Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 30.05.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нов двигател - нова регистрациянови  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 23:01



Здравейте!
Наскоро докато си карах Трабанта, ми блокира коляновият вал и това наложи смяна на целия двигател. Смених го, но все още не съм уредила въпроса по новия номер на двигателя и въобще регистрацията на тази промяна. Взех двигателя на старо и нямам документ от бившия му собственик, както се предполага.
Какво трябва да направя точно, какви документи са ми нужни? И знаете ли колко горе-долу струва цялата процедура?
Иначе смятам да съчетая това нещо и с промяната на регистрационните табели на бричката...
Каквато и информация да ми дадете, все ще е ценна! Благодаря много!



Тема Re: Нов двигател - нова регистрациянови [re: Лeнa]  
Авторcaмoдeлko (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 13:15



начи пътя е следния стария собственик трябва да БРАКУВА неговия автомобил, /сега най вероятно го е спрял от движение/ и тогава с нот. договор да ти продаде само двг. вече като имаш док за двг не би трябвало да ти правят проблем за пререгистрацията. не се опитвай да пренабиваш номера защото в КАТ се познава, не са вчерашни
за бракуване ако го убедиш да отиде да се разправя струва не повече от 20 лв. за нот. пак некъде около 20 лв .



Тема Re: Нов двигател - нова регистрациянови [re: caмoдeлko]  
Автор Gemar (2 Fast 2 Stroke)
Публикувано08.01.06 14:13



А на мен защо ми се струва, че в новите талони никъде не е описан номера на двигателя и вече сме като в Европа - двигателя е консуматив за автомобила и можеш да го сменяш по всяко време без да се занимаваш с глупости. През комунизма крадяха ладички и ги правеха на части за двигателите им. Сега е малко по-иначе. Моргите са пълни с двигатели и можеш свободно да си вземаш.

P.S. Дори и застрахователите вече не вписват номер на двигател в полиците.

Все пак животът е прекрасен, като се вземе в предвид безплатната обиколка около Слънцето


Тема Re: Нов двигател - нова регистрациянови [re: caмoдeлko]  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 11:22



Хм, самоделко, благодаря ти много за изчерпателния отговор! Преди малко четох наредбата и тя също споменава за момента с бракуването (макар и доста мъгляво), но все си мислех, че може да стане малко по-лесно и небюрократично...



Тема Re: Нов двигател - нова регистрация [re: Gemar]  
Авторcaмoдeлko (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 18:22



не ти се струва но в големия талон го пише номера. тя колежката е споменала че трябва да мине за нови номера а за там трябват документи. иначе ако се върнем назад можем и да твърдим че това е втория двг от комплекта. чувал съм от стари хора че преди години са го продавали от мототехника с втори двг. предполагам, че gron го познаваш, та той точно 10.2005 прекара един трабант пред кат и каза че се угледали в номера на двг. все пак е проверка друга работа е че сменихме двг. но после



Тема Re: Нов двигател - нова регистрациянови [re: Лeнa]  
Авторcaмoдeлko (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 18:30



лена, душко, този път съм го минал и затова знам къде какво ни чака. отидохме при нотариус ужким с документи да прехвърлим двг но се оказа че колата е само спряна. а трябвало да е бракувана. реално в масивите на кат се води че още съществува. влез на www.kat.mvr.bg и там пише какво трябва за бракуване. ама как ще го убедиш собственика да отиде в кат не знам



Тема Re: Нов двигател - нова регистрациянови [re: Лeнa]  
Авторcaмoдeлko (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 18:39



и една идея сега ми дойде, като тръгнеш за смяна на номера сложи и стария двг в багажника да го видят, измисли някаква история и така



Тема Re: Нов двигател - нова регистрациянови [re: caмoдeлko]  
Автор spasss ()
Публикувано17.03.06 21:48



Здрасти, имам същия проблем, с тая разлика, че не знам кой е собственика. Купих черупката на блока от един сервиз за 50 лева без никакъв документ преди 2 години. Едва ли ще ми дадат някакъв документ, защото сигурно и те нямат. Какво да правя в този случай?



Тема Re: Нов двигател - нова регистрациянови [re: spasss]  
Авторcaмoдeлko (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 13:21



какво ли, намери си друг трабант с редовни документи и работещ двг. прехвърляш го на твоя някак си минаваш пред кат, вече имаш изрядни документи за купе и двг. поотделно а този с който си остава за резерва. последен вариант да набиеш съответните номера на твоя и да намериш човека който ще си затвори очите за тази поправка




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.