Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 29.09.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
*Кратък преглед

Тема Траби в кома - търсят се части...нови  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано23.12.03 22:32



днеска направих катастрофа....и траби стана на баница отпред....та се търси
- преден капак
- и нещо, което не знам как се казва(може би колектор)- нещо от ауспуха, което има връзка с цилиндрите или нещо от сорта (някой сигурно го знае, щото аз не съм в час....... че сега работи като турбо....
другото е счупен фар, ама го имам и счупен мигач който е левче.....решетката ще я поочукам и другото май са смачкани маркучи.....

ей тея дето карат на заден на кръстовищата.....?@#$+=":%":+"? и то на заледените егати......нищо няма да кажа за майките им.....





Тема Re: Траби в кома - търсят се части...нови [re: lansky]  
Автор lvaka (луд фен)
Публикувано23.12.03 22:54



Говориш за изпускателни колектори.

За предния капак ша ти искат кам 30 лева може би

Фара ти струва около 20 лева втора употреба.

Решетка едва ли продават някъде,но ако продават ще е най много 10 лева.



Тема Бързо се свържи с asahi - [re: lansky]  
Автор ЯceнМодератор (дърво)
Публикувано23.12.03 23:13



той разглоби един трабант тези дни, не е приключил още.

creator@space$ make world
Segmentation fault
creator@space$ su - god


Тема Помагаме, колкото можемнови [re: lansky]  
Автор r-н Двyтakтoв (two way engine)
Публикувано30.12.03 21:26



Въпросното нещо дето излиза от ауспуха, всъщност е по-точно да се каже, че излиза от предното гърне и влиза в цилиндрите. Това е точно колекторната тръба, както казва Ивака. Тая джаджа има склонност да се чупи, подлежи на заварка, но ако е много потрошено, няма да може да се поправи. Нова колекторна тръба гледах на един магазин 32 лв. Трябва да провериш и дали не са се прецакали шпилките, посредством които колекторната тръба се прикрепя към цилиндрите. Аз лично имам колекторна тръба в излишък, ако си от Варна, обади се, ще ти я подаря - номера ми е горе в указателя. Предния капак ако е само пукнат може да се оправи с една ламаринка, нитове, малко кит и боя.

Ааа, сега гледах указателя, от София си. Ако още си закъсал за колекторна тръба, прати ми след нова година един смс с адреса и трите си имена, ще ти пратя колекторната тръба с наложен платеж от 5 лв, колкото да си покрия разноските за колета и опаковката.

"Е, стават грешки понякога!!!" - казал таралежа и слязъл от телената четка.

Редактирано от r-н Двyтakтoв на 30.12.03 21:31.



Тема Re: Помагаме, колкото можемнови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано31.12.03 10:36



мерси човеко - утре ще дойде баща ми да го погледне за да види какво съм му потрошил - щото аз нищо не отбирам - и тогава ако не открия тук части в магазина - ще ти звънна..... още веднъж мерси.... че ми е жал като го гледам траби пред входа... а предния капак е може да се оправи с лепене, но ще стои грозно....та съм решил направо нов да му взема.... така че някой ако има капак нека да свирка



Тема Излагаш се!нови [re: lansky]  
Автор r-н Двyтakтoв (two way engine)
Публикувано31.12.03 10:53



Какво има да му гледа баща ти - не е нужно. Трабанта от всеки прави шофьор и майстор - нужно е само малко желание. Ако удоволствието от това сам да си ремонтираш машината ти се струва съмнително, помисли си само какво ще правиш, ако получиш по-тежка повреда някъде на път и трябва сам да се оправиш, а нямаш нужния опит? Нема се пуашиш, винаги има първи път.
Между другото май имам и едни цилиндри някъде из мазата, ама не съм много сигурен. Като разбереш какво точно ще ти е нужно за ремонт, обади се.

"Е, стават грешки понякога!!!" - казал таралежа и слязъл от телената четка.


Тема Re: Излагаш се!нови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано31.12.03 11:37



цъ - аз разсъждавам малко по-иначе.....
първо за да си сменя гумата например - на мен ще ми отнеме поне час и половина...щото съм много вързан в ръцете..... за тоя час и половина ще изкарам около 150 лева ако си работя занаята... в същото време ако ида на гумаджия - ще ми вземе 4 лева и ще ми отнеме половин час с пътя.... а по този начин хем гумаджията ще е доволен \и той деца храни\, хем аз няма да се цапам.....отделно, че кой знае как ще си сложа гумата, току виж на някой светофар тая гума взела, че пресякла без мене - всяка жаба да си знае гьола.... ако се разваля на пътя - таксита има - пътна помощ.... абе всеки да трябва да си гледа уменията....иначе няма да се оправим - мина времето в което всеки беше и дърводелец и монтьор и заварчик..... време е да ставаме специалисти



Тема Re: Помагаме, колкото можемнови [re: lansky]  
Автор Tpaби (19kW)
Публикувано31.12.03 11:43



lansky, незнам колко ти е потрошен капака, но е възможно почти всичко да се оправи без да личи. Въпроса е дали си струва. Лятото си играхме 3 дни с вратата на един Трабант, от която липсваха даже и парчета Е, стана като нова, ама после като разбрахме, че в магазина една врата струва 20лв и щяхме да се гръмнем
За капак може да попиташ в магазина на Красна Поляна или в сервиза до ТЕЦ-а в Орландовци. В двора имат бая счупени трабанти, все един капак може да спазарите.


1987 601S

Тема Re: Излагаш се!нови [re: lansky]  
Автор r5gtr (Cagla)
Публикувано31.12.03 13:52



че ставаме специалисти, а? нека ти кажа колко смешно изглежда отстрани. карам си и гледам някъв с новото мини си кара в аварийната с спукана гума. и то така смело с 40-50км/ч. на бензиностанцията спрях да зарядя и тоя с мини-то се дотътри: чисто новата джанта(лята 15ка или 16ка) на чисто новото мини беше станала на кифла, човека молеше някой от бензинджийте да му сложи резервната.незнаех да се смея или да плача. или това че същия този човек незнае да си сипва бензин(понеже навсякъде те обслужват и не се налага да слизаш и от колата) виждал съм и друго: спира на бензиностанцията и гаси. питат го кво гориво-дизел или бензин? и оня не знае(!) или на въпроса "има ли климатик тая кола?" и оня пак не знае? това става въпрос за мъже, аре има жени дето верно не могат да сменят гума,ама мъж.....



Тема Re: Излагаш се!нови [re: r5gtr]  
Автор lansky (,но не сняг)
Публикувано05.01.04 11:15



да бе - първата ми смяна на гума беше на една ява 50 кубика - модел 62 година..... точно около 7 часа се мъчих с нея докато накрая хвърлих щангите и я закарах на гумаджия, човека я сложи на някаква машина и извади гумата за секунди..... след двайсет минути вече бях монтирал джантата и си джитках..... при следващото спукване - баща ми залепи гумата без дори да сваля джантата от мотора - за всяко нещо се иска майсторлък, човеко.....
ся се сещам как веднъж гледах едни цигани дето събират кофите изпуснаха една от камиона и тя стана на баница.... та и боклук да събираш майсторлък се иска..... докато не се научим на това - няма оправия.... лошото е, че сме бедни - я го питай тоя с минито дали не можеше да звънне на пътна помощ.... обаче как да звънне като десетина като него си оправят гумите самички и като дойде пътната помощ ще му вземе десеторно.... затова няма да се оправим, щото хем него го страх да звънне, хем всички сме МЪЖЕ....
а, замалко да забравя какво щях да ти пиша де - че много се отплеснах.... та пак по това време - докато бях ученик.....няколко човека взеха книжки - тогава можеше на 16 години да караш курса,пък ако има шофьор в колата да караш....сега не знам дали е така.... та тръгваме тумба МЪЖЕ с един московец....всички с категория В само аз с М....един повтарял та беше навъртял 18 години и беше ШОФЬОР.... пукаме предна гума.....късмет че не се пребихме.... та от всичките ШОФЬОРИ почват да сменят...... само че никой не знае че трябва да се подпре колата да не тръгне нанякъде...... познай след като свалихме гумата как издрънча тоя московец на пътя..... след един час и половина мръзнене, стопирах една ладичка и въпреки че другите викаха "ще се оправим - няма проблем" - човека само се подсмихна и смени гумата за около три четири минути...... та повечето са ей такива МЪЖЕ




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.