Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 23.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Бисер  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано15.12.09 22:13



Вижте на какво попаднах, ровейки в джобса. Само не разбрах каква точно професия трябва да има кандидатът.



Явно пазарът на труда е съвсем полудял!



Тема Re: Бисернови [re: Бepeзka!]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано16.12.09 00:16



Е как, бе, магистър, в икономическите науки, който знае и езици

Всичо е ясно.



Тема Re: Бисернови [re: Бepeзka!]  
Автор nikolayyy (cskar)
Публикувано16.12.09 11:30



Напълно нормална обява. Хората искат магистър по МИО с английски и руски и добри познания по ЗОП и неговото приложение. В зависимост от кандидатите и степента на техните умения, варира и предложената заплата. Например, млад служител в общината, работил в отдел "Обществени поръчки", завършил английска гимназия и после МИО, с втори майчин език руски. Ако спечели конкурса, ще му предложат стартово 1 бон, ако се покаже като талант, след 3 месеца става 1500 и т.н. Езикът, който ще използва реално, ще бъде английски, защото досега не съм срещал договор, в който да е записано, че официалния език на комуникация ще бъде език, различен от английския. Съдебните спорове се решават съгласно швейцарското или местното законодателство по принцип. Другото са пляски, частушки и казачоци от една безвъзвратно отминала епоха, която бастисахме отдавна на бунището на историята.



Тема Re: Бисернови [re: chavdar4e]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано16.12.09 11:58



Само дето нямам спомен в икономическия факултет да сме практикували синхронен превод.


А пък Фотошоп и Илюстратор вече са от съвсем друга област.



Тема Re: Бисернови [re: nikolayyy]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано16.12.09 12:00



Пропусна да наместиш фотошопа и илюстратора.





Тема Re: Бисернови [re: Бepeзka!]  
Автор nikolayyy (cskar)
Публикувано16.12.09 12:13



Въпросното лице ще ползва в работата си писмен английски и Word, ще следи за спазване на буквата на закона в (проекто) договорите и ще превежда консекутив чат-пат на английски на срещи с клиенти. Аз лично предпочитам да използвам модифицирана версия на шушотажа (термин, взет от неповторимия хер Майдачевски), защото всички спестяваме по тоя начин много време. Разните фотошопи и не знам си кво си са сложени, за да откажат разни наивници и досадници от кандидатств(ув)ане.



Тема Re: Бисернови [re: Бepeзka!]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано16.12.09 12:25



Според мен си търсят секретарка, която може всичко. И вероятно ще предложат 500-600 лв.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Бисернови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано16.12.09 15:14



Имам чувството, че обявата е писана за точно определен човек с въпросните компетенции.... Ама този диапазон на заплатата ми е леко смущаващ... Едно време кандидатствах към летището, имаха огромни претенции, а заплатата беше под минималната.





Тема Re: Бисернови [re: Бepeзka!]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано16.12.09 15:19



В интерес на истината, имам познат, който отговаря на всичките тези изисквания. Руският му е матерен, английски говори без никакви проблеми и завърши МИО. Та не е съвсем нереалистично, де...



Тема Re: Бисернови [re: Бepeзka!]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано16.12.09 19:17



Според мен за пропуснали да добавят, че трябва да може да превежда от Java на C++



Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.