Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 29.06.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Трабант чудо!!!  
АвторKykaм (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 17:48



Значи следната статия е от 24 часа 21.10.2004г.
понеже нямах време не съм направил текста за четене за което се извинявам ако някой може нека да го направи читав за четене. И малко от редовете липсват защотото страницата не се събра на скенера:( все пак идеята е добра ;) нямах време.





Тема Re: Трабант чудо!!!нови [re: Kykaм]  
Автор exotique (team EVOLUTION)
Публикувано22.10.04 13:37



re:vij temata KOI KAZA....
komentarrrrrrrrr????????



Тема Re: Трабант чудо!!!нови [re: exotique]  
Авторkykaм (Нерегистриран)
Публикувано23.10.04 19:29



не бех ги гледал но наистина са перфектни изпълненията. ако питаш за коментар, горд съм че карам трабант сега след 13 години от последното производство.



Тема Re: Трабант чудо!!!нови [re: kykaм]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано27.10.04 15:12



Гледах я статията и се убедих за пореден път, че БГ журналистите меко казано хич не са в час какво представлява Трабанта, колко цилиндъра има, ТТ данни и т.н, да не говорим за изцепки от типа "картонена кола".

Иначе замисълът е добър, ама за Африка. Не виждам кой балама у нас ще брои 6000 левчета за нещо, което е хибрид между "автомобил, трактор и камион", служи основно за пренасяне на товари, двг 1.1 л., не вдига повече от 100 км/ч (вероятно на равно и без товар) и дори не се казва Трабант?!?!?!?!?
Че аз за тези пари ще си взема тунингована Лада Нива!

Пропуснал си обаче в същия брой една малка статийка на стр. 10:

"От 1 януари 2005 г. няма да се плаща екотакса от 80 лв. за трабант или стара лада при препродажба или отписване от регистрация. Това предвижда нова наредба за изискванията за третиране на отпадъците от МПС на екоминистерството. Промяната е за автомобилите, регистрирани преди 1 януари 2002 г., сьобщи Стефан Стефанов от дирекция “Управление на отпадъците” на ведомството. Таксата бе въведена от 2002 г., от нея са се събрали 19 млн. лв., с които ще се изграждат два центъра за разкомплектуване на стари коли.
Еконалогьт се отменя, защото имало злоупотреби. Собственици на стари коли ги обявявали за откраднати, за да спестят таксата. След това автомобилите били продавани за вторични суровини. Така полицията е засипана с жалби и издирва хиляди автомобили, които отдавна са разкомплектувани.
З варианта се предвиждат за събиране на екотакса в новата наредба. Първият е вносителят да плаща налога на границата и той да влиза за държавните центрове за разкомплектуване на стари коли. Вторият е фирмите вносители да се включат в организация, която извършва такава дейност, а третият сами да си създават центрове за разкомплектуване. При последните два случая те не плащат екотакса, но дейността се контролира с одити съобразно пазарния дял на фирмата и автомобилите, които трябва да излязат от употреба."

Тази тема ми се вижда по-интересна и реална от горната, какво ще кажете?

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!


Тема Re: KALO 76нови [re: kalo76]  
Автор svetlion ()
Публикувано30.10.04 08:07



СЛучаино с твоя ВАРТБУРГ да наминаваш към ЛОЗЕНЕЦ че често виждам един уникален червенушко с елипси на задната кора да завърта в махалата...



Тема Re: KALO 76нови [re: svetlion]  
Автор lvaka (луд фен)
Публикувано30.10.04 12:17



Светльо, Кало 76 няма Вартбург,той кара трабант,доколкото знам комби.



Тема Re: KALO 76-kefoнови [re: lvaka]  
Авторsvetlion (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 20:24



obarkal sam se



Тема Re: KALO 76нови [re: lvaka]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано01.11.04 10:51




Има нещо вярно, освен това съм от Търново и трабанта по-далеч от Габрово не е ходил.

Ама ако има кой да сипва 95Н, и до Лозенец ще намина ако трябва...

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.