Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 01.05.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема помощ-спирачките на трабанта не хващат вече...  
Автор out of touch (непокорен)
Публикувано08.09.07 14:36



здравейте!
проблема е следния:Трабито ми от 1984 год върви-все още-но не спира


причина-спирачките са много зле-едва ли ще мога да изброя всичките проблеми по тях:
*1-спирачния тръбопровод от главния спирачен цилиндър до задните колела е на 23 години,и е вече изгнил.един майстор го заварява(уж),но искам да си намеря нов,обаче не го намирам!къде от варна,балчик,добрич,каварна мога да си го взема?и ще стане ли такъв от друга кола?
*2-предно ляво колело-дуплекс спирачката е много зле!отворих я,едното спирчно цилиндърче е грапирало и не мърда изобщо,и от другото тече спирачно масло! какво да правя?да сменя само двете цилиндърчета?колко струват и ще се справя ли сам?
*3-тече сширачно масло,т.е.,течност,и от главния спирачен цилиндър-стича се кум купето към педалите!може би уплътбяващите гумички не са наред?да ги сменя?сам ще мога ли?
*4-сега всеки ден наливам по 50-100 гр течност- ИНСА,но изтича! а крачна спирачка вече няма изобщо!само ръчна!
помощ!



Тема Re: помощ-спирачките на трабанта не хващат вече...нови [re: out of touch]  
Авторcaмoдeлko (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 20:18



така като гледам си за цялостно саниране на спирачките. ето как беше при мен. нов тръбопровод около 16 лв. ако не намериш оригинал отиваш в някой магазин където имат конусна дъска режат ти три метра слагат нови накрайници и правят конус. това от медна тръба се прави.
задължително сменяш главна помпа в софия ремонтирана е 28 лв нова ддр манска е 120 лв.аз не можах да сменя гумичките скъсах ги.
нови спирачни цилиндри някъде около 10 лв. за двата 20 накладки смяна нови около 5 лв на парче.
най вероятно и напукани спирачни маркучи по около 5 лв парчето.
сядаш сменяш всичко и тогава ти трябва втори човек за обезвъздушаване.
за да стигнеш до накладките и цилиндърчетата отпред трябва да махнеш главината, разконтряш -гайка 32 се развива и пада главината. после по обратен ред събираш.



Тема благодаря за отделеното време!нови [re: caмoдeлko]  
Автор out of touch (непокорен)
Публикувано11.09.07 00:03



засега си купих нови гумени уплътнители за главния спирачен цилиндър,и за двете предни дуплекс спирачки.дали ще мога сам да ги сменя,и дали нещата ще се оправят само с това?
и още нещо:днес един стар двутактов фен ми препоръча следното:като оправя помпата(главния спирачен цилиндър),да извадя колкото е останала спирачна течност,и да налея дървен спирт във спирачната система,няолко пъти,да направя нещо като промивка,и след това отново да налея течност,като естествено преди това съм махнал спирта.и с това да изчистя мръсотиите във маркучите,тръбопроводите,цилиндърчетата...
дали има смисъл от това???



Тема Re: благодаря за отделеното време!нови [re: out of touch]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 19:10



за главния цилиндър не знам дали ще можеш да се справиш щото аз не можах. прекалено малък е отвора на гумичката спрямо буталото. скъсах три и го зарязах. за предните можеш но трябва да имаш здрави пръсти да наденеш гумичките а и както казваш едното не се движи, на него не знам дали ще можеш да извадиш буталото. пробваш ако не търсиш ново.
иначе за спирта може но така и така ще наливаш ново масло то ще си измие пътя. иначе е заигравка да го вкараш и да го източиш



Тема да...нови [re: диkoбpaз]  
Автор out of touch (непокорен)
Публикувано12.09.07 11:21



разбрах се със един майстор и утре ще нося трабито да му сменя гумичките на главния и единия колесен.дано се справи!


дано само успее да извади грапиралото бутало от цилиндъра



Тема Re: да...нови [re: out of touch]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 19:37



то сега като го чета вече деня е минал но препоръчвам да го смениш и цилиндъра. това най вероятно е долния цилиндър като го гледаш отпред. там се събира прахта и забива. тогава отваря само горния и гумата започва да думка.
напиши какво си направил



Тема ами...нови [re: диkoбpaз]  
Автор out of touch (непокорен)
Публикувано14.09.07 01:03



днес занесох трабанта на майстора и му го оставих,той ще го прави утре или в други ден

то сега като го чета вече деня е минал но препоръчвам да го смениш и цилиндъра. това най вероятно е долния цилиндър като го гледаш отпред. там се събира прахта и забива. тогава отваря само горния и гумата започва да думка.-да-наистина- на това предното ляво колело,грапиралия цилиндър е този,от който идва спирачната течност,и от който отива тръбичка за другия цилиндър
какво имаш предвид под"думка"?
сега като се замисля,не съм отварял другото предно колело,дясното,защото по него нямаше външни следи от теч на масло,както на лявото,но това не значи,че няма грапирал цилиндър...
малеее,мног е зле положението





Тема Re: ами...нови [re: out of touch]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 22:51



думка значи поне при мен беше така ако натиснеш леко спира но ако спускаш примерно или рязко спираш отваря само горния цилиндър и едната накладка и се получава ексцентрично спиране и гумата започва да бие. буквално прави дум- дум- дум-дум.
за другото ако няма проблем не го закачай. как беше на анг. if it work, dont fix it



Тема Re: ами...нови [re: диkoбpaз]  
Авторlovech (Нерегистриран)
Публикувано10.11.10 21:54



az syvetvam kato se smenqt gumichkite na cilindyrchetatattata,da se namaje cilindar4eto sys svinska mas,az si obezvyzdushavam sam s po shiroko marku4e v obezvyzdushitelq a drugiq krai v tubichka ot spirachna technost koqto da e po-visoko ot nivoto na spirachnata pompa,taka az pompam nepoveche ot kolkoto ima v kazanchetokato izpompanoto vryshtam v kazancheto a efekta e cha izbutaniq vyzduh nemoje da se vyrne nadolu...



Тема Re: помощ-спирачките на трабанта не хващат вече...нови [re: out of touch]  
Авторinginera (Нерегистриран)
Публикувано27.12.11 19:32



колега ще ти опиша накратко смяна на трабопровода с нов ако нямаш даи ми скаип друго смяна на гумичките уплатнения о прьстени на двете цилиндьрчета след като ги извадиш корозиралите боталца ги намажи само с свинска мас раждата пада успехнаправи сьщо с спирачната помпа




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.