Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 27.09.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Членовете - с предимство  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано10.11.12 13:10



Агенция предлага членство в нейн клуб срещу заплащане - 75 лв за 6 месеца, 100 за година.

Членовете получават предимство при разпределяне на поръчките - на не-членове поръчка се дава само ако всички членове я откажат.

Е? Да ставам ли член или да не ставам?

ПП Моля четете внимателно - не питам дали ми става члена или не ми става.



Тема Re: Членовете - с предимство [re: дядo]  
Автор Maлkaтa cekиpa (гадно копеле)
Публикувано10.11.12 13:23



Хахахаха, това второто си е чисто персонален въпрос.
Според мен тая работа с членството е един голям член. Поредната измама като тая с намирането на работа в чужбина. Само че тая "агенция" е измислила още по-блага схема. Ако платиш членство и не получиш поръчка до края на годината, как ще докажеш, че не са имали никакви поръчки и изобщо не са имали намерение да извършват преводи?



Тема Re: Членовете - с предимство [re: Maлkaтa cekиpa]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано10.11.12 13:28



Голям си сухар. Ти таксата я плащаш за удоволствието да членуваш в клуба. А предимството е само бонус. В клубовете за запознанство кой ти гарантира че ще "опознаеш" някоя самотна мацка.

ПП Да местя ли темата в "Дъра-бъра"?



ППП Бе тук що не въведете такса - който си плаща - пише, който не - ще пише само когато никой член не ще да пише.



Тема Re: Членовете - с предимство [re: дядo]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано10.11.12 19:09



За преводаческа агенция ли става въпрос или някаква друга?
Всякакви тарикатски схеми съм виждала от ПА, но да се изхитрят да искат пари за членство, струва ми се прекалено вече.



Вероятно става въпрос за посредническа агенция, която осигурява връзка с възложителите?



Тема Re: Членовете - с предимство [re: Lillie]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано10.11.12 19:29



Не знам дали е преводаческа или посредническа, но прави тестове на преводачи и дава преводи. Аз заработих 20 лева, но са ми на 4 билетчета разстояние и ще ходя да си ги взема когато/ако станат повече.

Преводът, който правих беше разделен на 8 преводача, защото трябваше да стане за по-малко от 24 часа.



Тема Re: Членовете - с предимство [re: дядo]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано10.11.12 19:45



И защо да ходиш да ги вземаш на място, не могат ли да ги преведат по банковата ти сметка?



Тема Re: Членовете - с предимство [re: Lillie]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано10.11.12 23:06



Ами момчето каза: "Елате да си ги получите!" и на мен ми беше неудобно да го карам да ми превежда 20 лева. Аз от 6 години ползвам електронно банкиране, но повечето хора още тичат по банките - що да го разкарвам.

Пък и рекох си може на тези 20 лева да клъвне някоя по-голяма поръчка.





Тема Re: Членовете - с предимствонови [re: дядo]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано12.11.12 14:42



Как се превежда на английски (може и на руски):

Тръгнали сме с шурея у баджанака да ударим по една ичкия.



Тема За колко време намерихте новата пътечка до тук?нови [re: дядo]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано12.11.12 17:04



7 минути



Тема Re: Членовете - с предимствонови [re: дядo]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано12.11.12 18:35



Добре, че погледнах в тълковния речник какво означава - за малко да си помисля, че преднамерено си объркал първите две букви.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.