Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 03.07.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kusi-dulgiнови  
Автор lowrider (GOLF фенче)
Публикувано28.03.04 17:00



Ne mi rabotqt kusite na trabanta na kakvo moje da se dulji tova?



Тема Re: Kusi-dulgiнови [re: lowrider]  
Автор Jogo (i kvo)
Публикувано28.03.04 18:55



прекъснати кабели, изгорели бушони, крушки. На мен ми се бяха прекъснали кабелите в пакета на волана:)

Курвата си е курва, не я търси, тя сама ще се обади


Тема Re: Kusi-dulgiнови [re: Jogo]  
Автор lowrider (GOLF фенче)
Публикувано28.03.04 19:08



Zna4i kru6kite kak da sa kato dilgite rabotqt?Bu6onite sa nared ostanha kabelite da vidq.Ami rele moje li da e?



Тема Re: Kusi-dulgi [re: lowrider]  
Автор Joy_Rider (ilegal driver)
Публикувано28.03.04 19:45



Ima edno rele tam...A wiz i bu6onite.



Тема Re: Kusi-dulgiнови [re: lowrider]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано28.03.04 20:18



Що пък да не са крушките? За къси имаш една нажежаема нишка, за дълги друга. И може да изгори всяка една от тях поотделно и независимо от другата.
Релето е с механичен тригер за превключване - чува се ясно при подаване на импулс от лоста на волана. Намира се зад таблото с предпазителите. След като му се свали предпазната пластмасова капачка, може с ръка да се провери, дали тригерната функция работи (дали алтернативно с натискането на котвата напред, превключвателя на релето се завърта наляво-надясно).
Веригата има всичко на всичко 5 елемента - лост за управление, предпазители, реле, крушка и кабели с кабелни накрайници. Като провериш всичко и си OK.

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re: Kusi-dulgiнови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор lowrider (GOLF фенче)
Публикувано28.03.04 20:28



Zna4i az releto sum go vadil,no po drugi pri4ini(koi da pro4ete 4e kru6kite za miga4ite trqbva da sa 21w) a zvukut ot prevkliu4vane ne se 4uva ve4e tova me pritesnqva.V takuv slu4ai 6te e ili ot releto ili ot losta nali.Kakvo moje da im e stanalo?



Тема Re: Kusi-dulgiнови [re: lowrider]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано28.03.04 20:57



На мен ми се е случвало два или три пъти да блокира релето в положение 'дълги' - ако това е случая просто на ръка го превключи лостчето вътре в релето и ще се оправи............

Enjoy the True Spirit


Тема Re: Релето приятел,нови [re: lowrider]  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано28.03.04 22:16



се поврежда. Механизмът му се износва и трябва да се сменя. Може някоя жичка от пакета на превключвателя да се е прекъснала. На мен ми се е случвало също да не мога да превключа, ако не му достига достатъчно ток. Но като запаля двигателя и вече сменя. Така, че можеш и профилактично да почистиш клемите на релето.

Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Re: Релето приятел,нови [re: Gemar]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано28.03.04 22:26



Или по-скоро контактните площадки на лоста на волана.
Механизмът на това реле е толкова прост, че ако се пази чист няма проблем да искара повече от самото Траби.

За lowrider: Релето все пак има намотка, ако намотката изгори няма да чуваш прещракването. Затова свали защитната капачка на релето и натисни лостчето (котвата) напред. С всяко натискане трябва да виждаш как се завърта истинският контакт на късите/дългите. Отпред на котвата има една твърда цилиндрична пружина, която като гъвкаво лостче върти контакта.

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re: Релето приятел,нови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор lowrider (GOLF фенче)
Публикувано29.03.04 13:49



Blagodarq vi mnogo




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.