Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 27.09.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Нова придобивканови  
Автор r5gtr (Cagla)
Публикувано08.01.04 23:01



ей сега покрай коледа обурудвахме трабанта на приятел с ел. водоизмиващо. на човека му писна да опъва, и понеже язи имаме гараж,барем да сме на топло, и се заехме. най-напред направи нови дупки на капака,сложи нови пръскалки(2 броя) такива светещи,които според мен са кич,но на човека са му подарък, и не искаше да обижда хората. от една морга спазарихме едно казанече от форд за 15лв, за мене това са доста пари,ама те са си негови. казанчето се закрепи прекрасно на мястото на старото, с един бутон(много стилен) го вързахме,като бутона го сложихме на мястото на оригинално-онова дето се опъва как се казва??
иначе казанчето имаше и друга джиджавка,като ти спадне нивото в казанчето,има датчик и ти светва вътре, че водата е на приключване. с повече мерак, тоя датчик се слага на резервоара и да знаеш кога требе да наливаш тунджа



Тема Re: Нова придобивка [re: r5gtr]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано09.01.04 00:13



Хм.. не знам какъв точно е трябанта на приятеля ти, но... Оказа се, че на моя ключа за чистачките има един допълнителен контакт , на който се подава маса, когато врътката на ключа се натисне. Така, че ако е такъв, можете да ползвате това, вместо допълнителен бутон

__________________
Насилието е последната възможност на некомпетентния. А. Азимов


Тема Re: Нова придобивканови [re: walkman™]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано09.01.04 00:39



Точно така е

Enjoy the True Spirit


Тема Re: Нова придобивканови [re: walkman™]  
Автор r5gtr (Cagla)
Публикувано09.01.04 00:43



все пак и аз съм имал трабант,знам я тази врътка,а и колеги от клуба тук са ми споделяли,че точно по този начин са намислили да го правят.
значи като свалих ключа за чистачките, и отзаде на всичките клеми има една свободна. пробвах на нея дали затваря веригата при натиснато положение-няма никой, иначе и аз така му обяснявах,ама той така си и искаше да го направи с копче отстрани за да разкара оригиналната врътка, все пак стана доста приятно,така напомпваш да "наплюе" джама, и си забърсваш с чистачките, и друго си мисля сега. понеже ако го натискаш бутона(този на чистачките) и го въртиш,той нали така се демонтираше? няма ли вероятност да ти остане копчето в ръката като решиш да пръскаш?



Тема Re: Нова придобивканови [re: r5gtr]  
Автор Tpaби (19kW)
Публикувано09.01.04 20:43



Похвала за ентусиазма Аз също есента го преоборудвах моя Траби с такава помпичка, но от Лада и дадох не 15, ами 20лв Незнам защо при вас не е проработило копчето. При мен съм свързал помпата на копчето и като натисна - пръска. Досега не ми се е случвало копчето да ми падне в краката, но си напълно прав, че е възможно, ако пръскаш и въртиш едновременно.
На мястото на ръчната помпичка съм сложил една тапа. В Бриколаж има най-различни тапи и също става много приятно.
А пък на моделите делукс при натискане на копчето освен пръскане, трябва и чистачките да се "развеят" няколко пъти, както е при нормалните коли. Но в стандартния модел липсват елементите от ключа, които карат чистачките да се движат. Може само да пръскаш.
Като сложих помпата, сложих и чистачки Шампион и тая зима направо се родих

П.П. Тия екстри да не сте ги слагали на онзи Трабант с черните гривни на фаровете? Много често го засичам да бръмчи из Студентски град и около Техническия университет.


1987 601S

Тема Re: Нова придобивканови [re: Tpaби]  
Автор Gemar (Illegal User)
Публикувано09.01.04 21:37



Az takova kopche sym si nameril i slojil. Kato go natisnesh i chistachkite pravqt 3 oborota i spirat. Pompichak za stykla si kupih na staro za 2lv. - nqkakva ot Fiat. Oshte ne mi e ostanalo vreme da q sloja.


Сигнатурата ще ми е 601s
Пък може и без нея


Тема Re: Нова придобивканови [re: Tpaби]  
Автор r5gtr (Cagla)
Публикувано09.01.04 22:17



трабанта е баш същия. то момчето учи в техническия-авиация-1г. и понеже вечер ако се излиза се ходи в 3/4 от случаите в ст. град.
аз упорито го навивам да се включи в клуба тук,ама нещо сериозен интерес няма,засега.
варианта с ладова помпичка и аз съм си го мислел и на него му го предлагах. само дето ми казаха че ладовите не правят хубаво налягане и понякога струята не достига до джама. иначе новото си е ново. отделно че те и неговите не пръскат супер силно, то не ти и трябва да е много де.
както и да е. аз му разправях,дай да го вържем на копчето на чистачките,ама той "НЕ", искаше да разкара помпичката. негова си работа.отделно че направих опит и при натиснато положение не затваряше веригата, кой знае къде е проблема,но вече свършена работа.
ти какво направи с волана,джантите и другите му работи?



Тема Re: Нова придобивканови [re: r5gtr]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано09.01.04 23:56



Ами трябва да дава контакт към извода за маса. Освен да се е окислил, или някой да си е играл да го отваря, и да не го е сглобил правилно. Много кофти е сглобяването на това чудо Особено, ако не знаеш как е бил оригинално... Аз моя го разглобих да го пооправя, и с отварянето се юрнаха насам-натам едни пластинки, едни пружинки... После половин ден си играх да го сглобявам, като пъзел... Но заработи.. Сега остава да си вържа моторчето на тоя бутон. Щото мойта помпа стоя половин година монтирана и невързана, и се наложи по път да спирам в един дъжд и с подръчни материали от първия срещнат магазин да го връзвам.. Ама така е - мързела, той само мъчи... А помпичка сложих от Рено 5 - съдчето с помпата, дето мие задното стъкло Само дето клапанчето и нещо не е наред, и като спре да пръска, връща се течността обратно.. и после пак чакаш да се качи

А, да... също така размених жиците за бавния и бързия ход. Сега първата позиция е за бърз ход, втората за бавен. И двете позиции, дето са на интервали 5 и 10 сек. пак са на бърз ход. Според мен е по-удобно така.

__________________
Насилието е последната възможност на некомпетентния. А. Азимов


Тема Re: Нова придобивканови [re: walkman™]  
Автор r5gtr (Cagla)
Публикувано10.01.04 00:24



наистина много интерестно защо не даваше контакт. аз лично го тествах към + и - и нямаше никой. но вече работата е стара. стана много доволно, аз въпреки че колата не е моя съм много доволен,щото траби е така направен,че винаги могат да се внесът подобрения от не чак такива специалисти като мен например.
на моя трабант пък му се беше прецакала една от тези клапи дето пропускат вода само в едната посока.станеше ли зима нямаше никакво водоизмиващо. когато спирах му хвърлях сняг на джама или се "залепвах" зад някой и той да ми нахвърля малко вода+кал та барем да позамажем положението
ти каква помпичка от р5 си сложил? те и двете помпи, за предно и задно стъкло, са в едно казанче.



Тема Re: Нова придобивканови [re: r5gtr]  
Авторwalkman™ (Нерегистриран)
Публикувано10.01.04 17:42



Ами аз карах едно служебно Р5, някакъв скапан модел - нещо арабска сглобка били, или подобно... Абе купени като най-евтини. Та на него съда за задното стъкло беше отзад, май над десния заден калник, под кората. Та, като се скапа окончателно и замина за изхвърляне, май само това се сетих да отпъна от него... Е, тогава за нищо не ми трябваше, де - отпънах си го просто заради принципа Но - ето, че дотрябва Та извода е - кой каквото може, да отпъва...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.