Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 18.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как се става заклет преводач  
Автор dendi (непознат)
Публикувано03.01.03 12:36



Здравейте, ще се радвам ако някой ми помогне и ми каже какво трябва да направя за да стана заклет преводач.

Благодаря ви предварително!



Тема Потърсете ме ...нови [re: dendi]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано05.01.03 14:44



на тел. 989-37-09. Казвам се Александър.
Или се разровете назад в архива на клуба за питане със същия характер на Leo. На него май отговорих много подробно.

Бъдете високи!


Тема Re: Как се става заклет преводачнови [re: dendi]  
АвторTeddy (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 15:18



Mozesh da stanesh zaklet prevoda4 s ili bez kurs, ako iskash da izkarash kurs /mnogo e dobyr, imah polza ot nego, makar 4e sam zavarshila English Philology/ mozesh da se obadish na tel. 02/ 980 72 22, firma Boadicea ili da idesh napravo v offisa v na4aloto na Grafa, nad sladkarnica Rossy.



Тема Re: Как се става заклет преводачнови [re: dendi]  
Авторзopa (Нерегистриран)
Публикувано06.01.03 18:08



Заклет преводач се става като подпишеш клетвена декларация пред нотариус (можеш да си я вземеш от някоя преводаческа агенция или от Консулски отдел към МВнР), а след това тя трябва да бъде приета в Консулски отдел чрез фирма за превод и легализация, която е сключила договор със същия.
За целта трябва да имаш определена квалификация, напр. завършена филология или езикова гимнация. На сайта на Външно министерство има подробна информация за вида дипломи, които дават право да станеш заклет преводач.



Тема Айдееееенови [re: Teddy]  
Автор lrish stout ()
Публикувано06.01.03 19:58



Това ми звучи като автореклама на посочената фирмичка. Няма как иначе да се знаят всички данни на фирмичката. И откога заклет преводач се става с курс? Това курс по заклеване ли е или какво? Ако с английска филология сте посещавала курс за заклети преводачи, можете спокойно да го премълчите, за да не ствате за смях.

За да си преводач се искат много неща, между тях са такива като да знаеш не един, а поне два езика, и то на много високо ниво. Иска се още да имаш и усет към езика. Това не се научава, или го имаш, или го нямаш. Не е стока за продан. И ако си завършила наистина английска филология, трябва да знаеш, че такова животно като english philology даже и в българските университети няма, има си друго име.

Slainte!

Slainte!


Тема Re: Как се става заклет преводачнови [re: зopa]  
АвторCилвa (Нерегистриран)
Публикувано06.01.03 20:27



Би ли ми дала адреса на сайта на външно, че не можах да го намеря.



Тема Re: Как се става заклет преводачнови [re: Cилвa]  
Автор ClD (пристрастен)
Публикувано06.01.03 22:13



Какво правиш в нета, след като дори един елементарен сайт не можеш да намериш!?!?!? Ще ти дам само два примерни варианта, за да се ориентираш.
1. Чувала ли си за

??? Само трябва да напишеш в полето за търсене "Министерство на външните работи" и първото намерено нещо е това, което ти трябва.
2. е добра отправна точка за търсене на подобни места.



Или си много некадърна, или си много мързелива (т.е. искаш някой друг да свърши работата ти вместо теб). Недей така, прави лошо впечатление!!!



П. С. Ама кой им прави страниците на тези?!?!?! 3.6 Mb?!?!?! Луди, луди, луди.... Това не може да бъде... АААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3.6 Mb начална страница????? Зареждам я от 20 минути....

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!

Тема Re: Как се става заклет преводачнови [re: ClD]  
Авторcилвa (Нерегистриран)
Публикувано07.01.03 18:14



Абе недоебко, ходи си прасни една в тоалетната, не ме занимавай с проблемите си. ааааааа-.



Тема Re: Как се става заклет преводачнови [re: Teddy]  
Автор lmma (нова)
Публикувано07.01.03 23:52



Аз съм заклет преводач от няколко години, но за първи път чувам за курсове. А за тази фирма изобщо не съм чувала.
Звучи доста смешно, но би станало жалко, ако наистина някой се върже на подобни рекламки.



Тема За съжалениенови [re: cилвa]  
Автор ClD (пристрастен)
Публикувано08.01.03 00:17



ти ни занимаваш с елементарните си проблеми. Научи се сама да си вършиш работата и да си намираш сайтовете. Поне елементарните, ако не други...

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.