Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 20.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Тема НПИКДМСнови  
Автор germanistik (непознат)
Публикувано23.10.11 13:51



Колеги, дали можете да ми помогнете с това съкращение?

Контекстът е "В съответствие с изискванията на чл.58 на НПИКДМС оптичният кабел ще се означи с трайна маркировка чрез монтиране на табелка в помещението на ЛАЗ".



Тема Re: НПИКДМСнови [re: germanistik]  
Автор Liya ()
Публикувано23.10.11 16:50



Някой доста своеволно е съкратил тази наредба -





Тема Re: НПИКДМСнови [re: Liya]  
Автор germanistik (непознат)
Публикувано23.10.11 18:07



Много, много благодаря!





Тема Re: НПИКДМСнови [re: Liya]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано25.10.11 16:34



Не е така, колега. Съкращението си е много в час.
Ако се съмнявате в авторитета ми, вижте ми подписа в синьо по-долу:



Тема Re: НПИКДМСнови [re: АВе]  
Автор Liya ()
Публикувано25.10.11 23:20



Хай, колега

Факт е, че това съкращение не съществува в интернет, което доведе до мисълта, че някой е изсвоеволничил да си го сътвори такова и да затруднява преводачите, като дори не е спазил правилото първо да изпише цялото наименование и оттам нататък съкращението



Тема Re: НПИКДМСнови [re: Liya]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано29.10.11 14:38



Интернетът не е всемогъщ в областта на съкращенията.



Тема Re: НПИКДМСнови [re: АВе]  
Автор Liya ()
Публикувано30.10.11 22:52



Поздравления за труда, колега!
Точно това съкращение, ако е налично във Вашето издание, би могло да даде тласък за увеличаване на търсенето на речника Ви


Съвсем искрено го казвам, да не се търси подтекст pls
Винаги съм си мечтала да участвам в такъв проект, но преговорите на шефовете с Оксфорд Прес се провалиха, с което и надеждите ми

Във века на е-комуникациите, гугъл-нИ и си направи сам извода - това е моето мнение Зная, че изданието е ново за специалния случай, но в повечето случаи не е, затова че гугъл си остава мощно средство за бързо решаване на загадки Иска се и малко усет какво точно да му се зададе, де



Тема Re: НПИКДМС [re: Liya]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано31.10.11 18:17



Добре, де, Лийке, разкажи как го намери. Аз съм доказан бърз нещотърсач, но това не можах





Тема Re: НПИКДМСнови [re: chavdar4e]  
Автор Liya ()
Публикувано31.10.11 21:42




Отначало пуснах на гугъл търсене на съкращението + наредба - нищо не излезе. Доубедих се чрез кавички, че такова съкращение няма в интернет.
После копи-пейстнах изречението отгоре чл.58 на НПИКДМС оптичният кабел , но премахнах съкращението и остана и вторият резултат се оказа нашата наредба
Не само че вярвам, но й съм виждала, че се справяш превъзходно с търсенията




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.