Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 30.06.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Тема вартбургнови  
Автордив (Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 19:35



може ли да карам с масло huskwarna за моторен трион.



Тема Re: вартбург [re: див]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 01:37



Moje i s olio Niva



Тема То може...нови [re: див]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано02.09.04 11:14



ама не е ли безсрамно скъпо това масло?

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: То може...нови [re: Яceн]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано02.09.04 12:35



Чак пък безсрамно? Не знам колко му е цената, но мазилните качества са доста по-различни - все пак резачките работят с поне двойно повече обороти от нашите драгстери.

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!


Тема Стига бе!нови [re: kalo76]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано02.09.04 18:10



20-кубиковата въшка да развие 8000 мин-1? че защо ще я правят толкова хай-тек? Да не говорим че на звук са колкото трабанта.

И, защо мислиш че точно високата честота на въртене има общо с качествата на маслото? Аз все си мисля, че са също толкова значими линейната скорост на детайлите, вида на лагерите и други такива неща. Особено последното, в което трабантът изглежда нанотехнологично съвършен спрямо бензинопилите.

Доколкото си ПРЕДСТАВЯМ как работи светът, хускварна просто поръчва на някоя рафинерия "средна ръка 2т масло" в тубички с дозатори и етикет "хускварна", вероятно му прави едно рехаво ОТК ако рафинерията е в Китай (я прави, я не, доколкото ЗНАМ как работи светът) и го продава заедно с резачките. Да не мислиш че имат химически завод? А заради удобството да не се чудиш какво да купиш от бензиностанцията, маслото струва 6 пъти повече.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: Стига бе!нови [re: Яceн]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано03.09.04 10:08



Някой беше казал "Което не се постига с кубатура, става с обороти". В този смисъл е по-добре да държиш в ръце 20 кубиковата въшка с 10-12 000 об/мин (инфото е от магазин на Хускварна), отколкото двг колкото на Симсон например, за да може да реже дървото с 4000 оборота.

Няма да споря за значимостта на механиката, просто маслото наистина е различно. Моите съседи (дървена мафия с традиции) вече успяха на практика да проверят доколко обикновеното 2Т масло (на Shell) става за резачка. Резултатът беше трагичен за горката машинка.

За това как работи светът - това е ясно на всички. Не разчитай някъде да купиш "маркова" стока на цената, която действително струва. Ами за името кой ще плаща

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!


Тема За дървената мафия не знам,нови [re: kalo76]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано03.09.04 13:17



но аз нарязах планини от дърва с Дружба, Щил и Хускварна, пълнейки ги с А92 и Приста 2т-микс 1:50 - никой не се е оплакал като върнах бензинопилите. Изгорили сме към 50 литра бензин с трите джаджи общо.

Колкото до оборотите, аз имах предвид че малък двигател с висока честота на въртене има същите линейни скорости като голям с по-малка честота.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: За дървената мафия не знам,нови [re: Яceн]  
Авторdaniel4o (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 14:24



Прави сте момчета, но не съвсем. Истината е, че при моторните триони е много важна скороста и на двигател и на верига, да не говорим за заточването на веригата, но това е друга тема. Отностно двутактовото масло на Хускварна, може и да сте прави, че се произвежда или в Китай или Турция, но цялото това производство минава под СТРИКНТИЯТ КОНТРОЛ /ОТК/на хора от централата на фирмата. Специално за колегата който е рязал с А 92 и масло Приста. Не си ти развали, не са и блокирала, ПРОСТО СИ СКАСИЛ ЖИВОТА НА МАШИНАТА..............................толкова за сега, доскоро




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.