Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 09.07.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Deeba i ko4inata 6ibana deeba...нови  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано02.02.04 11:02



Deeba i taralqsnika 6iban.Ne6te da pali.V4era vartqx dokato mi padna akomylatora i ne zapali.Ba6 kogato nai mi trqbva togava 6e se skape.Za edin mesec mi gori dve sve6ti na parvi cilindar tova ot kakvo se poly4ava?Benzin nqma nikakav v karbyratora daje i v smyka4a nqma6e.Ne be6e palen ot 2-3 dena i se razpadnaDavaite idei molq vi se kak da go zapalq 4e taq sedmica mnogo 6e mi trqbvaNa vsi4koto otgore pak mi e zamraznal saedinitelq ta nemoga i da go drapna da zapali



Тема Re: Вкарваш бензиннови [re: 353W]  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано02.02.04 11:35



Вкарваш бензин през тръбичката за отдушника на камерата с поплавъка в карбуратора и трябва да запали. За целта можеш да откачиш тръбичката от капака на въздушния филтър и чрез спринцовка, например, да сипеш бензин.

Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Re: Вкарваш бензиннови [re: Gemar]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано02.02.04 13:29



Az v4era imah kam 20 grama benzin v edno 6i6ence i dokato edin priqtel varte6e na starter go sipvah girektno v/y droselovata klapa ama ne zapali.Sega sam prigotvil edna tyba 5 litra i ako trqbva i s neq 6e nalivam v karba ama trqbva da zapali

A 6to mi gori dve sve6ti ve4e.Vidimo nqmat porajeniq oba4e nehvarlqt iskri.Ednata be6e nova a sa plyva va maslo



Тема Re: Deeba i ko4inata 6ibana deeba...нови [re: 353W]  
Автор lvaka (луд фен)
Публикувано02.02.04 14:48



Трябва да сипеш бензин в карбуратора - за целта трябва да сипеш около 100гр. бензин във тоя маркуч дето е отгоре на възд. филтър(за поплавъковата камера).Тогава вече трябва да запали,внимавай да не го задавиш.Като сипеш бензин в тоя маркуч припомпваш с газта 2-3 пъти после почваш да въртиш със стартера и ако не запали до 1-2 сек. почваш да помпиш,но не бързо а по плавно докато запали,след като(ако) запали почваш да припомпваш газта за около 5-6 сек. след това оставяш да работи на смукач.
На кой цилиндрър ти гори свещите?



Тема Да не си го задавилнови [re: 353W]  
Автор Gemar (Double Vision)
Публикувано02.02.04 15:15



Да не си го задавил тогава. Ако всичко ти е наред трябва да стане? Ако си го задавил - въртиш на затворен смукач и газ до ламарината (но плавно). А що се отнася до свещите - сигурно не си взел такива с подходящо топлинно число!?

Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Такива работи с тубата -нови [re: 353W]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано02.02.04 15:17



ВНИМАТЕЛНО - т.е.

отливате 100гр максимум в нещо друго, тубата затваряте и прибирате.

Я си представете да кихне пламък от карба а вие с туба бензин в ръка?

remember, there is no fork()


Тема Re: Nai posle....нови [re: lvaka]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано02.02.04 16:11



Yspqh da go zapalqS edna sprincovka direktno v trabata na vazdy6niq filtar izpraskah pone 200 grama benzin i zapali ot vtoriq pat.Posle kam edna minyta pompam na gasta 4e glahne i gasne a razhodomera se izpalni celiqSigyrno v karba e bila ostanala samo vodata v poplavkovata kamera.6to taka?Samnqva me sa 2-3 dena da se e izparil celiq benzin
Gori mi sve6ta samo na parvi cilindar.Smenih q ednata i si vikam 4e ve4e e dala fira 6toto sa stari4ki ama my slojih nova s toplinno 4islo-175-Izolator Spezial i za 2-3 sedmici priklu4i i tq.S 4yk4etata sam i centrovkata my e po belezite.



Тема Re: Nai posle....нови [re: 353W]  
Автор lvaka (луд фен)
Публикувано02.02.04 19:14



Браво на теб че си успял да го запалиш.А разходомера щом се е изпълнил значи в карба си нямало грам бензин(пропускат клапанчетата на бенз. помпа).Относно проблема със избиването на свещите - лоша центровка,неправилно регулиран карбуратор или най лошото - твърде ниска компресия.



Тема Re: Nai posle....нови [re: lvaka]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано02.02.04 22:10



Abe y6 gi smenqvah tiq klapan4eta tapi ama......Karbyratora nesam go pipal ot lqtoto pak do sega trqbva6e da e dalo otrajeniq a centrovkata y6 po belezi q pravih ama dali ne se e razmestilo ne6to neznam

A kak vliqe niskata kompresiq na sve6tite?



Тема Re: Nai posle....нови [re: 353W]  
Автор lvaka (луд фен)
Публикувано02.02.04 22:57



Помисли - ниска компресия -> цилиндъра изгаря(недоизгаря) богата смес -> зацапва свещи яко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.