Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:12 15.06.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Спирачна проблематиканови  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано21.04.04 11:03



За спирачките на Трабито - големи ядове ми създадоха последния месец. Никога не съм се оплаквал, но сега... Значи карам си и след няколко натискания на спирачките педала се втвърди и спирачките бяха задържали. Стоповете също светеха. Изпуснах малко спирачна течност от клапата за обезвъздушаване на предното ляво колело и така. След около седмица пак същия проблем. Майстора ми каза, че спирачните маркучета вече не връщат течност в казанчето. Сменихме ги, но проблемът не изчезна напълно. Спирачките вече не задържат, но отвреме на време чувам как леко са стиснали и накладките скърцат в барабаните. Предното ляво колело ми загрява много заради спирачките. Направо не знам вече какво може да им има.

Сигнатурата ще ми е 601Sport
Пък може и без нея


Тема Re: Спирачна проблематика [re: Gemar]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано21.04.04 13:50



Предполагам си проверил саморегулиращите пластинки на накладките - те са единствения проблем за който се сещам - трябва да са много добре изчистени и лесноподвижни.

Ако не е от тях може да е от свършили гумички на спирачната помпа- ако го прави на всички колела.

Редактирано от Mapтo на 21.04.04 13:53.



Тема Re: Спирачна проблематиканови [re: Gemar]  
Автор Joy_Rider (s mrusna gas)
Публикувано21.04.04 14:52



Ако ти светят стоповете значи нещо помпата се е преебала



Тема Re: Да оставаха да...нови [re: Joy_Rider]  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано21.04.04 15:42



...светят като забиваше педала. Като престои една вечер обаче се отпуска и пак си работят докато не се напомпят. След като смених маркучетата не съм стигал до такива крайности, но пак усещам, че се напомпва отреме на време.

Сигнатурата ще ми е 601Sport
Пък може и без нея


Тема Re: Да оставаха да...нови [re: Gemar]  
Автор Kefo (Xans maniak)
Публикувано21.04.04 18:58



Lqtoto imah apsolutno sy6tiq problem.Pri men bqha kleqsali butalcata i ne se vry6taha i pritiskaha nakladkite ot tam se nagrqva6e i po4va6e da mi vri spira4nata te4nost i nakraq ostavah bez spira4ki

Sled kato go opravih tova pak prodyljiha da dyrjat ma po-malko.Otpusnah i malko tlaska4a na glavniq sp.cilindur i problema iz4ezna.Ot kak e napravena kolata ne e pipan no qvno ne6to se be6e razmestilo.Probvai i ti da ostavi6 1-2mm hlabina m/u tlaska4a i sp.cilindyr.Na men ot togava pedala mi e po-tvyrd ot normalnoto i spira4kite se zadeistvat o6te pri 1-2sm propadane na pedala no......

Stariq 353W be


Тема Re: От помпата...нови [re: Gemar]  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано21.04.04 23:00



...трябва да е всичко. Няма от какво друго да е. Аз постоянно попадам на гумички менте за спирачните цилиндърчета и ги сменям постоянно. И тъй като на помпата не са сменяни досега на знам на какви ще попадна. Може да стане така, че да почна да сменям и гумички на помпата всяка година.

Сигнатурата ще ми е 601Sport
Пък може и без нея


Тема Re: От помпата...нови [re: Gemar]  
Автор Kefo (Xans maniak)
Публикувано23.04.04 13:00



Na hansa taq pompa mai ne se razglobqva ili pone az ne mojah da q razgobq no gumi4ki ima Ungarski i bylgarski i az v momenta na diskovete sa mi Ungarskite a na barabanite BG i nqmam nikakvi oplakvaniq ot tqh.Taka ve4e godina. A moje6 i da otide6 v universalen magazin za takiva gumi4ki i da pita6 za trabanta dali imat

Stariq 353W be


Тема Re: От помпата...нови [re: Gemar]  
Автор Tpaби (601S)
Публикувано23.04.04 17:34



Gemar, ако ти загрява само едно колело, може пък и да не е от спирачната помпа, а там да имаш блокирало цилиндърче. Ако си сигурен, че нямаш тогава вероятно гумичките в помпата са се раздули и буталата не могат да се върнат. Тогава помпата задържа налягане и все едно си караш на спирачки. Свали помпата, разглоби я и смени гумичките. Аз сменях гумичките на спирачната помпа преди една година (на мен бавно ми пропадаше педала при задържане) и да чукна на дърво засега нямам ядове. Взех унгарски, комплекта беше 3лв и има по 2 гумички за всяко бутало и две малки гумички за двете клапанчета.
Но преди да разглобиш помпата провери дали имаш свободен ход на педала. Измерено на педала трябва да имаш най-малко 1мм свободен ход, защото иначе при връщане на буталото, то опира в тласкача на спирачния педал и пак не се връща, следователно пак остава налягане. Регулирай първо свободния ход и тогава пипай помпата. Разгобяването й е елементарно.
Успех!

'87 601S


Тема Re: Спирачна проблематика - решенанови [re: Gemar]  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано03.05.04 15:28



Забравих да напиша какъв беше проблемът. След смяна на маркучетата се оказа, че проблема си остана същия. Само предното ляво колело блокираше и така цялата спирачна система се втвърдяваше. Проверихме цилиндърчетата и устройствата за регулиране на хлабината, но бяха добре. Оказа се, че с износването на барабана се образува ръб и така, при леко отклонение на накладките, те се захващат за ръба и колелото блокира. В такъв случай изходът е смяна на барабан, но на мен майсторът ми изпили ръба на шмиргел и се всичко е нормално.

Сигнатурата ще ми е 601Sport
Пък може и без нея


Тема Re: Спирачна проблематика - решенанови [re: Gemar]  
Авторlco (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 23:08



Zdrasti, Gemar nachi vyprosa mi e shoto sigurno si go prouchil toq problem vuzmojno li e ot prekaleno golqmo zatqgane da se poluchi zagrqvane na koleloto ? shoto az imam nqkuf takuf problem s dqsnoto kolelo




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.