подготовка/курсове - Софиянови  
Автор suichuklia (инженер)
Публикувано20.10.12 18:04



Здравейте,
Бих желал да получа информация относно подходяща и много добра агенция или фирма за подготовка и обучение на хора които са решили да се явяват на TOEFL. Тъй като разнообразието от такива фирми на пазара е голямо, не съм запознат и никога досега не съм ползвам такива услуги, не мога да се ориентирам към коя точно фирма/учреждение да се насоча. Пък и отзивите в нета (за едно и също място) са твърде противоречиви и различни.

За момента със се насочил към:
№1 - http://highedu.uchenik.com/index.php (фондация св. св. Кирил и Методий)
№2 - http://www.fulbright.bg/ (фондация Фулбрайт)

Просто не знам към кого да се обърна за съвет, затова пък клуба изглежда подходящ за такава тема/питанка.
Реално се интересувам от фирма която дава наистина качествена и солидна подготовка на кандидате и не претупва тяхното обучение. Също така желая часовете да са вечерни (късно) или през уикенда. На зор съм и трябва да започна курсовете възможно най-скоро.

Относно моя милост - работещ, наскоро завършил вишист със техническа специалност, като в гимназията в езикова паралелка - английски език.
Питанката ми произтича от това че съм решил да кандидатствам в чуждестранен университет и едно от изискванеята, е успешно (с 80+ точки) положен тест.

Надявам се някой да може да ми даде съвет





Тема Re: TOEFL - подготовка/курсове - Софиянови [re: suichuklia]  
Автор alexiare ()
Публикувано20.10.12 20:56




Преди време приятел филолог (който пише и тук) ми я препоръча, понеже избирах за сина си.
За съжаление не съм от София и не можех да плащам и квартири, и курс, пък и синът ми категорично не искаше да живее като отшелник без приятели, само заради курса.
Тази е оторизирана да изпитва, оценява и сертифицира. Най-добре е да им звъннете и да питате. Успех!

Редактирано от alexiare на 20.10.12 21:18.



Тема Re: TOEFL - подготовка/курсове - Софиянови [re: alexiare]  
Автор Liya ()
Публикувано20.10.12 22:57



+1 за AVO-Bell



Тема Re: TOEFL - подготовка/курсове - Софиянови [re: Liya]  
Автор viking13 (новак)
Публикувано28.10.12 16:20



купуваш или изтегляш от някой торент учебник за TOEFL, изяждаш го с кориците /няколко месеца усилен труд/ и изкарваш хубав брой точки. това е изпробван от мен вариант, с който в далечната 2001г изкарах 253 точки от тогавашни 300. в самия учебник си пише всичко необходимо и ако знаеш английски поне на средно ниво, ще се ориентираш не много трудно. можеш и да ми пишеш за споделяне на опит :-)



Тема Re: TOEFL - подготовка/курсове - Софиянови [re: suichuklia]  
Автор newstudent (непознат )
Публикувано12.11.12 18:58



suichuklia, привет!

И аз се оказах на зор да изкарам възможно най-скоро Тоефл. В интерес на истината и аз се ориентирах към Фулбрайт или към Св. Св. Кирил и Методии. Любопитно ми е ти, къде се записа и дали си доволен.

Аз трябва да изкарам 90 точки и въпреки, че имам изкаран адвас ниво по английски, ползвам го в работата и отделно имам основата на немски и испански език, ми е доста притеснено. Ще се радвам, да ми дадеш фийдбек, как е в школата, която си избрал. Благодаря и Упсех.



Тема TOEFL iBT - резултатинови [re: newstudent]  
Автор suichuklia (инженер)
Публикувано20.12.12 23:31



Така значи, да опиша какво направих.

1-во - записах на курсове за подготовка за TOEFL iBT теста във фондация Св. Св. Св. Кирил и Методии - едномесечен курс, съботно-неделен от 13:15 до 18:00, със американски преподавател - Брент Сандърс. С една дума - останах много доволен.
По времето на курса също така (допълнително) си правих пробни тестове на компютъра, удома и в центъра - Barron и Longman.

и

2-ро - явих се на истинския TOEFL iBT тест , две седмици след завършване на курса, мисля че колкото по-рано се отиде толкова " по-прясно " ще е всичко и ще се изкара по-висок резултат. Резултат - 102 т. (от 120).



Тема Re: TOEFL iBT - резултатинови [re: suichuklia]  
Автор Liya ()
Публикувано20.12.12 23:40



Това е хубав резултат - поздравления

Достатъчни ли са ти за целите?



Тема Re: TOEFL iBT - резултати [re: suichuklia]  
Автор alexiare ()
Публикувано21.12.12 21:12



Браво! Хайде успех с университета.



Тема News Update - whoever is interestedнови [re: suichuklia]  
Автор suichuklia (тестер)
Публикувано18.08.13 20:14



Здравейте отново,
Реших да споделя малко новини относно "състоянието" ми с кандидастването (за който се интересува).
Резултата от теста се оказа напълно достатъчен и вече съм студент-магистър към Университета в Осло

. От тук нататък ... каквото сабя покаже



Тема Re: News Update - whoever is interestedнови [re: suichuklia]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано18.08.13 21:12



Честито!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.