Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 26.09.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Умря ми празния ход...  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано03.04.04 13:53



изведнъж. А до преди това нямах проблеми. Двигателя поддържаше около 600ом/мин. празен ход и изведнъж - няма празен ход. След секунда гасне, като пусна педала. Притока на гориво е нормален. Изглеждане някъде системата за празен ход се е запушила. Карбуратора ми е от последните модели.

Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Re: Умря ми празния ход...нови [re: Gemar]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано03.04.04 14:37



Ми най-добре сваляш и чистиш - аз така правя като ми се случи, това при положение че с регулировка нещата не се оправят де...........
Само после виж как са гарнитурите на фланеца - може да сложиш нови.

Enjoy the True Spirit


Тема Re: И аз така мисля...нови [re: Mapтo]  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано03.04.04 15:33



...но не ми се искаше точно сега това да правя. Времето ми е ограничено, пък и навън не е кой знае колко топло. Но това ще направя. Ще сваля карбуратора, ще отвия жигльорите и ще го надуя с помпата и с накрайника.

Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Re: И аз така мисля...нови [re: Gemar]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано03.04.04 15:53



..... ако има много мазнотии може да го накиснеш в силен разредител да се изчисти добре ........ мса щом си го правил няма какво да те съветвам

Enjoy the True Spirit


Тема Re: И аз така мисля...нови [re: Gemar]  
Автор lvaka (луд фен)
Публикувано03.04.04 19:36



А след това можеш да дигнеш оборотите на празен ход малко.По този начин ще избегнеш придърпването при превключване.



Тема Re: Ще го накисна...нови [re: Mapтo]  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано03.04.04 19:54



...в кореселин за една вечер и трябва да се оправи. Учудва ме факта, че си работеше перфектно и изведнъж изчезна празния ход, въпреки че ми се е случвало понякога да изгасне на загрял двигател. Не съм гледал центровката, но не би трябвало да е от нея - аз съм с електронно, пък и го пробвах до около 65km/h на 2-ра...

Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Re: Ще го накисна...нови [re: Gemar]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано04.04.04 15:53



65km/h na 2-ra? moq shto stiga samo do 40 ? i oshte nesto.. centrovakata na trabant na kolko kilomtera se pravi ? :)



Тема Re: Ми центровка се прави...нови [re: ico]  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано04.04.04 22:33



... най-добре на 5000km, но аз съм с електронно и я правя, само като пипам нещо по двигателя. А това за вдигането на скорост се дължи от една страна на кофти центровка и от друга на замърсен карбуратор или слаба компресия.

Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Re: Ще го накисна...нови [re: Gemar]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано04.04.04 23:59



И аз съм с електронно - никога не ми се е налагало да го регулирам. Но карбуратора ми се е запушвал няколко пъти (нищо чудно да изчезне празния изведнъж - особенно ако има вода) - напоследък карам с филтър и се надявам скоро да не го чистя....................

Enjoy the True Spirit


Тема Re: Аз имах филтър...нови [re: Mapтo]  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано05.04.04 00:50



...но нямах троиник и горния маркуч не беше свързан. Така имах много ядове с тоя филтър - постоянно въздушни мехури по нагорнищата...кошмар. Сега не съм го сложил още. Я кажи ти къде си го сложил - след троиника или...?

Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.