Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 03.07.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Греда за Трабантченови  
Автор JoroT ()
Публикувано30.03.04 09:23



Здравейте, мойта приятелка си купи на скоро трабантче. След известен период на каране волана започна да се върти доста трудно. Вкарахме го на канал и го гресирах на 5 места ( 4 долу по окачването и 1 на кормилото), имаше много малък положителен ефект, обаче установих че отдолу гредата за която са вързани носачите е доста изгнила направо си има цели дупки. Питах за нова греда казахами около 60 лева но нямат в момента. Някой може ли да даде повече информация за тази греда дали може да се заварява или трябва да се смени и дали тази греда може да е причина за трудното въртене на волана?



Тема Re: За гредата...нови [re: JoroT]  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано30.03.04 10:12



...не съм сигурен, че тя е причината за трудното управление, но тежкото кормило може да е причинено от прекалено натегната кормилна кутия. На нея има два болта за регулиране и ако е прекалено натегната - воланът се върти трудно и има опасност от спукване на кутията.

Ако ти се играе с кутията - развиваш болта отпред малко (тои си има контра гайка, така че развии първо нея. След това затягаш болта много внимателно, докато спре да се върти воланът. Отзад на кутията (от към кормилото) има една пластина с 2 болта. Развии ги малко и после с подходящ дорник можеш да въртиш голямата гайка (тя се намира между пластината и кормилната кутия). Намираш такова положение, че да изчезне радиалната хлабина на волана. След това затягаш задната пластина (ако я затегнеш прекалено слабо има вероятност гайката да се саморазвие по време на движение и воланът да затегне, но и не прекалявай със затягането, за да не спукаш кутията). Сега развиваш малко болтът отпред и го затягаш на ръка съвсем леко, докато почувстваш че опре (но много леко). Връщаш съвсем малко пак на ръка и затягаш контрагайката. Сега воланът няма да се изправя сам като излизаш от завой, но за около 500km това ще се оправи.

Дано си ме разбрал. Ако - не питай пак.

Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Re: За гредата...нови [re: Gemar]  
Автор Kefo (Xans maniak)
Публикувано30.03.04 14:08



Аз до колкото знам греди,мостове,рами НЕ се заваряват или кърпят с планки и тем подобни.Всичко това в завай,при неравности по планински път се усуква,вибрира и шевовете се пукат и става лошо.Дори много лошо!
Сменят се с нови!

Дори при евентуално ПТП застрахователя не изплаща застраховки ако има подобми изпълнения!

За трудното въртене може и от гредата да е!Като е изгнила толкова може да се посуква всичко отпред включително и к.кутия,гуми,носачи и тн.!

Но по ме съмнява че няма масло/грес в нея

Stariq 353W be


Тема Re: Греда за Трабантченови [re: JoroT]  
Автор asahi (познат от преди)
Публикувано30.03.04 17:42



Имам един смачкан трабант, ако се хванеш да го закараш на някоя морга ти го давам целия. Гредата (магарето) е здрава. Моделът е 601S с пружини отзад. Има и разни други дреболии по него. Пиши на меила.



Тема Re: Греда за Трабантченови [re: JoroT]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано06.04.04 18:03



Ако ти е изгнила гредата, купето полягва върху двигателния блок. Т.к. кормилната кутия е вързана за магарето => и върху нея, по-точно върху лявата част от рейката по посока на движението. Може и да скрибуца, като се търка в ламарината.
При мен беше точно такъв случая. Имаше и усложнения - прекъсна се спирачната тръбичка за задния кръг. Така че внимавай.

Греда надали ще намериш оригинална - мен ме лъгаха няколко месеца. Накрая оправихме нещата с 5-6 кила здрави винкели и ламарини и половин кутия електроди - пълен байпас на гредата и праговете. Стана - да си *** ###

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!


Тема Re: Греда за Трабантченови [re: kalo76]  
АвторDANY (Нерегистриран)
Публикувано07.04.04 13:55



Spodeli kak go napravi che tozi problem ne mychi samo edno trabantche. I az si misleh za nqkakyv vid baipas ama se bqh navil da go pravq s trybi t.e cqla skara otdolu a ne samo pri gredata. Moze da stane kato rolbar daze



Тема Re: Греда за Трабантченови [re: DANY]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано09.04.04 08:46



Ами не беше лесно, понеже гредата и праговете бяха станали като домашна юфка в насипен вариант
Петите на магарето са здрави. За тях заварихме отгоре парчета желязо, за които захванахме една шина - тя минава на ръба м/у предната стена и пода. Отвътре (зад педалите) пуснах втора шина и я хванах за външната с болтове.
Отдолу с триъгълни планки и парчета шини пуснахме мустаци назад, които са хванати в два винкела, опасващи от двете страни надлъжната греда. Те също са свързани с болтове помежду си. Два дълги винкела са монтирани от вътрешната страна на праговете, като се хващат за парчета водопроводна тръба, напъхани в остатъците от дупките за крика. Оттам с болтове през пода в шини вътре в купето. Пуснати са винкели-разпънки под 45 градуса от връзката на праговете със средната напречна греда към централната част на предната греда. Зад средната също има подсилващ винкел.
Сега като хвана магарето мога да местя предницата насам-натам без то да мърда спрямо купето
Всички кухини, за които можах да намеря дупка, съм напълнил здраво с полиуретанова пяна, за да не духа и да не влиза вода. После това трябва да се китне и намаже здраво с боди.
Ако успея да вържа днес-утре един цифров апарат, ще постна некой кадър
P.S.
Ако решите да правите само кръпки, много внимавайте майсторът да си отбира от работата и да го направи кадърно - с цялостен шев, а не само точкувано тук-там. После ще се наложи да тъпчете здраво с кит, иначе само след 1-2 зими положението ще е същото.


THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!


Тема Re: Много сложно... [re: kalo76]  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано09.04.04 20:36



...си го изиграл. Аз ако бях - щях да сменя колата направо.

Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Re: Греда за Трабантченови [re: asahi]  
Авторcaмoдeлko (Нерегистриран)
Публикувано12.04.04 22:07



asahi давай, казвай къде еq че ми трябва заден амортисьор за новия модел. ако искаш пиши на go_west@abv.bg




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.