Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 01.07.24 
Автомобили
   >> Трабант и Вартбург
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема безоловен бензиннови  
Авторgargamel (Нерегистриран)
Публикувано10.08.03 01:29



Как вървят вашите двутактови машини с безоловен бензин? Аз един път налях и разходът скочи до 12-13л/100км. По късно намерих в OMV някаква добавка, компенсираща липсата на олово и разходът се нормализира.



Тема Re: безоловен бензиннови [re: gargamel]  
Автор Veso ()
Публикувано10.08.03 13:26



При мене с безуловн ми прави разход ж града при сериозно юркане 8-8.2л/100км а извун градско при същото сериозно юркане 5-5.5л/100км, а зареждам от лукоил и слагам масло от OMV.

Всичко е възможно. Trabanta не го давам


Тема Re: безоловен бензиннови [re: Veso]  
Авторazo (Нерегистриран)
Публикувано10.08.03 21:07



Аз трабанта го карам със 95, 95Vpower,99Vpower racing, 98DMS и върви идеално, особено с последния ми дава много малък разход на градско - около 6, а ако карам супер бавно - точно 5 - без майтап.



Тема azoнови [re: azo]  
АвторRED353s (Нерегистриран)
Публикувано11.08.03 00:24



ti kvo we man da ne jiveesh v grad s 2 svetofara



Тема 99VPower racing na Trabant?!?нови [re: azo]  
Авторgargamel (Нерегистриран)
Публикувано11.08.03 22:25



ti maj me zanasya6 - kak 6te kara6 s 99 v power racing?! Za trabant li govore6e vse pak?!?



Тема Re: azoнови [re: RED353s]  
Авторgaragmel (Нерегистриран)
Публикувано11.08.03 22:27



Ako ima samo tva svetofara, to nyama da ima mnogo dylgi pravi, taka 4e pak 6te ima 2-ra, 3-ta, 2-ra , 3-ta



Тема Пичове!!!нови [re: gargamel]  
Авторaзo (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 10:27



Живея в самия център на София, имам трабант 83 година които въобще не е гледан много добре и последно, не казвам че ми харчи 5, но с някои трикове(макар че не са трикове) съм го докарвал на 5 - което и аз не повярвах.
Значи трасето ми е от центъра - от спортната палата до обеля 2 следобед в най-голямото задръстване (не най-голямото но почти най) когато с едно "зелено" на светофар не можеш да се доредиш да минеш, а светофарите до там са толкова много че - знаете много добре.
И такааа, заредих от Дунев 98 и тръгнах към приятелите в обеля. Още в началото забелязах че с този бензин колата върви без да и се дава особено газ и тогава започнах експеримента си. Та така , какъв е номера (номер които всички знаем), тръгвам едвам едвам и от първа почти веднага минавам на втора, от там почти веднага на 3та и когато стигна 50км/ч минавам на 4та и така с 60. Ама този принцип го спазвам нон стоп без волности, никакво вдигане над 65 никакви сериозни ускорявания и после като си погледнах резервоара - малееееее, не е за вярване.
Иначе друг път когато бях с един приятел и изках да му покажа "яростта на трабанта" разхода ми стигна на 10 без проблем, така че тва е, не ви лъжа.
Иначе като бензин за градско препоръчвам Дунев 98 (идеален за градско, но на извънградско нещо не ми влияе добре на максимална скорост), а за извънградско shell95 v-power, от v-power racing99 няма особен смисъл.



Тема Re: Пичове!!! [re: aзo]  
Авторtoyota_fen (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 12:58



Momcheta,
Moiata parva kola beshe Trabant, slushashe me viarno 10 godini. Sled tova go prodadoh na smetka. Super kolichki sa. Obikalial sam dva pati Evropa s nego - edin pat prez 1985, i sled tova prez 1988. Do Ispania stigah, Alpite v Sveicaria krastosah. Stigal sam do 2100 m v planinite. Togava v Balgaria benzinite bih kalpavi, no v Evropa mu slagah 95 oktana, bezoloven. Srednia mi razho i pri dvete obikolki ne nadhvarli 6 litra, nezavisimo che se nalagashe po magistralite da podarsham 90-110 km/h. Taka che, kachestven li e benzina razhoda pri skorost do 60km/h i barzo preminavane do 4-ta spokoino moshe da e okolo 5 l/100.
Trabanta e bishu! A ako iskate sled Trabanta da karate sasto nesto istinsko - prporachvam vi Toyota, no proizvedena v Japan!!!

Pozdravi!



Тема Re: Пичове!!!нови [re: toyota_fen]  
Авторgargamel (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 22:07



Че японските коли са супер коли, няма спор, но нямаш ли проблеми с набавянето на резервни части и не са ли много скъпи? Все пак митата за коли, произведени извън Европа, са доста високи.



Тема Хм японски коли...нови [re: gargamel]  
Автор Toshko (луд)
Публикувано15.08.03 02:43



Аз от всички най-много си уважавам Golf като ги хванеш от 2-ка, 3-ка, 4-ка...самоче да е дизел. Тогава вече усещаш какво е да се движиш почти без пари. Баща ми има 2-ка и му гори 4.5-5 л/100. Ако от някаде си намериш и нафта на 80ст. направо заспива. А съм гледал техническите данни на 4-ките TDI дето им дават 4.2 л/100 разход и отгоре на всичкото е 110 к.с. От това по-добре здраве му кажи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.