Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 01.07.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Трабант-първи цил.не работи  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 16:19



Здравейте!
Тъй като от всичико което намерих в BG-нета на тема трабант, този клуб ми се стори най-интересен, си позволих да се присъединя към ВАС. Надявам се да не съм от най-големите досадници!
Преди карах Вартбург, но дойде време и ме изостави. Сега стои в гаража потънал в прах вече втора година.
Скоро приятел ми даде да карам Трабант. 90 г, на 7 000 км. Но още като се качих ми се видя доста ленив. Не бях карал Трабант.
Впечатлих се, че като дигна оборотите /на втора с 50 км/ изведнъж дръпва. Мислех си, че центровката не е добре, защото първия цил. явно на работеше "редовно"
Проверих. Трабанта е с електроно, предварение 3,1 на първи и 2,9 на втори цилиндър. Уж добре. Размених бобините и лулите. Пробвах и кабелите по др.методи. Уж всичко добре, а цил.не работи.
Питах други хора с трабанти, повечето ми казаха, че зимата било нормално! Като загреел мотара обикновено се оправело.Обаче на мен не ми се връзва. Разход от около 15 л на сто не може да е нормален. Прочетох тук за евентуално задръстване на ауспуха, и ще го прегледам, но съм патил от задръстен ауспух при Вартбурга и там не беше такъв проблема. Нямаше мощност /на трета 50, на четвърта 30км/но не е цапъл свещи.
Ако се сещате за нещо което пропускам ......... кажете!!!



Тема Re: Трабант-първи цил.не работинови [re: Ивaн]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано09.01.04 16:37



Ami naprotiv!Radvame se na novi popalneniq.To mai az spadam kam dosadnicite 6toto vse sam tyk.
Ta moje da se kaje 4e e normalno tova deto kazva6(bez razxoda)6toto i na moq Wartburg pri parvite 100-200 metra e sa6tata rabota.Dvigatelq trese sqka6 se yse6tat kogo se zapalvat cilindrite i posle izvedna6 darpa.Raboti si normalno na prazen xod no na visoki dvigatelq nqkaksi "pyfti".Tova pri men se opravq kato drapna pove4e smyka4a.



Тема Re: Трабант-първи цил.не работинови [re: 353W]  
Автор lvaka (луд фен)
Публикувано09.01.04 22:41



На моя Вартбург имам малък луфт в буталния болт на първи цилиндър вследствие на което се чува леко тракане,но това не е проблем.Забелязал съм че когато двигателя е загрял всичко е идеално,но когато е студен този цилиндър(1-вия) не работи както трябва т.е. прекъсва.Но при мен това се получава тъй като този луфт изменя малко центровката което се отразява на студен двигател.Странното е че при теб не се оправя и като загрее двигателя.

п.с. Предварение 2.9 ми се вижда малко.



Тема Re: Centrovkaнови [re: Ивaн]  
Автор Gemar (Illegal User)
Публикувано09.01.04 23:50



Tova predvarenie e malko. Probvai s 3,4 i na dvata cilindyra.


Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Re: Centrovkaнови [re: Gemar]  
АвторSpenser (Нерегистриран)
Публикувано10.01.04 08:23



Смени свещите и нещата ще се оправят. Не пипай центровката , тя е в оптималните граници(3,5мм +- 0.5)



Тема Re: Трабант-първи цил.не работинови [re: Ивaн]  
Авторtrabanta (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 00:18



probila sve6t v izolatora predpolagam




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.