Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 05.07.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Отоплението - подобрено!нови  
Автор Tpaби (601S)
Публикувано21.01.04 16:21



Вчера следобяд се хванах и реших да реализирам идеята на Swediq със затварянето за задния капак на двигателя. Свалих капака, разкроих ламарина и с два винта М4 я закрепих към капака. После имаше малко напасване и капака си легна на мястото. Самата ламарина представлява лента с дължина около 320мм и широчина 50мм. Дължината зависи от това какви ушички ще направите, т.е. може по-къса, може по-дълга. Разстоянието между двете стени на задния капак е 288мм, така че е желателно ламаринката, която ще ползвате да е над 300мм, за да може да остане за ушичките. После пробиването се извършва директно на място - слагате ламаринката в капака и пробивате. После винтовете и сте готови. Работа за не повече от половин час.
И в крайна сметка да кажа какви са ми наблюденията до момента. Вчера беше топло, около +14 и не можах да разбера какво точно съм направил, но ми направи впечатление, че на светофарите температурата бавно се качваше вместо да пада както обикновено се случва. Работна температура също достигна бързо, но мотора не беше съвсем изстинал и незнам доколко е реална преценката ми.
Най-голямата изненада дойде днес - сутринта беше студ (-3 градуса), сняг, виелица, абе ужас ви казвам Изчистих колата и като тръгнах снега за нула време ми натрупа пак задното стъкло. Стъклата почнаха да се потят леко, но предното почти веднага почна да се изчиства и след по-малко от километър беше напълно сухо. След още толкова и предните странични се бяха издухали, а снега по задното беше почнал да се топи! Това досега никога, ама никога не се е случвало. След 10км (толкова беше маршрута) в колата беше 25 градуса, направо не ми се слизаше Общо взето мотора достига работна температура 2 пъти по-бързо.
Та така, пробвайте ако искате. Все пак не очаквайте чудеса, парното няма да стане като на кола с водно охлаждане, но подобрение има. Разхода още не съм го засичал, но вероятно и той ще спадне.
Приятна работа!


'87 601S

Тема Re: Отоплението - подобрено!нови [re: Tpaби]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано21.01.04 16:49



A nqkakvo po-dobro parno za Wartburg moje6 li da skalapi6?



Тема Re: Отоплението - подобрено!нови [re: 353W]  
Автор lvaka (луд фен)
Публикувано21.01.04 17:03



Идеи за подобрение парното на Вартбурга вече сме коментирали и ако си спомняш не измислихме нищо съществено по въпроса.По принцип парното на Вартбурга не е лошо,аз не мога да се оплача,така че ти сигурно имаш проблем някъде и затова парното ти неработи както трябва.

Има тука един пич RED353w та той имаше същия проблем с парното и се беше справил с него,та ако влезе в форума сигурно ще може да ти помогне.



Тема Re: Отоплението - подобрено!нови [re: 353W]  
Автор Tpaби (601S)
Публикувано21.01.04 17:42



Нямам идея какви са проблемите с парното на Вартбурга и как се решават. При Трабанта нещата са коренно различни. Тук просто споделих впечатлението си от идеята на Swediq.


'87 601S

Тема Re: Браво за подобрениетонови [re: Tpaби]  
Автор Gemar (Illegal User)
Публикувано21.01.04 23:08



Аз утре също ще направя такова нещо, но аз имам още един капак в мазето и на него ще заваря една ламарина. И като доиде сезона - само сменям капаците.


Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Re: Бензинова печка за Вартбургнови [re: 353W]  
Автор Gemar (Illegal User)
Публикувано21.01.04 23:14



По принцип за вартбурзите има като допълнителна екстра бензинова печка, която върви даже и с отделен резервоар за бензин (при бензиновите печки с директно изгаряне на бензина е недопустино той да е смесен с масло). Не знам дали въобще в България може да се намери такава? Въобще нищо не съм чувал за нея. Обаче можеш да си сложеш печка от ЗАЗ. Хората ги продават по 20-тина лева без бензиновата помпа, но тя е излишна, ако сложиш едно резервоарче на по-високо ниво от карбуратора на печката. Аз още се ослушвам с моето, но иска много занимавка, а сега в сесията....


Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Re: Отоплението - подобрено!нови [re: Tpaби]  
Автор spenser (член)
Публикувано22.01.04 08:13



Траби,ще подобриш още парното ако изолираш гумените тръби на парното като използваш порестите изолации за парни инсталации.Можеш да ги намериш във всички магазини за ВиК или за части за парни инсталации.Струват около 2-3лв. за 2метра. Понеже предлагания размер е малко по голям от диаметъра на гумените тръби можеш да сложиш върху тях малко дунапрен или някъква друга изолация за да уплътни разликата в диаметрите.Аз лично използвах тънко слнетично кече.Ефекта е поразителен.
Успех.



Тема Re: Бензинова печка за Вартбургнови [re: Gemar]  
Автор Tpaби (601S)
Публикувано22.01.04 11:21



Gemar, такава печка има и за Трабант между другото, някъде съм попадал на нея. Абсолютно си е пригодена за него, имаше и инструкции, обаче шанса да намериш такова нещо в България сигурно е 1/1 000 000
Ако намеря линка ще го сложа де, може да ти е полезно нещо и за ЗАЗ-овата печка.


'87 601S

Тема Re: Отоплението - подобрено!нови [re: spenser]  
Автор Tpaби (601S)
Публикувано22.01.04 11:25



Spenser, мерси и за твоята идея! Като я реализирам ще ви кажа какъв е ефекта.


'87 601S

Тема Re: Отоплението - подобрено и при мен! [re: Tpaби]  
Автор Gemar (Illegal User)
Публикувано22.01.04 11:44



И аз сложих такава ламаринка. Успях само да направя около 500m в квартала, но наистина духаше топло. Двигателя успя да загрее при -4 градуса за отрицателно време. Съветът ми е монтираите си такава ламаринка на Трабантите и няма да съжалявате. Аз вече мисля как да я направя с панти и така лятото няма да има нужда се се сваля капакът, но и така си е добре!

Ако някой има желание да си направи такова нещо, но още не е разбрал какво точно трябва да прави, мога да снимам моя капак и да пусна тука една снимка.


Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея

Редактирано от Gemar на 22.01.04 12:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.