Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 28.09.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какъв акумулатор  
Авторbyclops (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 12:51



Откраднаха ми акумолатора и сега ще си купувам нов... само че ми казаха че имало различни видове ( според ампеража) а аз не знам какъв ми е бил откраднатия!

КАжете какъв да взема

Става дума за 12 волтов трабант



Тема Re: Какъв акумулаторнови [re: byclops]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано05.01.04 14:01



по книжка ти трябва 36 амперчаса, но не си вземи 44Аh. Ако си от софия - в люлин има склад на монбат- там са най прилични цените и гаранцията си е гаранция.... мисля че адреса е Индира Ганди 1 но не съм сигурен - ако се спреш на Монбат - обади ми се ще ти обясня как се стига



Тема Re: Какъв акумулаторнови [re: lansky]  
Автор lvaka (луд фен)
Публикувано05.01.04 18:15



Аз също препоръчвам Монбат,много са добри освен това са с гаранция(2 години ако не се лъжа).Препоръчвам ти Монбат High Power 45Ah ,аз съм вече 2 години с такъв на вартбурга и съм много доволен,та смятай ти на трабанта ако сложиш такъв.Струва 50 и няколко лева,по принцип е предназначен да пали дизелови двигатели(с по висок стартов ток е).На цвят е зелен.



Тема Re: Какъв акумулаторнови [re: lvaka]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано06.01.04 11:19



петдесет и няколко лева си си го купил.....иначе са горе долу левче-ампер час в склада и това е за усилените



Тема NE MONBAT!нови [re: lvaka]  
АвторCeco (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 09:53



IVAK
МОНБАТ СА ГОЛЯМ БОКЛУК И ЩЕ СЕ ОБОСНОВЯ:
На 11/2001 купих 2 броя Монбат единия за баща ми 44 Ампер/Часа а другия за мен 72 Ампер/Часа
И 2-та акумулатора са подържани възможно най-добре т.е. всеки месец съм следил дали има нужда да се долива дестилирана вода а 1 път годишно е следено и качеството на електролита от акумулаторджия. Също така тъй като баща ми не я кара много тази кола /5 000км на 1 година/ зареждам акумулатора му 3-4 пъти годишно с руско електронно зарядно устройство /"бархат" :)/ което следи волатажа който подава и при достигане дадено ниво на заряд постепенно намялава мощността и спира. Моя акумулатор понеже пътувам повече съм го зареждал само 2 пъти /годишно чисто профилактично го правя това/ с зарядно устройство. Волтажа измерен с мултицет който подава мойта кола към акумулатора е около 13.4 волта а на бащата е около 14.3 волта.
Е и тези 2 акумулатора изведнуж сдадоха багажа. Моя "умря" изведнъж вчера палеше днес не - престана да подава какъвто и да е ток и се оказа че елктролита му е мътен и е свършил. Малкия акумулатор също не държи какъвто и да е ток - стартера с него /Варга 1.3/ едва едва върти и зимата /при 0-5 градуса/ дори съвсем не върти ако не е е стоял на топло този.
На варгата оргиналния акумулатор изкара 11 години и нито един път не се е налагоало да му се долива дестилирана вода - вадете си изводите.
Сега се наложи се да купя внезапно 2 нови акумулатора и взех някакви пазарджишки ще ги видим тях как са.



Тема Re: NE MONBAT!нови [re: Ceco]  
Авторmmm (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 12:23



Ne znam zasto taka se e poluchilo pri teb. Suguren li si che poddrazkata e bila pravilna?

Az imam monbat ot 12.01 - 60ah i sega 3-ta zima kara no e v super sastoyanie.
kato elektrolit izobsto ne sam sledil samo ako se izpari dobaviam destilirana (tova se nalaga na 3-4 meseca) voda i tolkova.
Kato cialo sam mnogo dovolen i predpolagam che ste iskara i sledvastata zima.
Reshil che ako kara 3-4 godini ste e super i posle nov tazi sutrin pri -14 gradusa kolata si zapali bez problemi.

Po princip v instrukciata pisheshe che e predviden da raboti do -10 gradusa ta principno e dobre v dni kato dnesnia akomulatora da se svalia - predpolagam tova ima znachenie za prodalzitelnostta na zivota mu.



Тема Re: NE MONBAT!нови [re: Ceco]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано09.01.04 12:50



Abe po toq vapros moje mnogo da se spori.Monbat sa mnogo ka4estveni stiga da oceli6 partidata.V momenta sam s Montana(novoto Monbat) na xansa ve4e 8 godini.Ima si pe4at v/y nego i pi6e 96g.Be6e na edin mesec kogato go kypix.Do tazi zima nikoga nesam go svalql ot kolata.Daje ne e i zarejdan.Samo voda sam my dolival namesto kato go gledam.Sega ve4e zdava bagaja i v srqda go slojix zareden i ei sega se vra6tam ot pri kolata i ne6te i da zavarti startera.No mislq 4e e napalno normalno.Vse pak e na 8 godini i to bez nikakva potdrajka.Predi 2 gonini go slagax na motor 2,5TD i varte6e i pale6e ot raz.Taka kat go gleda6 kakav e pikliv kolkoto pati 4yknex pale6e.V momenta tozi sa6tiq motor se varti ot Monbat pak i ot dva dena ne be6e palena kolata i varti varti ama edvam edvam.Tova ve4e my e treta zima.Minalata ne se kara6e mnogo kolata(ot 2 meseca nebe6e palena)i se svalq6e vsqka sedmica da se zarejda 6toto ina4e zamrazva6e.Abe s edna dyma-boklyk.Dqdo mi na ladi4kata sa6to be6e s Monbat i toi ne go svalq6e ot kolata s godini 6toto xem ne my razbira6e xem nqma6e kade da go zarejda.Iskam da kaja 4e ako oly4i6 dobra partida nqma da ima6 nikakvi problemi pone 5-6 godini.
Sa za originalniq na xansa moga da kaja 4e be6e golqm boklyk.Be6e edin 4eren topyz deto ne se vdiga6e ot zemqta i zime,lete vse se byta6e kolata.Zimata kisne6e v nas na toplo i pak edvam pale6e.Smenixme go s nov ot bazata na Wartburg sas sa6tiq topyz.I toi izkara kam 3-4 godini s golqm zor go zakrepixme.Togava ba6ta mi kypi parviq Montana i toi iskara kam 2 godini sled koeto kolata se zamrazi za 4 godini i prez tova vreme v nas my vklu4vax razni lampi y6 da go izto6tavat,zarejdax do i go zakrepix tiq 4-i godini no posle izkara nqma i 3-4-i meseca i se skapa i kypixme Drygiq Montana za koito spomenax v na4aloto.Sega naprolet 6e kopyvam nov Monbat ot tezi s 20% pove4e startov tok i se nadqvam vsi4ko da e nared.

Mai mnogo se razprikazvax no ot tova sam patil i ako pomogna na nqkoi v izbora si za akomylator 6e se radvam.



Тема Re: NE MONBAT!нови [re: 353W]  
Авторmmm (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 13:20



Prosto triabva da se smeniat po-chestichko!
Ama pak pone malko veroyatno da ti go otkradnat osobeno ako e na poveche ot godina :-)



Тема Re: NE MONBAT!нови [re: mmm]  
АвторCeco (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 14:58



Iavno proizvodstvoto e s nepostiqnno ka4estvo i kakato slu4ish - ima ka4esteveni i neka4estveni partidi Monbat.



Тема Re: NE MONBAT!нови [re: 353W]  
Автор lvaka (луд фен)
Публикувано09.01.04 16:02



Оригиналния акумулатор на мойта машина изкара 6 години.От него нямам оплаквания.От 11.2001-ва съмс Монбат Хай Пауър,страхотен акумулатор - въртеше като разпран и в най големите студове и не падаше, колата я карах близо една година с него,след това го замразих в мазето за 10 месеца,през това време нито съм го зареждал нито съм му доливал вода.После като го сложих на колата запали.Оттогава се мина вече 6 месеца почти,вече може и да е здал багажа - незнам,но дори да е така пак за мен този акумулатор е много добър.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.