Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 18.06.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Траби - гуми, колела и др.?нови  
АвторHoвoтpaбaнeц (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 14:09



Преди две седмици майката на един мой съученик ми предостави за безвъзмездно ползване един Трабант. Яко върви, ама вчера ми се наложи да му сменям гумата с резервната. Това ми е първа кола и първо сменяне на гума въобще и изобщо. С голям зор отвъртях гайките, щото бяха много клеясали и с изядени ръбове, та ми се ще да ги сменя. До сега си мислех, че тия гайки са си най-обикновени, но се оказа че откъм колелото са конусовидни. Та какви са ми въпросите:
1. На всички трабантчета ли са такива или на това са правени някакви "доработки". Да не тръгна да търся по магазините и да ми се смеят?
2. На другите коли такива ли са? В смисъл направени от едната страна на конус?
3. Ако не успея да си намеря такива, става ли да сложа обикновени гайки или те няма да могат да притиснат хубаво колелото?
4. Колко атмосфери трябва да се помпят гумите?
Не ми се смейте, ами отговаряйте



Тема Re: Траби - гуми, колела и др.?нови [re: Hoвoтpaбaнeц]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано11.08.04 16:09



Честита кола и добре дошъл в клуба!
Такива са гайките на Трабата, няма други. Ако си решил да ги сменяш, добре, но като ги навиваш гледай добре да смажеш резбата с грес, също си купи предпазните пластмасови капачки, които се надяват върху гайките. Намазваш последните с тънък слой грес и набиваш капачката отгоре.
Няма начин да не намериш такива гайки. Дори ако не се лъжа колите, които са с гайки, имат еднакъв размер такива.
!!! Гайките се затягат с умерен натиск. Това не е котел на парова централа !!!
По въпроса за налягането - колкото клубари, толкова мнения. Един обича да му е меко, друг не гаресва гумите да приличат на размазан червей
Аз карам с 1.9-2.0, щото с моите гуми при по-ниско налягане осезаемо се влошава динамиката и харчи повече гориво.

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!


Тема Re: Траби - гуми, колела и др.?нови [re: kalo76]  
Автор lowrider (GOLF фенче)
Публикувано11.08.04 20:56



Аз затягам до край(Буквално до край бе)

Golf бе

Тема Re: Траби - гуми, колела и др.?нови [re: lowrider]  
Автор Toshko (луд)
Публикувано11.08.04 22:35



Абе стяга се до скъсване и четвърт назад



Тема Ходи се на гумаджия..нови [re: Toshko]  
Автор Maймyнa™ (Тъп, но грозен)
Публикувано11.08.04 22:58



.. и как дойде..

Пич от тук..

..до там!

Тема Re: Ходи се на гумаджия..нови [re: Maймyнa™]  
Автор white_shark (москвиЧИСТ)
Публикувано12.08.04 00:11



ммм пич ти направо ме уби...обикновени ще сложа вика....споко те от такива стават добри автомобилисти...не се шегувам!щом мерак има човек се научава..
гайките на всички коли са отвътре с конус....и май се стягат на кръст ама нз с 4 болта как е...аз на 5-те ги стягам на звезда...по равномерно ли ще е де да знам ама така ми казват и така пише по книгите...иначе налягане около 2....

[img]http://www.benser.net/m_ommma.jpg[/img]


Тема Re: Ходи се на гумаджия..нови [re: white_shark]  
Автор spenser (член)
Публикувано12.08.04 08:11



Купи си нови гайки и капачки(стават и от вартбург), затягат се на кръст с оригиналния ключ ( от крика).предните и задните гуми се помпат 1,4атм.(за комби задните 1,6атм.) Ако пътуваш на дълаг път (1,6атм. на двете оси).Не помпай гумите повече от 1,6атм. , води до разбиване на втулките на предницата и чупене на листа на ресьора. Успех.



Тема Маймунска работа.нови [re: Maймyнa™]  
АвторHoвoтpaбaнeц (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 08:36



А бе тя гумата на мекица! Едвам я изкарах на равно място, пък и задната знайш колко трудно се уцелва!
А ти ме караш да търкалям трабито още 10-тина километра до гумаджия. То по дърветата не може да подскача



Тема За затягането говоря бе..нови [re: Hoвoтpaбaнeц]  
Автор Maймyнa™ (Тъп, но грозен)
Публикувано12.08.04 10:07



..за силата на натягане на гайките..

(пък маймунския Трабант и по дърветата скача )

Пич от тук..

..до там!

Тема най грешно разпространеното мнение.... [re: kalo76]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано12.08.04 10:11



да мажеш резби с грес...... има и такава грес дето върши работа, ама едва ли точно в мазето ви се намира (щото е малко скъпичка).....
а след някоя годинка се окаже че всичко се спекло и няма отвъртане.....и що ли така - "уж всичко си бях мазнал с грес"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.